Vaikų psichiatrijos skyrius

  • Įrengtas modernus slaugytojų postas, vaikų užimtumo patalpa.

Nuo 2012 m., įvykdžius projektą „Diferencijuotų kompleksinės psichiatrinės pagalbos vaikui ir šeimai centrų įkūrimas“, skyriuje teikiamos ir dienos stacionaro (IIA lygio), krizių intervencijos (IIC lygio), vaikų psichiatrijos (IIB lygio) paslaugos.

20 lovų vaikų skyriuje teikiamos vaikų psichikos sveikatos priežiūros paslaugos vaikams nuo 7 iki 18 metų. Skyriuje yra vienvietės, dvivietės, trivietės palatos, procedūrinis kabinetas, modernus slaugytojų postas, sporto salė su modernia įranga, užimtumo patalpa, muzikos ir meno terapijos patalpa, valgykla. Įrengtas saugus kiemelis pasivaikščiojimams bei žaidimams lauke.

Stacionaro skyriuje gydomi vaikai su elgesio ir emocijų sutrikimais, kurie prasideda vaikystėje ir paauglystėje, nuotaikos sutrikimais (manija, depresija ir kt. sutrikimai), neuroziniais sutrikimais, raidos sutrikimais, valgymo sutrikimais. Taip pat yra gydomi vaikai su ūmiais  psichoziniais sutrikimais.

Vaiko gulėjimo trukmė yra iki 35 dienų. Per tą laiką su vaiku skyriuje dirba vaikų ir paauglių psichiatras, psichologas, vaikų priežiūros specialistas, psichikos sveikatos slaugytojas. Buvimo metu yra užtikrinamas vaiko užimtumas per visą dienos laikotarpį. Skyriuje taikoma aplinkos terapija, meno terapija, muzikos terapija, ergoterapija, atliekama psichodiagnostika, individualus psichologinis vaiko ir šeimos konsultavimas.

Vaikus konsultuoja medicinos psichologė - psichoterapeutė Ingrida Rimgailė ir medicinos psichologė Inesa Golubovskaja.

Taip pat skyriuje dirba vaikų ir paauglių psichiatrė Teresė Ramanauskienė.

Skyriuje vykdomos šios terapijos:

  • ergoterapija - Raimondas Šimkonis;
  • audio vizualinė, meno, smėlio terapija - Daiva Lubienė;
  • muzikos terapija - doc. Alvidas Remesa.;
  • teikiamos socialinės paslaugos - socialinė darbuotoja Agnė Kuzmickaitė;
  • skyriuje įrengtas modernus multisensorinės terapijos kabinetas, kuriame dirba vaikų priežiūros specialistai, psichologai. Dirbama grupėmis arba vedami individualūs užsiėmimai.

Vaikų priežiūros darbuotojai:

  • Virginija Vasiliauskienė, Agnė Kuzmickaitė, Nijolė Vaišnorienė.

Už suteiktas vaikų psichikos sveikatos priežiūros paslaugas moka teritorinės ligonių kasos. Priimami pacientai iš Klaipėdos miesto, krašto bei visos Lietuvos.

Patekimas į skyrių. Gydymui ir pagalbai gauti vaikas gali patekti tik turėdamas vaikų ir paauglių psichiatro, gydytojo psichiatro ar šeimos gydytojo siuntimą. Turintys siuntimą, turėtų paskambinti skyriaus telefonu (8-46) 40 44 21 ir suderinti guldymo datą. Neturintys siuntimo, priimami tik esant indikacijoms dėl būtinosios pagalbos teikimo.

Skyriaus galerija

Skyriaus telefonas

(8 46) 40 44 21

Skyriaus gydytojai

Vyresnioji slaugytoja

Visi gydytojai

Mokomoji medžiaga

Hiperaktyvus vaikas

Visos skyriaus slaugytojos turi psichikos sveikatos slaugytojos kvalifikaciją.

Skyriaus aktualijos

Nuotaikinga Užgavėnių šventė vaikams

Reanimacijos intensyviosios terapijos skyriaus personalas: priprasti prie mirčių – misija neįmanoma

Reanimacijos intensyviosios terapijos skyriaus personalas: priprasti prie mirčių – misija neįmanoma

2020-01-17

Ar jums teko kada pabuvoti reanimacijos skyriuje? Dažnas pajuokautų: ačiū, nereikia. Taip, tikrai nereikia, bet gyvenimas kartais taip pasisuka, kad atsiduri ten, kur tikrai nenorėtum...

 

 

 

...