Klinikinės fiziologijos funkcinės diagnostikos skyriaus gydytojai

Vidmantas Žindžius

Gydytojas endoskopuotojas.

Atlieka:

• stemplės, skrandžio, dvylikapirštės žarnos endoskopinį ištyrimą (ezofago – gastro – duodeno – skopiją), paima tikslinius audinių gabalėlius mikroskopiniam ištyrimui (biopsiją), nustato skrandžio bakteriją (Helicobacter pylori);
  • storosios ir plonosios žarnos terminalinės dalies endoskopinį ištyrimą (kolonoskopiją);
  • kepenų ir kasos latakų endoskopinį ištyrimą (ERCP);
  • įvairias chirurgines endoskopines manipuliacijas - operacijas aukščiau minėtose srityse.

Išsilavinimas:

• 1996 m. suteikta aukščiausioji gydytojo endoskopuotojo kvalifikacinė kategorija;
  • 1991 m. pradėjo dirbti gydytoju endoskopuotoju;
  • 1975 m. baigė Kauno medicinos instituto gydomąjį fakultetą.

• Stažavosi Lietuvos Sveikatos mokslų universiteto Gastroenterologijos klinikoje (LSMU Kauno klinikose), Rusijos moksliniame chirurgijos centre Maskvoje, Kopenhagos Hvidoro universiteto Gastroenterologijos klinikoje.
  • Stažuotė „Diagnostinė ir gydomoji ERCP“, 2019m. Kaunas.
  • Konferencija „Aktualūs programinės kolonoskopijos klausimai“, 2018m. Vilnius.
  • Eilę kartų dalyvavo moksliniuose seminaruose ir konferencijose Lietuvoje ir užsienyje, yra paruošęs
  • 1-ojo Baltijos šalių gastroenterologų kongreso praktinis seminaras, 2014m. Kaunas.
  • 1-asis Baltijos šalių gastroenterologų kongresas, 2014m. Kaunas.

Konsultacijai priima:

• I- V: 08:00 - 15:00 val. RKL ambulatoriniame - konsultaciniame skyriuje (S. Nėries g. 3);

Lijana Cėplienė

Gydytoja echoskopuotoja, endoskopuotoja.

Išsilavinimas:

• 1992m. buvo suteikta echoskopuotojos, endoskopuotojos kategorija.
  • 1988m. baigė KMU.

• Mokslinė-praktinė konferencija ”Ultragarsinės diagnostikos vasaros mokykla: teorija ir praktika 2019“, 2019m. Dubingiai.
  • Konferencija „Ultragarsinės diagnostikos vasaros mokykla: teorija ir praktika 2018“, 2018m. Dubingiai.
  • Mokslinė konferencija „Ultragarsinė ir radiologinė diagnostika“, 2017m. Klaipėda.
  • Mokslinė - praktinė konferencija „Peties ultragarsinė diagnostika“, 2016m. Kaunas.
  • Mokymai „Skydliaukės mazgų ultragarsinė diagnostika“, 2015m. Vilnius.
  • Mokslinė - praktinė konferencija „Ultragarsinė diagnostika 2015“, 2015m. Šventoji.
  • Konferencija „Ultragarsinės diagnostikos mokykla: teorija ir praktika“, 2014m. Dubingiai.
  • „Ultragarsinė diagnostika 2013“.
  • „Ultragarsinė diagnostika 2011“.
  • „Ultragarsinė diagnostika 2009“.
  • „Pilvo organų kraujagyslių ultragarsiniai tyrimai“.
  • „Echokardiografija pradedantiesiems“.
  • „Ultragarsinės diagnostikos aktualijos ir naujovės“.
  • „Aktualūs diagnostikos ir gydymo klausimai bendrosios praktikos gydytojams“.
  • „Ultragarsiniai smegenų kraujotakos tyrimo metodai“.
  • „Diagnostinė ir intervencinė sonoskopija pilvo chirurgijoje“.
  • „Diagnostinė ir gydomoji ezofagogastroduodenoskopija“.
  • „Galūnių venų ultragarsinė diagnostika“.
  • „Šiuolaikinės ultragarsinės diagnostikos aktualijos ir naujienos“.

Narystė:

• Aktyviai dalyvauja ultragarsinės diagnostikos bei endoskopuotojų draugijų veikloje;
  • nuo 2011 m. priklauso Europos ultragarso asociacijos draugijai.

Arūnas Kančauskas

Gydytojas gastroenterologas, endoskopuotojas.

Konsultacijai priima:

Kaip endoskopuotojas konsultuoja RKL ambulatoriniame - konsultaciniame skyriuje (S. Nėries g. 3):

• I-III: 11.00 - 13.00 val.
  • IV: 10.30 - 12.00 val.
  • V: 11.00 - 13.00 val.

Kaip gastroenterologas konsultuoja RKL ambulatoriniame - konsultaciniame skyriuje (S. Nėries g. 3):

• I-III: 14.00 - 14.30 val.

Albinas Vilčiauskis

Klinikinės fiziologijos funkcinės diagnostikos skyriaus vedėjas. Gydytojas gastroenterologas, endoskopuotojas, echoskopuotojas.

Darbo pagal licencijas patirtis – nuo 1987 m.
Bendras gydomosios medicinos stažas - nuo 1983 m.

• Konferencija „30 metų Lietuvos endoskopuotojų draugijai“, 2019m. Vilnius.
  • Europos gastroenterologijos savaitė, 2016 m. Viena.
  • 1-asis Baltijos šalių gastroeterologijos kongresas, 2014 m. Kaunas.
  • 1-ojo Baltijos šalių gastroenterologų kongreso praktinis seminaras, 2014 m. Kaunas.

Konsultacijai priima:

RKL ambulatoriniame - konsultaciniame skyriuje (S. Neries g. 3):

• I-V: 15.00-15.30 val.

Nauja – pamiršta sena arba tuberkuliozės grimasos

2019-10-15

Viduramžiais Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje prasta mityba, higienos ir sanitarijos sąlygos, minimalios medicinos žinios buvo puiki terpė tuberkuliozei plisti.