Papildomas menu

Registratūra

(8 46) 470 000

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

(8 46) 410 695

Rekomendacijos pacientui apie pasiruošimą fibrokolonoskopijos tyrimui

Rekomendacijos pacientui apie pasiruošimą fibrokolonoskopijos tyrimui

Kreipkitės nedelsiant į gydytoją, jeigu pasireiškė nors vienas iš šių simptomų:

  • gausus kraujavimas iš išangės;
  • karščiavimas daugiau kaip 37,5 º C;
  • stiprūs, nesiliaujantys pilvo skausmai, vėmimas.

Dėl skubios pagalbos visą parą galima kreiptis į gydymo įstaigos Priėmimo – skubios pagalbos skyrių adresu S. Nėries g. 3 arba kviestis greitosios medicinos pagalbos tarnybą.

Darbo dienomis nuo 7.30 iki 15.30 val. dėl planinės konsultacijos galima kreiptis į registratūrą telefonu (8 46) 470 000, internetu https://ipr.esveikata.lt/ arba atvykus į registratūrą adresu Puodžių g. 11, Klaipėda; S. Nėries g. 3, Klaipėda.

Kas yra fibrokolonoskopijos tyrimas?
Paprastai fibrokolonoskopija yra greitas tyrimas, trunkantis apie 30 minučių, bendrinėje nejautroje.Šis tyrimas gali užtrukti ir ilgiau, priklausomai nuo to, kas bus atliekama jo metu.Tyrimo metu fibrokolonoskopas įvedamas į storosios žarnos vidų.
Pasiruošimas tyrimui
Prieš tyrimą Jums reikės pasirūpinti savo storosios žarnos išvalymu.Šis žingsnis yra labai svarbus, nes tai padės gydytojui aiškiai matyti vidinę storosios žarnos sienelę.Gydytojas paskirs geriamąjį žarnyno valymo preparatą ir rekomenduos mažai skaidulų turinčią ar skysčių dietą.
Mitybos rekomendacijos 2 – 3 dienos iki tyrimo atlikimo
Galima vartoti: Pieno produktai be priedųBulvės be lupenųVištienos krūtinėlė, kiaušiniaiBalta duona, baltieji ryžiaiDraudžiama vartoti: SėklosRiešutaiGrūdai, kruoposNe baltos spalvos maisto produktai
Mitybos rekomendacijos 1 dieną iki tyrimo atlikimo
Galima vartoti: VanduoArbata, kava be pienoSultinys be tirščiųŽelė iš natūralios želatinos, be priedųObuolių sultysSkaidrūs gaivieji gėrimaiDraudžiama vartoti: Alkoholiniai gėrimaiPienas ir jo produktaiSriubaĮvairių spalvų želėGlotnučiaiPieno kokteiliai
Tyrimo atlikimo dieną
Atvykti į skyrių tiksliai paskirtu laiku.Nevalgius ir negėrus (išskyrus vaistus, kuriuos vartojate įprastai ir nutraukti jų vartojimo nerekomendavo tyrimą atliekantis gydytojas).Su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.Turi būti išduotas gydytojo siuntimas (elektroninis dokumentas E027 arba forma Nr. 027/a).Turėti asmens higienos priemones, šlepetes, chalatą ar pan.
Rekomendacijos po tyrimo
Dažniausiai po trumpo, kelių valandų stebėjimo laikotarpio galėsite grįžti namo.Po tyrimo nerekomenduojama vairuoti automobilio.Po tyrimo galite atnaujinti įprastą mitybą, higieną ir kasdieninę veiklą.
Kraujavimas ir sekrecija
Po kolonoskopijos negausus kraujavimas ir/ar gleivingos išskyros iš tiesiosios žarnos yra normalus ir tikėtinas reiškinys.
Skausmo malšinimas
Esant vidutiniam skausmui, galite vartoti kraujo neskystinančių analgetikų, kuriuos Jums rekomendavo gydytojas.
Mitybos rekomendacijos viena para po tyrimo
Gerti ir valgyti galima tą pačią dieną po procedūros.Rekomenduojama skaidulinė dieta (sėlenos, pupelės, kopūstai, džiovinti vaisiai, grūdinių kultūrų produktai).Mažos porcijos 4 – 5 kartus per dieną.Vartoti 2 – 3 litrus skysčių per dieną.
Grįžti į pradinį puslapį