Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Kardiologijos skyrius

Kardiologijos skyrius

Kardiologijos skyriuje diagnozuojama ir gydoma hipertenzija, išeminė širdies liga, širdies nepakankamumas, prieširdžių virpėjimas, dislipidemija, nėščiųjų širdies ligos, periferinių arterijų liga, infekcinis endokarditas. Vadovaujamės Europos kardiologų draugijos diagnostikos ir gydymo gairėmis. Širdies nepakankamumo diagnostikai naudojame visus reikalingus biocheminių markerių, funkcinius ir instrumentinius tyrimus. Bendradarbiaujame su invazinės kardiologijos skyriais Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje. Per metus tiriame ir gydome apie 1200 pacientų.

Naudojama įranga

Ligų diagnostikai naudojame pačią naujausią medicininę įrangą. Turime:

 • Širdies ir kraujagyslių ultragarsinio tyrimo aparatą Artida, su kuriuo galime ištirti širdies ertmes, vožtuvus, perikardą, širdies raumens būklę, atlikti medikamentinius krūvio mėginius bei įvertinti kaklo kraujagysles. Plačiau apie aparatą skaitykite čia.
 • Spaudimo monitoravimo aparatą. Su juo yra matuojamas kraujospūdis, širdies susitraukimų dažnis 24 val. Tai leidžia tiksliau diagnozuoti spaudimo ligą, atrasti naktinio kraujospūdžio pakilimus, geriau parinkti antihipertenzinį gydymą.
 • Kelis elektrokardiografus, todėl bet kada galime registruoti elektrokardiogramą.
 • Paros Holterio monitorių, kuriuo 24-48 val. registruojame nepertraukiamą elektrokardiogramą, todėl galime išaiškinti (kitais registravimo metodais „nepagaunamus“) širdies ritmo ir laidumo sutrikimus, išeminius pakitimus, o tai leidžia atskirti ligonius, kuriems reikalingas širdies stimuliatorius ar defibriliatorius, širdies kraujagyslių zondavimas.
 • Elektrofiziologinę aparatūrą, kuri padeda diagnozuoti ir gydyti įvairius ritmo ir laidumo sutrikimus, elektrokardiostimuliatoriaus implantavimo reikalingumą.
 • Vienintelę Vakarų Lietuvoje širdies-kraujagyslių ir kvėpavimo funkcijų tyrimo sistemą Vmax., kuri ne tik diagnozuoja įvairias širdies ir plaučių patologines būkles, sergančiųjų neįgalumo laipsnį, bet ir nustato sveikų žmonių funkcinį pajėgumą, sportininkų fizinį pasiruošimą, laisvalaikio sportu norinčių užsiimti fizinio treniruotumo lygį.
 • Daugiasluoksnį kompiuterinį tomografą, kurio pagalba galima tirti širdies vainikines kraujagysles, aortą, plautines kraujagysles.

Skyriaus veikla

 • Skyriaus vedėja skaitė paskaitas šeimos gydytojams „Antikoaguliantai PV gydyme.“
 • Kartu su kitais skyriaus gydytojais, kaip lektoriai, dalyvaujame Klaipėdos Universiteto rengiamuose gydytojų kvalifikacijos tobulinimo kursuose.

Dienos stacionare pacientams taikomas medikamentinis gydymas, gydomosios intervencinės procedūros, atliekama kardioversija (elektrošoko terapija) anestezijos metu, pagal indikacijas ( esant prieširdžių virpėjimui).

Pacientas atvykstantis planiniam sinusinio ritmo atstatymui turi būti paruoštas antikoaguliantais pagal įstaigos direktoriaus patvirtintą diagnostikos ir gydymo protokolą „Prieširdžių virpėjimo gydymas“, su šeimos gydytojo ar kardiologo siuntimu, bei atliktais kraujo tyrimais (Kalis, kreatininas, bendras kraujo tyrimas).

Registracija kardiologijos sk. telefonu: 410717 darbo dienomis nuo 8:00 iki 15:00.

Atmintinė pacientams

Kaip pasiruošti planinei operacijai?

Skyriaus aktualijos

Numatome tobulinti:

 • Krūvio echoskopiją.

Personalas

 • Kardiologijos skyriuje dirba 7 gydytojai kardiologai, turintys kardiologo licenciją.
 • Skyriuje dirba 12 slaugytojų, 2 slaugytojos padėjėjos, 7 pagalbinio med. personalo darbuotojos.

Skyriaus gydytojai

Galerija

Grįžti į pradinį puslapį