Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Sukakties proga – mokslinė konferencija

Sukakties proga – mokslinė konferencija

Pirmųjų darbo metų sukakties proga Respublikinės Klaipėdos ligoninės Dienos chirurgijos centre šurmuliavusi Klaipėdos krašto akušerių ginekologų draugijos konferencija „Endometriumo patologijos diagnostikos ir gydymo naujovės“ sukvietė gausų būrį savo srities specialistų. Susirinkusieji ne tik aptarė aktualias ginekologijos temas, bet ir pasidžiaugė Dienos chirurgijos centro pasiekimais.


Įvykis: Pir„mųj„ų„ Res„pub„li„ki„nės„ Klai„pėd„os „li„go„ni„nės „Die„nos „chi„rur„gi„jos„ cent„ro„ dar„bo„ me„tų„ pro„ga „vy„ko „Klaipė„dos „kraš„to„ akuš„er„ių „gi„ne„kol„o„gų„ drau„gi„jo s„su„reng„ta„ moks„li„nė „kon„fe„ren„ci„ja.
Vy„tau„to „Pet„ri„ko „nuot„r.

Dalyvavo profesionalai

Mokslinės konferencijos metu pranešimus skaitė keturi savo srities profesionalai.

Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Ginekologijos skyriaus vedėjas med. dr. Gediminas Mečėjus pristatė temą „Kas tai yra histeroskopija?“. Valstybinio patologijos centro gydytojas patologas Ugnius Mickys skaitė pranešimą tema „Endometras 2014. „Vamzdžio“ patologija“. Lietuvos Sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos Onkoginekologijos sektoriaus vedėja prof. dr. Daiva Vaitkienė pasakojo apie anemijos problemą ginekologijoje, o Klaipėdos sveikatos priežiūros centro Ambulatorinio konsultacinio skyriaus vedėja akušerė ginekologė Irina Bondarenko kalbėjo apie idiopatinės menoragijos gydymą.

Visiems mokslinės konferencijos dalyviams buvo suteikti kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai.

Pranešėjai pabrėžė, kad kalbėti apie ginekologines problemas ir jų sprendimo būdus yra labai svarbu. Anot jų, tam, kad dailiosios lyties atstovės būtų sveikos, nuolatos privalu akcentuoti profilaktinius patikrinimus ir rūpestį savimi.

„Medicinos pažanga yra didžiulė. Dabar daugelį ginekologinių problemų galima išspręsti greitai ir efektyviai“, – tikino pranešimus skaitę medikai.

Pristatė aktualias temas

Kaip teigė apie histeroskopiją kalbėjęs med. dr. G.Mečėjus, mūsų visuomenėje gera moters sveikata yra ypač svarbi.

„Būtent histeroskopija – diagnostikos ir gydymo metodas, padedantis apžiūrėti bei įvertinti gimdos ertmės pokyčius ir atlikti chirurginius veiksmus joje, leidžia moterims greitai ir efektyviai išspręsti įvairias kamuojančias problemas. Šis metodas yra greitas ir patikimas. O sveika moteris reiškia laimingą šeimą, visuomenę ir šalį“, – teigė G.Mečėjus.

Prof. D.Vaitkienė, konferencijos metu kalbėjusi apie mažakraujystę, pabrėžė, kad šiai patologinei būklei neretai skiriamas per mažas dėmesys.

„Dažnai mažakraujystė nėra nustatoma tais atvejais, kai tai padaryti yra būtina. Tai ypač svarbu, kai pacientui planuojamas operacinis gydymas. Tada būtina atkreipti dėmesį į latentinę geležies stoką. Nuodugnus pasiruošimas chirurginei intervencijai labai pagerina pooperacinius rezultatus, sumažina komplikacijų riziką. Net ir gerai besijaučiančioms moterims reikėtų atkreipti dėmesį, ar joms užtenka geležies atsargų. Tai ypač svarbu vegetarėms“, – kalbėjo profesorė, pridurdama, kad mūsų gera savijauta ne visada reiškia, jog esame idealiai sveiki.

