Atšaukti vizitą pas gydytoją

Išankstinė pacientų registracija galima internetu svetainėje www.sergu.lt

Dalinamės svarbia informacija, susijusia su COVID-19 infekcija

Vyriausybei nuo birželio 17 dienos atšaukus dėl koronaviruso pandemijos įvestą karantiną, Lietuvoje lieka galioti vasario pabaigoje šalyje paskelbta ekstremali situacija. Koronaviruso karštoji linija – 1808

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad su koronaviruso infekcija ir šalyje galiojančia ekstremaliąja padėtimi susijusiais klausimais gyventojai ir ūkio subjektai konsultuojami specialiai tam skirtais telefono numeriais.

Nemokama koronos karštoji linija 1808 visą savaitę nuo 8 iki 20 val. registruoja gyventojus tyrimams COVID-19 ligai nustatyti į mobiliuosius punktus.

Izoliacijos klausimais gyventojus konsultuoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai. Su jais darbo valandomis galima susisiekti numeriais +370 5 264 9676, +370 5 2124098 ir +370 618 79 984.

Kilus klausimų apie galiojančias valstybės lygio ekstremaliosios situacijos sąlygas gyventojams ir ūkio subjektams, darbo valandomis galima skambinti SAM gyventojų aptarnavimo skyriui nemokamu telefonu 8 800 66004.

1808Koronaviruso karštoji linijaKasdien 8–20 val.
Nemokamai
Registracija į mobiliuosius punktus tyrimui dėl koronaviruso infekcijos.
1809
Pagalbasau.lt
Bendra emocinės paramos linijaVisą parą
Nemokamai
Vienija „Vilties liniją“ (suaugusiesiems), „Pagalbos moterims liniją“, „Jaunimo liniją“, „Vaikų liniją“ ir „Sidabrinę liniją“ (senjorams).
Kreiptis pajutus nerimą, vienišumo jausmą arba susidūrus su koronaviruso sukeltais sunkumais.
+370 5 2649676
+370 5 2124098
+370 618 79984
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) karštoji linijaI–IV 8–17 val.
V 8–15.45 val.
Kreiptis kilus klausimų dėl izoliacijos reikalavimų, izoliacijos vietos keitimo, ūkinės komercinės veiklos vykdymo valstybės lygio ekstremaliosios situacijos metu.
koronavirusas@sam.ltInformacija el. paštu apie koronavirusąAtsakinėjama
I–IV 8–17 val.
V 8–15.45 val.
Kreiptis kilus klausimų apie koronavirusą, galiojančias valstybės lygio ekstremaliosios situacijos sąlygas, ūkinės veiklos vykdymą.
KoronaSTOP.ltApibendrinta informacija apie koronavirusą

SAM primena, kad susirgimų statistika, operacijų vadovo sprendimai ir kita gyventojams aktuali informacija taip pat yra skelbiama ministerijos tinklalapyje, socialinių tinklų „Facebook“ ir „LinkedIn“ paskyrose.

Kitos ministerijos ir valstybės įstaigos taip pat konsultuoja gyventojus pagal savo kuruojamą sritį. Jų kontaktus rasite ČIA.

SAM Spaudos tarnyba

Nors Lietuvoje karantinas baigėsi, Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai rekomenduoja ir toliau rūpintis asmenine ir aplinkos higiena bei dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones viešajame transporte, renginiuose uždarose viešose erdvėse ir kitose vietose, kur nėra galimybės išlaikyti saugaus atstumo tarp žmonių.

Taip pat rekomenduojama esant galimybei nukelti asmenines šventes, o jei jos visgi organizuojamos, patariama apsiriboti tik artimiausiai žmonėmis. Šventėse negali dalyvauti viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių turintys asmenys ar tie, kuriems privaloma izoliacija.

Specialistai pataria vis dar atidėti nebūtinas tiek vietines, tiek tarptautines keliones. O rengiantis kelionei, įvertinti koronaviruso infekcijos epideminę situaciją toje šalyje (informacija pateikiama https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/situation-reports/ ir https://www.ecdc.europa.eu/en/geographical-distribution-2019-ncov-cases) ir kelionės būtinybę bei galimo karantino (izoliacijos) riziką.

