Širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos kabinetas

Širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programaVšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinėje poliklinikoje, veikia Širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos kabinetas, kuriame atliekama asmenų, priskirtinų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, prevencijos priemonių programa.

• Ši paslauga teikiama vyrams nuo 40 iki 55 metų amžiaus ir moterims nuo 50 iki 65 metų amžiaus;
  • išsamaus širdies ir kraujagyslių ligų tikimybės įvertinimo paslauga iš PSDF biudžeto lėšų, teikiama ne dažniau kaip 1 kartą per metus, o pakartotinis vertinimas atliekamas po metų. Metaboliniu sindromu sergantys pacientai ne rečiau kaip kas dvejus metus siunčiami pakartotinai ištirti KPP.

Siuntimas į KPP išsamiai įvertinti širdies ir kraujagyslių ligų tikimybę išduodamas, jei pacientui:

• Įtariamas ar yra nustatytas CD.
  • Nustatytas metabolinis sindromas, t.y. jei paciento būklė atitinka bent 3 iš 5 toliau išvardintų kriterijų:
    1. Liemens apimtis vyrams ≥ 102 cm, moterims ≥ 88 cm;
    2. Serumo TG ≥ 1,7 mmol/l;
    3. DTL: vyrų < 1,03mmol/l, moterų < 1,29 mmol/l;
    4. AKS: sistolinis ≥ 130 mmHg arba diastolinis ≥ 85 mmHg, arba pacientas vartoja spaudimą mažinančius vaistus;
    5. Gliukozės koncentracija kraujo plazmoje nevalgius  ≥ 5,6 mmol/l.

Išsamaus širdies ir kraujagyslių ligų tikimybės įvertinimo paslauga apima:

• širdies echoskopija;
  • dozuoto fizinio krūvio mėginys;
  • kaklo kraujagyslių ultragarsinis tyrimas;
  • kulkšnies – žasto indekso tyrimas;
  • arterijų funkcijų tyrimas;
  • laboratoriniai kraujo tyrimai;
  • surašomas gydymas – sveikatinimo planas;
  • pateikiamos gyvenimo būdo keitimo rekomendacijos;
  • kardiologo konsultacija, jei reikia, skiriamas gydymas, pagal indikacijas išrašomi kompensuojamų vaistų receptai.

Kontraindikacijos:

• tuberkuliozė;
  • koronarinė širdies liga;
  • piktybiniai navikai;
  • reumatinės širdies ligos;
  • plautinė širdies l. ar plaučių kraujotakos l., kai plaučių arterinė hipertenzija > 2°;
  • įgytos širdies ligos (nekompensuotos);
  • permanentinis PV;
  • elektrokardiogramoje nustatyta pilna KHKB;
  • psichikos ligos;
  • nutukimas (KMI > 40 kg/m²);
  • karščiavimas, šlapimo takų infekcija;
  • limfagyslių ir limfmazgių ligos, kai išreikšta limfostazė.

Atvykdamas tyrimams pagal šią programą pacientas turi turėti:

• šeimos gydytojo siuntimą („Kardiologui pagal prevencijos programą“);
  • užpildytos Asmens ŠKL rizikos nustatymo anketos kopiją;
  • asmens tapatybės dokumentą.

Registracija darbo dienomis nuo 9.00 – 12.45 val.

VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinėje poliklinikoje, H. Manto g. 49, 112 kab. arba skambinti telefonu: 8 46 36 66 05.

Širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos kabinete Jus konsultuos bei tyrimus atliks gydytoja kardiologė  Daiva Stasaitytė ir bendrosios praktikos slaugytoja Jurgita Stugytė