Unikalūs visoje Lietuvoje

Įvykusia moksline konferencija ir pirmuoju Dienos chirurgijos centro jubiliejumi džiaugėsi ir įstaigos vadovė Svaja Kundrotienė. Ji pabrėžė, kad šioje įstaigoje taip pat didelis dėmesys skiriamas ginekologijos problemoms: „Mūsų centre atliekamos dienos chirurgijos ginekologinės operacijos. Operacinė veikla įstaigoje yra nukreipta į ankstyvą ginekologinių ligų diagnostiką ir gydymą. Atliekamos operacijos yra tausojančios, mažai invazinės, dažnai apsaugančios nuo organų šalinimo operacijų. Tam mes turime reikalingą naujausią medicinos įrangą ir gydytojus, gebančius profesionaliai ja dirbti“.

Apžvelgdama pirmuosius Dienos chirurgijos centro veiklos metus, S.Kundrotienė pasidžiaugė, jog jie buvo intensyvūs ir sėkmingi.

„Tokio padalinio, kai dienos chirurgijos paslaugos teikiamos ne bendrame stacionare, bet atskirame modulyje, nėra visoje šalyje. Respublikinės Klaipėdos ligoninės Dienos chirurgijos centras per vienerius veiklos metus spėjo sulaužyti gyvuojančius stereotipus. Pasitaikė pacientų, kurie apsilankę Dienos chirurgijos centre negalėjo patikėti, jog čia – ne privati gydymo įstaiga. Atvykusieji stebisi patalpų naujumu, modernumu, komfortu, įranga, sterilia švara ir jaukia atmosfera“, – kalbėjo S.Kundrotienė. Operacinėse viskas nauja ir modernu – operaciniai stalai, baldai, šviestuvai, narkozės aparatai, endoskopinė įranga, instrumentai. Įdiegta įranga, kuri leidžia atliekamas chirurgines operacijas interneto ryšio pagalba stebėti nuotoliniu būdu.

Įrengta ir pooperacinė pacientų stebėjimo palata, aprūpinta visa būtina įranga, kurioje pacientai, esant būtinybei, po operacijos ir anestezijos stebimi tol, kol visiškai atsistato gyvybinės funkcijos.

Centre įrengti erdvūs laukiamieji. Pacientų apžiūros kabinetai yra atskiri nuo erdvės, kurioje konsultuoja gydytojas, todėl pacientams nereikia patirti diskomforto dėl nusirengimo ir pasiruošimo apžiūrai. Pacientams sukurtos visos privatumą saugančios sąlygos.

Visos gydytojų darbo vietos pacientų ir specialistų patogumui yra kompiuterizuotos bei turi ryšį su ligoninės informacine sistema. Operatyviai galima patikrinti, kokie tyrimai ir konsultacijos jau buvo atlikti žmogui.

Specialistų vis daugėja

Dienos chirurgijos centre veikia Akių ligų skyrius, teikiamos oftalmologijos dienos chirurgijos paslaugos. Nuo praeitų metų gegužės pabaigos centre pradėtos atlikti ginekologijos bei urologijos dienos chirurgijos operacijos, o nuo lapkričio mėnesio prisijungė ortopedijos traumatologijos ir bendrosios chirurgijos specialistai.

Centre taip pat teikiamos gydytojų akušerių-ginekologų, urologų, chirurgų, ortopedų-traumatologų, akių ligų gydytojų, anesteziologų reanimatologų ambulatorinės konsultacijos.

Šiuo metu Dienos chirurgijos centre dirba 10 urologų, 7 akušeriai-ginekologai, 5 chirurgai, 4 oftalmologai, 4 ortopedai-traumatologai, 2 anesteziologai-reanimatologai. Per pirmuosius veiklos metus Dienos chirurgijos centre atlikta daugiau nei 2 000 operacijų.