Vyrų psichiatrijos skyrius

  • Ligoniams teikiama ne tik specialioji, bet ir visapusiška socialinė pagalba.

  • Sudarytos prielaidos kiekvienam pacientui suteikti tinkamiausią terapinę aplinką.

Skyrius įsikūręs Psichiatrijos filialo administracinio korpuso II ir III aukštuose. 25 lovų skyriuje gydomi suaugusieji pacientai vyrai, sergantys įvairiausiais psichikos sutrikimais - įvairios kilmės psichozėmis, depresijomis, bipoliniais afektiniais sutrikimais, turintys įvairaus pobūdžio organinių psichikos sutrikimų, adaptacijos, ryškių neurozinių, asmenybės sutrikimų ar psichikos sutrikimų, vartojant psichoaktyvias medžiagas. Teikiamos įvairiapusės stacionarinės II lygio psichiatrinės paslaugos būtinąjai pagalbai ar planine tvarka hospitalizuotiems ligoniams bei pacientams, perkeltiems gydymo tęsimui iš ūmios psichiatrijos skyriaus.

Skyrius yra „uždarų durų“ tipo, tačiau visi pacientai, kurie yra nusiteikę ir pajėgūs laikytis gydymo režimo bei skyriaus tvarkos, turi galimybę laisvai išeidinėti iš skyriaus patalpų. Medicinos personalas siekia skyriuje kurti bei palaikyti šiltą, jaukią, skatinančią sveikimą tarpusavio santykių atmosferą, saugius ir efektyvius terapinio bendradarbiavimo santykius, pagrįstus pasitikėjimu bei pagarba kiekvieno paciento žmogiškajam orumui ir įsitikinimams, atsiliepimu į įvairiausius pacientų poreikius.

Daug dėmesio skiriama ligonių ištyrimui, ligų diagnostikai ir diferencinei diagnostikai, atliekamas išsamus psichologinis ištyrimas, visi pagal būklę reikalingi bendraklinikiniai bei biocheminiai, hormonų ar serologiniai laboratoriniai tyrimai. Esant indikacijoms, ligoniai nukreipiami į bazinę ligoninę neurologo konsultacijai, ten operatyviai atliekami šiuolaikiniai galvos smegenų tyrimai modernia aparatūra (kompiuterinė tomografija, branduolinio magnetinio rezonanso tyrimas, kompiuterinė elektroencefalografija ir pan.). Ligoniai, turintys gretutinių reikalaujančių dėmesio somatinių ligų, nukreipiami į bazinę ligoninę atitinkamų gydytojų specialistų (terapeuto, kardiologo, pulmonologo, chirurgo, traumatologo, urologo, endokrinologo, okulisto, LOR gydytojo, dermatologo) konsultacijoms, jų paskyrimu atliekami papildomi laboratoriniai, rentgeno diagnostikos tyrimai, echoskopija ir kitos diagnostinės ar gydymo procedūros.

Skyriuje pacientams taikomas kompleksinis gydymas:

  • medikamentinis gydymas šiuolaikiniais psichoaktyviais vaistais pagal naujausias gydymo rekomendacijas derinamas su nemedikamentinėmis gydymo priemonėmis - individualia psichoterapija, psichokorekcija (nukreiptomis į bendradarbiavimo, sveikųjų asmenybės pusių vystymą bei stiprinimą, adaptacijos įgūdžių atstatymą bei gerinimą);
  • muzikos terapija -  veda doc. Rasa Jautakytė;
  • ergoterapija - veda Raimundas Šimkonis;
  • meno terapija - veda Rasa Hage;
  • užimtumas - veda Kristijonas Bosas;
  • grupinė psichoterapija - veda Alanta Bendikienė;
  • šokio - judesio terapija - veda Rasa Hage.

Pacientams pagal galimybes sudaromos sąlygos užsiimti jų mėgiama, poreikius atitinkančia veikla. Skyriuje yra bibliotekėlė, galimybės žaisti įvairius stalo žaidimus, stalo tenisą, pasivakščiojimų aikštelėje - krepšinį, žiūrėti TV.

Skyriuje dirba patyręs ir kvalifikuotas medicinos personalas

Skyriaus vedėja gydytoja psichiatrė Marija Puodžiukynaitė ir gydytoja psichiatrė Elena Cinelienė, vyresnioji psichikos sveikatos slaugytoja Rima Lukošienė, 7 slaugytojos ir 12 pagalbinių medicinos darbuotojų. Socialines paslaugas teikia socialinė darbuotoja Laura Stonytė.

Skyriaus galerija

Skyriaus telefonas

(8 46) 39 77 90

Skyriaus vedėja

Marija Puodžiukynaitė

Gydytoja psichiatrė

Plačiau>

Gydytojai

Vyresnioji slaugytoja

Visi gydytojai

Skyriaus ypatumai

Tiriami bei gydomi poūmių, ribinių ar nepsichozinių būklių pacientai, kuriems  dėl psichikos sutrikimų pobūdžio nereikalinga speciali intensyvi psichiatrinė priežiūra bei pagalba. Nehospitalizuojami ryškiai psichomotoriškai sujaudinti, agresyvaus, pavojingo sau ar kitiems elgesio ligoniai.

Ligoniams teikiama ir visapusiška socialinė pagalba – esant reikalui, socialinis darbuotojas, bendradarbiaudamas su skyriaus medicinos personalu, padeda spręsti pacientų įvairiausias socialines problemas, pagal galimybes tenkina kasdienes buitines pacientų reikmes.

Skyriuje taip pat tvarkomi ligonių siuntimo į NDNT dokumentai darbingumo lygio ir/ar specialiųjų poreikių nustatymui, apiforminami dokumentai dėl nukreipimo apgyvendinti socialinės globos įstaigoje. Palaikomi glaudūs ryšiai su ambulatorinės grandies psichiatrais, bendradarbiaujama su ligonių šeimos nariais.

Reanimacijos intensyviosios terapijos skyriaus personalas: priprasti prie mirčių – misija neįmanoma

Reanimacijos intensyviosios terapijos skyriaus personalas: priprasti prie mirčių – misija neįmanoma

2020-01-17

Ar jums teko kada pabuvoti reanimacijos skyriuje? Dažnas pajuokautų: ačiū, nereikia. Taip, tikrai nereikia, bet gyvenimas kartais taip pasisuka, kad atsiduri ten, kur tikrai nenorėtum...

 

 

 

...