Vaikų psichiatrijos skyrius

  • Įrengtas modernus slaugytojų postas, vaikų užimtumo patalpa.

Nuo 2012 m., įvykdžius projektą „Diferencijuotų kompleksinės psichiatrinės pagalbos vaikui ir šeimai centrų įkūrimas“, skyriuje teikiamos ir dienos stacionaro (IIA lygio), krizių intervencijos (IIC lygio), vaikų psichiatrijos (IIB lygio) paslaugos.

Vaiko gulėjimo trukmė, teikiant krizių intervencijos paslaugas yra iki 7 parų, dienos stacionaro paslaugas – iki 15 dienų, vaikų psichiatrijos - iki 35 parų, pagal indikacijas ir ilgiau.

20 lovų vaikų skyriuje teikiamos vaikų psichikos sveikatos priežiūros paslaugos vaikams nuo 7 iki 18 metų. Skyriuje yra vienvietės, dvivietės, trivietės palatos, procedūrinis kabinetas, modernus slaugytojų postas, sporto salė su modernia įranga, užimtumo patalpa, muzikos ir meno terapijos patalpa, valgykla. Įrengtas saugus kiemelis pasivaikščiojimams bei žaidimams lauke.

Stacionaro skyriuje gydomi vaikai su elgesio ir emocijų sutrikimais, kurie prasideda vaikystėje ir paauglystėje, nuotaikos sutrikimais (manija, depresija ir kt. sutrikimai), neuroziniais sutrikimais, raidos sutrikimais, valgymo sutrikimais. Taip pat yra gydomi vaikai su ūmiais  psichoziniais sutrikimais.

Vaiko gulėjimo trukmė yra iki 35 dienų. Per tą laiką su vaiku skyriuje dirba vaikų ir paauglių psichiatras, psichologas, vaikų priežiūros specialistas, psichikos sveikatos slaugytojas. Buvimo metu yra užtikrinamas vaiko užimtumas per visą dienos laikotarpį. Skyriuje taikoma aplinkos terapija, meno terapija, muzikos terapija, ergoterapija, atliekama psichodiagnostika, individualus psichologinis vaiko ir šeimos konsultavimas.

Vaikus konsultuoja medicinos psichologė - psichoterapeutė Ingrida Mineikienė ir medicinos psichologė Inesa Golubovskaja.

Skyriuje vykdomos šios terapijos:

Vaikų priežiūros darbuotojai:

  • Romas Stankevičius, Rima Bujė, Virginija Vasiliauskienė, Agnė Kuzmickaitė.

Už suteiktas vaikų psichikos sveikatos priežiūros paslaugas moka teritorinės ligonių kasos. Priimami pacientai iš Klaipėdos miesto, krašto bei visos Lietuvos.

Patekimas į skyrių. Gydymui ir pagalbai gauti vaikas gali patekti tik turėdamas vaikų ir paauglių psichiatro, gydytojo psichiatro ar šeimos gydytojo siuntimą. Turintys siuntimą, turėtų paskambinti skyriaus telefonu (8-46) 40 44 21 ir suderinti guldymo datą. Neturintys siuntimo, priimami tik esant indikacijoms dėl būtinosios pagalbos teikimo.

Konsultacinėje poliklinikoje teikiamos II lygio vaikų - paauglių psichiatro konsultacijos, į kurias galima užsiregistruoti ir patekti turint šeimos gydytojo, vaikų - paauglių psichiatro ar gydytojo psichiatro siuntimą. Konsultuoja vaikų ir paauglių psichiatrės: Jovita Anikinaitė, Milda Repečkaitė, Teresė Ramanauskienė. Registracija telefonu (8-46) 39 77 88.

Skyriaus galerija

Skyriaus telefonas

(8 46) 40 44 21

Skyriaus vedėja

Jovita Anikinaitė

Gydytoja, vaikų ir paauglių psichiatrė. Plačiau>

Skyriaus gydytojai

Vyresnioji slaugytoja

Visi gydytojai

Mokomoji medžiaga

Hiperaktyvus vaikas

Visos skyriaus slaugytojos turi psichikos sveikatos slaugytojos kvalifikaciją.

Erasmus sudentai iš Turkijos Respublikinėjė Klaipėdos ligoninėje

Erasmus sudentai iš Turkijos Respublikinėjė Klaipėdos ligoninėje

2018-07-04

VšĮ Respublikinė Klaipėdos ligoninė daugelį metų puoselėja abipusiai naudingą partnerystę su VšĮ Klaipėdos valstybine kolegija sudarydama galimybę dietetitkos srities studentams tobulinti praktinius įgūdžius modernioje praktikos bazėje.

 

 

 

...