Ypač atsargūs turėtų būti žmonės, sergantys lėtinėmis ligomis ir vyresnio amžiaus – jiems yra didesnė tikimybė susirgti sunkiai, su rimtomis komplikacijomis. Jiems reikėtų ir toliau laikytis saugaus atstumo nuo kitų asmenų, riboti lankymąsi žmonių susibūrimo vietose (vaistinės, parduotuvės, renginiai ir pan.), naudotis nuotolinėmis sveikatos priežiūros paslaugomis. Taip pat kruopščiai laikytis asmeninės ir aplinkos higienos.

Turėję artimą kontaktą su koronavirusu infekuotu žmogumi, kaip ir anksčiau privalo 14 dienų nuo kontakto izoliuotis ir stebėti savo sveikatą. Jei per dvi savaites pasireikštų bent vienas iš ūmios virusinės kvėpavimo takų infekcijos požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), reikia nedelsiant skambinti į Karštąją koronaviruso liniją telefono numeriu 1808, pateikti susirgimo aplinkybes (turėtą sąlytį su sergančiuoju) ir vykdyti medikų rekomendacijas.

Išsamias rekomendacijas rasite čia.

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija

Mieli ligoninės pacientai,
nuo 2020 nuo gegužės pradžios atnaujinmas planinių ambulatorių ir stacionarnių paslaugų teikimas.

Registratūra: 8 700 500 11
Bendros informacijos tel. nr.: 8 46 41 06 88

Dienos chirurgijos centras, Bokštų g. 6, gegužės-birželio mėn. palaipsniui atnaujina šias planines ambulatorines ASP paslaugas:

SpecialistasGydytojo vardas, pavardė
OftalmologasGyd. J. Jurgutienė
Gyd. B. Zubienė
Akušeris- ginekologasGyd. Z. Daublienė
Gyd. G. Holcmann
Gyd. S. Kundrotienė
UrologasGyd. V. Raševskis
Gyd. R. Baltrimavičius
Alergologas-klinikinis imunologasA. Ramonaitė
EndokrinologasGyd. V. Vežbavičienė
Veido žandikaulio chirurgasGyd. R. Babičenko

Konsultacinė poliklinika, H. Manto g. 49, gegužės-birželio mėn. palaipsniui atnaujina šias planines ambulatorines ASP paslaugas:

SpecialistasGydytojo vardas, pavardė
Reabilitologas
nuo birželio 1 d.
Poliklinikos vadovė - FMR gyd. Gražina Mažrimienė
Gyd. Sandra Paplauskienė
Neurologas
nuo birželio 1 d.
Gyd. Agnė Sakalauskaitė
Reumatologas
nuo birželio 1 d.
Gyd. Ingrida Dominienė
Ortopedas-
traumatologas
nuo birželio 1 d.
Gyd. Mantas Palskys
Gyd. Marius Žvikas
KardiologasGyd. Daiva Stasaitytė
Gyd. Jūratė Radavičiūtė
KardioechoskopuotojasGyd. Jūratė Radavičiutė
OftalmologasGyd. Svajonė Žukauskienė
Otorinolaringologas – surdologasGyd. Marija Lebedeva
Gyd. Donatas Boveinis
Gyd. Modestas Maslovas
Gyd. Dania Trinkienė
EndokrinologasGyd. Vilija Platakienė
Gyd. Sigita Gailiūnienė
Slaugytoja diabetologė-
kojų priežiūros specialistė
Slaug. Kristina Zaglubockaja
Rentgeno kab.


Konsultacinė poliklinika, Taikos pr. 103, gegužės-birželio mėn. palaipsniui atnaujina šias planines ambulatorines ASP paslaugas:

SpecialistasGydytojo vardas, pavardė
DermatovenerologasGyd. R. Kriščiūnienė
NeurologasGyd. R. Radžiuvienė
Kojų priežiūros specialistėGyd. J. Pajeva
EndokrinologėGyd. J. Bernotaitė- Davydovienė
NefrologėGyd. R. Dargevičienė
GastroenterologėGyd. E. Šunokienė
EchoskopuotojasGyd. K. Jazbutis
UrologasGyd. M. Markevičius

Dar pasipildė gydytojų Taikos 103:

 • Dermatoskopija( suaugusiems ir vaikams) V. Pocienė (laikinai)
 • (dermatovenerologas 34430, T8) Dermatologo konsultacija (išskyrus vaikus) ir dermatoskopija - tik suaugusius galima reg. Povilaitė. I (laikinai)
 • Odos dar. Šalinimas V. Lekienė
 • Dermatovenerologė I. Larina
 • Nefrologė G. Martynaitienė

