Papildomas menu

Registratūra

(8 46) 470 000

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

(8 46) 410 695

Tomografijų skyrius

Tomografijų skyrius

Atidarytas naujas magnetinio rezonanso tomografijos tyrimų kabinetas 3T

Nuo 2013 04 veikia naujas MR aparatas Siemens Magnetom “SKYRA”. Tai šiuo metu vienintelis Lietuvoje 3Teslų galingumo “Siemens” aparatas. Dėl išskirtinio magnetinio lauko stiprumo, plataus asortimento pritaikomų ričių, gaunami ypač detalūs tiriamų sričių vaizdai. Turima pažangi programinė įranga leidžia tirti ne tik anatominius organizmo vaizdus, bet ir funkcinius procesus, kaip skysčių molekulių judrumą (difūzija), kraujotakos pakitimus audiniuose (perfūzija) ar medžiagų apykaitos produktus (spektroskopija). Turima unikali 3D daugiataškės spektroskopijos programa (3D CSI multivoxel spectroscopy) leidžia vienmomentiškai ištirti didelį audinių plotą smegenyse ar net visą organą (prostatą), ieškant specifinių vėžinių medžiagų apykaitos produktų. Yra galimybė, nenaudojant kontrastinės medžiagos, atlikti kraujagyslių tyrimus, įvertinti tulžies ir kasos latakus (magnetinio rezonanso cholangiopankreatografija – MRCP). Kraujotakos skirtumo sveikuose ir patologiniuose audiniuose vertinimui, patologinių procesų išskyrimui atliekami kontrastiniai dinaminiai tyrimai. Nauju aparatu atliekami detalūs centrinės nervų sistemos (galvos ir nugaros smegenų), visų sričių sąnarių, stuburo, kaklo, pilvo ir dubens organų tyrimai.

Daugiau informacijos apie atliekamus tyrimus ir atlikimo tvarką rasite čia.

Magnetinio rezonanso tomografijos tyrimai

Kabinetas Nr. 115, tel.: (8 70) 05 00 11

Naujas, 1,5T galios, Siemens firmos aparatas Magnetom ,,Avanto“. Pasižymi ypač galinga gradientų sistema (analogiška 3Teslų sistemoms) ir naujausia programine įranga, derinyje su specializuotomis ritėmis leidžiančia gauti aukštos kokybės tyrimo vaizdus.

Atliekami rutininiai galvos smegenų, stuburo, stambiųjų sąnarių, pilvo ir dubens tyrimai. Įdiegtos papildomos funkcijos leidžia atlikti viso kūno ištyrimą, vienmomentinį viso stuburo ištyrimą. Taip pat atliekamas fazinis (TWIST) kontrastinis galvos ir kaklo kraujagyslių tyrimas, leidžiantis įvertinti tiek arterijas, tiek venas vieno tyrimo metu.

Naujo tomografijos aparato galimybės

Kabinetas Nr. 121, tel.: (8 70) 05 00 11
Įranga: magnetinio rezonanso kompiuterinis tomografas Siemens Magnetom “SKYRA” (3T).

Atliekami tyrimai:

 • krūtų magnetinio rezonanso tyrimai;
 • galvos smegenų tyrimai;
 • stuburo tyrimai;
 • pilvo, dubens organų tyrimai;
 • kelio, peties, alkūnės, riešo sąnario, čiurnos sąnarių tyrimai;
 • bekontrastinė cholangiopankreatografija;
 • apatinio žandikaulio smilkinkaulio sąnarių tyrimas;
 • bekontrastinė galvos smegenų kraujagyslių angiografija;
 • funkciniai galvos smegenų difūzijos, perfūzijos ir spektrometrijos tyrimai;
 • daugiaparametrinis prostatos ištyrimas.

Kompiuterinės tomografijos tyrimai

Kabinetas Nr. 110 ir Nr. 118, tel.: (8 70) 05 00 11
Įranga:  kompiuterinis rentgeno tomografas Somatom “EMOTION” ir kompiuterinis rentgeno tomografas Somatom “SENSATION 40”.