Paslaugų teikimo tvarka

Atnaujinant paslaugų teikimą su kiekvienu pacientu, užsiregistravusiu konsultacijai pas gydytoją specialistą iki karantino, bus susisiekta asmeniškai ir paskirtas naujas vizito laikas.
Pacientai, kuriems reikalinga ambulatorinė konsultacija, į ambulatorinį padalinį kviečiami atvykti ne anksčiau kaip 10 min. iki paskirtos konsultacijos pas gydytoją.
Karščiuojantys ir turintys virusinės infekcijos simptomų pacientai į poliklinikos patalpas nebus įleidžiami. Pacientams bus nurodoma kreiptis nuotoliniu būdu į šeimos gydytoją.
Prie įėjimo į įstaigą pacientus pasitiks specialistas, kuris įleis tik konsultacijoms registruotus pacientus nustatytu laiku.
Specialistas paklaus dėl kvėpavimo takų infekcijų, galimo kontakto su COVID-19 sergančiu asmeniu, galimų kelionių užsienyje per paskutines 14 d. ir su tuo susijusios saviizoliacijos, bei pamatuos kūno temperatūrą. Pacientui siūloma atlikti rankų antiseptiką.
Prie kabineto galės laukti tik po 1 pacientą, reikės laikytis 2 m. atstumo.
Konsultacijos metu pacientas turės dėvėti kvėpavimo takų apsaugos priemonę: vienkartinę medicininę (chirurginę) kaukę arba respiratorių be iškvėpimo vožtuvo. Jei tokios kvėpavimo takų apsaugos priemonės pacientas neturės, jam bus duodama vienkartinė medicininė (chirurginė) kaukė.
Vyresniems nei 60 m., onkologinėmis arba lėtinėmis ligomis sergantiems pacientams bus nurodytos atskiros priėmimo valandos.
Pasibaigus konsultacijai 10-15 min. bus skiriama patalpos vėdinimui ir dezinfekcijai.
Siekiant išvengti koronaviruso infekcijos plitimo ir toliau pirmenybė teikiama nuotolinėms gydytojų specialistų konsultacijoms, kurios skirtos vaistų ir medicinos pagalbos priemonių išrašymui, elektroninių nedarbingumo pažymėjimų išdavimui ir tęsimui.

Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje palaipsniui atnaujinamos planinės operacijos

Visiems dėl skubios pagalbos stacionarizuojamiems pacientams atliekamas viruso SARS CoV 2 tyrimas.
Jeigu pacientui paskirtas planinis gydymas stacionare, viruso SARS CoV 2 tyrimas turi būti atliktas mobiliajame punkte iki stacionarizavimo likus ne daugiau kaip 48 val. Išskirtiniais atvejais (dėl paciento sveikatos būklės), tyrimas atliekamas įstaigoje.
Tyrimui, kuris atliekamas mobiliajame punkte prieš planinę operaciją, siuntimą elektroniniu būdu užpildo ir jį pasirašo šeimos gydytojas arba planinę stacionarinę operaciją paskyręs gydytojas specialistas.
Pacientai stacionare turi dėvėti vienkartinę medicininę kaukę arba respiratorių.
Pacientų lankymas Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje griežtai draudžiamas, išskyrus ypatingai sunkios būklės pacientus. Ir tik gavus skyriaus vedėjo leidimą.
Vienu metu leidžiama lankyti tik vienam šeimos nariui. Lankymo trukmė ne ilgiau kaip 10 min.
Pacientą lankyti gali tik asmenys, neturintys ūmių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų užkrečiamų ligų požymių (pvz.: karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, vėmimas, viduriavimas ir pan.) ir kuriems nėra taikomas saviizoliacijos režimas.
Lankytojai turi dėvėti vienkartinę medicininę kaukę. Prieš patekdami į skyrių ir išeidami iš skyriaus lankytojai turi atlikti rankų antiseptiką.

Aktą peržiūrėti galite čia.

Atnaujintos rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos

2020 05 25

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), atsižvelgdama į dabartinę epidemiologinę situaciją Lietuvoje, teikia atnaujintas rekomendacijas, kaip elgtis toliau siekiant sėkmingai suvaldyti koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimą visuomenėje. Rekomendacijose patariama, kaip naudoti asmenines apsaugos priemones, rūpintis asmenine ir aplinkos higiena, kokiais būdais išlaikyti saugų socialinį atstumą, kaip elgtis turėjus artimą sąlytį su koronavirusu užsikrėtusiu žmogumi ir taisyklingai dėvėti asmens apsaugos priemones.

Rekomendacijos, kaip naudoti asmenines apsaugos priemones, rūpintis asmenine higiena:

 • Dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, ypač tose vietose, kur nėra galimybės išlaikyti saugaus (daugiau nei 2 metrų) atstumo nuo kitų asmenų ir vietose, kuriose sutinkami žmonės, su kuriais įprastai nebendraujama.
 • Laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę).
 • Kuo dažniau plauti rankas su muilu ir vandeniu, rankas muiluojant ne trumpiau nei 20 sekundžių. Jei nėra galimybės nusiplauti rankų, naudoti rankų antiseptikus (dezinfekavimo priemones).
 • Vengti liesti neplautomis rankomis veidą, akis, nosį, burną.

Rekomendacijos, kaip išlaikyti socialinį atstumą:

 • Apsvarstyti su darbdaviu galimybę karantino metu dirbti nuotoliniu būdu.
 • Turintiems ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) likti namuose ir konsultuotis Koronos karštąja linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju konsultacijai nuotoliniu būdu.
 • Lankantis parduotuvėse, vaistinėse, turguose, kitose viešose atvirose ir uždarose vietose laikytis saugaus, ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo nuo kitų žmonių.
 • Žmonėms, kuriems yra privaloma izoliacija, griežtai laikytis izoliavimo taisyklių visą izoliavimo laikotarpį.

Rekomendacijos, kaip rūpintis aplinkos higiena:

 • Dažnai vėdinti patalpas, ypač tas, kuriose būna didesnis srautas skirtingų žmonių, pvz., darbovietėje, daugiabučių laiptinėje ir pan.
 • Kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius gyvenamojoje ar darbo vietoje, pvz., durų rankenas, laiptinės turėklus, elektros jungiklius, pultelius, šaldytuvo rankenas ir kt. Valyti įprastu muilu ar įprastiniais paviršiams skirtais valikliais.

Rekomendacijos, kaip laikytis reikalavimų po artimo sąlyčio su sergančiuoju koronaviruso infekcija:

 • Izoliuotis namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje 14 dienų po paskutinės sąlyčio dienos.
 • Griežtai laikytis izoliavimo taisyklių visą izoliavimo laikotarpį.
 • Jei izoliavimo laikotarpiu pasireiškia bent vienas iš ūmios virusinės kvėpavimo takų infekcijos požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), nedelsiant skambinti į Koronos karštąją liniją telefono numeriu 1808, pateikti susirgimo aplinkybes (turėtą sąlytį su sergančiuoju) ir vykdyti medikų rekomendacijas.
 • Jei per 14 d. nuo paskutinės sąlyčio dienos neatsiranda simptomų, asmuo nebelaikomas turinčiu susirgimo riziką ir galima grįžti į įprastą gyvenimo režimą.

Rekomendacijos, kaip tinkamai naudoti veido kaukes:

 • Kaukę reikia užsidėti kruopščiai, kad pilnai dengtų burną ir nosį;
 • Dėvint kaukę, negalima jos liesti rankomis;
 • Nusiimant kaukę, negalima liesti rankomis pačios kaukės, tik raištelius;
 • Nusiėmus kaukę arba ją palietus, reikia nusiplauti rankas;
 • Reikia pakeisti kaukę nauja, kuomet dėvimoji tampa drėgna;
 • Vienkartinių kaukių pakartotinai naudoti negalima, panaudotas po kiekvieno naudojimo reikia išmesti.

SAM primena, kad privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius, kitas priemones) atvirose erdvėse (turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, renginiuose, ekskursijose, viešojo transporto įlaipinimo vietose) ir viešose uždarose erdvėse. Visais kitais atvejais dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones neprivaloma, tačiau ir toliau rekomenduojama.

Už karantino taisyklių pažeidimą žmonės gali būti traukiami administracinėn atsakomybėn ir jiems gali būti skiriama 500–1500 eurų bauda.


Siekiant apsisaugoti nuo koronavirusinių infekcijų rekomenduojama laikytis standartinių ligos plitimą mažinančių priemonių:

 • dažnai plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu,
 • neliesti rankomis veido ir akių, laikytis kosėjimo,
 • čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę),
 • laikytis saugaus maisto ruošimo (ypač naudojant termiškai neapdorotą mėsą, kiaušinius),
 • vengti artimo sąlyčio su visais, kam yra pasireiškę kvėpavimo takų ligos simptomai, pavyzdžiui, kosulys, čiaudulys.

Rekomendacijas peržiūrėti galite čia.