Atliekami tyrimai:

 • galvos smegenų;
 • veido sinusų;
 • kaulų bei sąnarių KT;
 • stuburo;
 • mineralinio kaulų tankio nustatymas;
 • krūtinės ląstos;
 • pilvo ir dubens organų;
 • KT angiografija;
 • širdies koronarografija;
 • sąnarių su intraveniniu kontrastavimu;
 • biopsija KT kontrolėje.

Krūtų diagnostikos centras

Nuo 2016 metų pradžios veikiančiame Krūtų diagnostikos centre dirba patyrę gydytojai, specializuojantys krūtų ligų diagnostikoje ir gydyme – gydytojas radiologas Liudvikas Granickas, gydytojai chirurgai Algirdas Kasiliauskas ir Miglė Stakytė. Atliekami mamografijos, ultragarso, magnetinio rezonanso tyrimai bei biopsijos procedūros mamografijos ar ultragarso kontrolėje. Krūtų diagnostikos centre dirbama su nauju skaitmeniniu mamografu, turinčių unikalų stereotaksijos priedą biopsijų atlikimui. Ultragarso tyrimams naudojamas specializuotas UG aparatas, turintis elastografijos funkciją. Krūtų MRT atliekama pažangiausiu Lietuvoje, 3 Teslų galios aparatu.

Pačiau apie atliekamus tyrimus skaitykite: Krūties vėžiui diagnozuoti – moderniausia infrastruktūra

Atsiliepimai apie tomografijų skyrių

“Džiugu, kad Lietuvoje ypač pastaraisiais metais ženkliai gerėja radiologinių tyrimų galimybės ir jų prieinamumas, diegiamos naujos pažangios ir šiuolaikinės technologijos. Pažymėtina tai, kad tokia radiologinių tyrimų plėtra vykdoma ne tik Vilniuje ar Kaune, bet ir Vakarų Lietuvoje. Viena iš šio regiono stambiųjų gydymo įstaigų – Respublikinė Klaipėdos ligoninė yra įkūrusi šiuolaikinius reikalavimus atitinkantį Tomografijų skyrių, kuris stengiasi niekuo nenusileisti Vilniaus ir Kauno Universitetinių ligoninių diagnostikos centrams – čia taip pat dirba patyrę radiologijos specialistai, sėkmingai veikia pirmasis Lietuvoje 3T magnetinio rezonanso tomografijos aparatas, įsteigtas Krūtų diagnostikos centras, veikia kiti padaliniai. Džiugu, kad Lietuvos ar užsienio pacientai  Klaipėdoje gali visą reikalingą, savalaikę ir optimalią radiologinę diagnostinę pagalbą”

Prof. Algidas Basevičius
Lietuvos Radiologų Asociacijos prezidentas
LSMU Radiologijos klinikos vadovas
Europos radiologų asociacijos mokslinių tyrimų komiteto narys

* * *

,,Respublikinės Klaipėdos ligoninės radiologijos padalinys gali pagrįstai didžiuotis atliekamu svarbiu ir reikšmingu darbu Lietuvos gyventojų sveikatinimo srityje. Ši ligoninė turi Lietuvos mastu naujausią aparatūrą, tikslingai ją atnaujina ir papildo. Susipažinus su skyriaus radiologinės aparatūros parku, atliekamomis diagnostinėmis procedūromis, matyti, kad pacientai gauna pilną ir kokybišką radiologinį ištyrimą nuo vaizdinės iki intervencinės diagnostikos įvairiose klinikinėse srityse optimaliais įmanomais terminais. Džiugu, kad personalas išnaudoja šias darbo sąlygas labai plačiame diapazone, diagnozuojant įvairius susirgimus, pritaikant aparatūros galimybes, sudarant specialius dedikuotus protokolus, diegiant naujausias metodikas. Šiuolaikinių vaizdinių tyrimų taikymas reikalauja ne tik aparatūros ir darbuotojų skaičiaus, tačiau ir didelio kolektyvo entuziazmo ir pasišventimo savo specialybei. Jie neapsiriboja standartiniais, įprastais tyrimais, tačiau nuolat tobulinasi, gilina žinias, diegia naujoves, atlieka sudėtingus, ilgai trunkančius bei aukštos kvalifikacijos reikalaujančius tyrimus, kurie duoda gerus rezultatus.

Savo darbu ir rezultatais šis kolektyvas yra tarp geriausių Lietuvos radiologinių tarnybų. Nežiūrint kasdienio darbo, gydytojai ir radiologijos technologai mielai dalinasi savo patirtimi su kolegomis, dalyvauja ir skaito pranešimus respublikinėse bei tarptautinėse konferencijose.

Džiugu, kad Klaipėdoje yra šiuolaikines paslaugas teikiantis radiologinės diagnostikos centras, kuris verčia pasitempti ir kitų gydymo įstaigų kolektyvus.”

Doc. Jūratė Dementavičienė,
VUL Santaros klinikų Radiologijos ir branduolinės medicinos centro vadovė

* * *

,,Respublikinės Klaipėdos ligoninės tomografijų skyriuje šiuo metu yra bene moderniausia radiologinė įranga mūsų šalyje, naudojami patys pažangiausi prostatos vertinimo magnetiniu rezonansu būdai. Vertiname kolegų radiologų aukštą profesionalumą ir nuolatinį siekį tobulėti bei diegti naujausias technologijas, inovacijas į kasdieninį klinikinį darbą. Esame dėkingi  daktarui A Čiuvašovui už tikslius ir tinkamus tyrimų aprašymus.”

Prof. dr. Mindaugas Jievaltas
LSMU urologijos klinikos vadovas
Lietuvos urologų draugijos prezidentas

* * *

,,Visada malonu kreiptis profesionalios pagalbos į Klaipėdos Respublikinės ligoninės Tomografijos skyriaus kolegas dėl galimybės atlikti 3T galvos MRT tyrimą.
Bendraudamas visada patiriu geros atmosferos nuotaiką, geranoriškumą ir supratimą dėl iškylančių diagnostinių problemų neurologijoje.
Kantrybės ir geros nuotaikos!“

Prof. A.Vaitkus,
LSMU, Neurologijos skyriaus vadovas

* * *

Dėkojame magnetinio rezonanso skyriaus kolektyvui už malonų ir konstruktyvų bendradarbiavimą. Greita reakcija, dėmesys kiekvienam pacientui, lankstumas, pozityvumas – šios savybės ne tik pateisina, bet ir viršija tiek mūsų klinikos personalo, tiek į Jūsų skyrių nukreipiamų pacientų lūkesčius.“

Inga Leilionaitė-Žiemelė,
Vakarų regiono Northway medicinos ir chirurgijos centrų vadovė

* * *

,,Vakarų Lietuvos regione turime puikius partnerius – Respublikinės Klaipėdos ligoninės Tomografijų skyrių. Puiki aparatūra, profesionalūs specialistai, geranoriškas kolektyvas ne vieną kartą gelbėjo, atlikdami magnetinio rezonanso tyrimus, krepšinio rinktinės vasaros stovyklų Palangoje metu. Drąsiai rekomenduojų šią vietą, magnetinio rezonanso tyrimų atlikimui, kolegoms, sportininkams bei pacientams“.

Gyd. V. Trumpickas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės gydytojas
Lietuvos krepšinio federacijos vyr. gydytojas
,,Ortopedijos technika“ ambulatorinės reabilitacijos vadovas

* * *

,,Norėčiau padėkoti už tokią paslaugą kaip prostatos branduolinio rezonanso tyrimas. Labai daug padeda mano pacientų gydyme. Pacientai labai patenkinti dėl aiškių nurodymų ir profesionalaus, greito atlikimo.
Savo ir savo pacientų vardu norėčiau dar kartą padėkoti.”

Su pagarba
V. Jelisejevas,
Gyd. urologas, Marijampolės ligoninė

Skyriaus gydytojai

Galerija

Grįžti į pradinį puslapį