Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Plastinės rekonstrukcijos ir krūtų chirurgijos skyrius

Plastinės rekonstrukcijos ir krūtų chirurgijos skyrius

Bendrosios chirurgijos gydytoja Miglė Stakytė ir onkochirurgas Algirdas Kasiliauskas dirba daugiaprofilinėje Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje. Respublikinė Klaipėdos ligoninė – viena geriausių ir gražiausių Lietuvos ligoninių, aprūpinta naujausia įranga, šiuolaikiškomis operacinėmis, čia atliekami įvairūs tyrimai.

Paslaugos

Veido procedūros:

 • akių vokų korekcija;
 • atlėpusių ausų korekcija;
 • ausų korekcija;
 • lūpų didinimas implantais;
 • lūpų formos ir dydžio korekcija hialuroninės rūgšties preparatų injekcijomis;
 • nosies formos korekcija;
 • veido atnaujinimo operacijos (Face lift);
 • raukšlių lyginimas botulino toksino, hialuroninės rūgšties ir kalcio hidroksilapatito, riebalų injekcijomis.

Krūtų chirurgija:

 • operacijos dėl uždegiminių krūties ligų;
 • krūtų rezekcinės operacijos dėl gerybinių ir piktybinių navikų;
 • mastektomijos;
 • krūtų mažinimo operacijos;
 • onkoplastinės krūtų operacijos;
 • krūtų rekonstrukcinės operacijos savais audiniais: TDL, TRAM, mini TDL su riebalų persodinimu.
Krūtų formos korekcija

Krūtų didinimas implantais

Plastikos chirurgijos skyriuje krūtys gali būti didinamos, pakeliamos, suvienodinama jų asimetrija. Mūsų skyriuje naudojama „Crisalix“ vizualizacijos technologija, kuri leidžia matyti, kaip atrodys Jūsų kūnas po operacijos, todėl galime kruopščiai parinkti tinkamą krūtų dydį ir formą.

Krūtų pakėlimas

Krūtų pakėlimo operacija (mastopeksija) – dėl sumažėjusio odos stangrumo nusileidusių krūtų pakėlimas, formos suteikimas.

Operacija atliekama taikant bendrinę nejautrą ir trunka iki 3 valandų. Jos metu plastikos chirurgas pakeičia spenelio ir areolės vietą, pakelia juos į viršų ir pašalina odos perteklių krūties apatinėje dalyje. Susiuvant žaizdą krūties kontūras pakeliamas į aukštesnę poziciją, ir krūtis įgauna jaunatviškesnę formą. Jeigu krūtų tūris mažas ir pacientė pageidauja jas padidinti, tos pačios operacijos metu po krūtinės raumeniu įdedami krūtų implantai. Taip krūtims suteikiama norima forma ir dydis.

Krūtų sumažinimas

Per chirurginę procedūrą didelės krūtys sumažinamos, jų forma pakeičiama pašalinant nereikalingą krūtų odą ir po ja esantį audinį. Šios operacijos metu galima sumažinti areolę, kuri dažnai padidėja didėjant krūtims.

Operacija atliekama taikant bendrinę nejautrą ir vidutiniškai trunka 3 valandas. Operacijos metu pašalinamas odos ir krūties audinio perteklius, o spenelis ir areolė grąžinami į anatominę padėtį.

Lytinių organų plastika

Lytinių lūpų plastika atliekama pacientėms, kurioms lytinių lūpų padidėjimas sukelia fiziologinių pakitimų, nepatogumų dėvint kelnaites ar lytinio akto metu. Procedūros metu lytinės lūpos sumažinamos ir pakoreguojama jų forma. Taip pat galima sumažinti riebalų kiekį gaktos srityje.

Pilvo sienos ir bambos korekcija

Moterims po nėštumo ar netekus svorio neretai atsiranda pilvo odos perteklius, dėl ištemptų pilvo raumenų susilpnėja pilvo siena. Priklausomai nuo paciento norų, operuojant galima atlikti ir visos, ir dalies pilvo sienos plastiką.

Operacija trunka nuo 2 iki 4 valandų. Taikoma bendrinė nejautra. Po operacijos bikinio srityje ir apie bambą lieka randai. Po operacijos vieną parą reikia praleisti stacionare, dažniausiai kelioms dienoms paliekami drenai, namuose būtina dėvėti specialų korsetą.

Randų plastika ir gydymas

Plastikos chirurgų klinikoje chirurginiu ir medikamentiniu būdu mažinami įvairūs randai. Randai neišnyksta visiškai, tačiau tampa gerokai mažiau pastebimi.

Riebalų nusiurbimas ir kūno linijų formavimas

Konsultacijos metu plastikos chirurgas įvertins Jūsų būklę, pakonsultuos ir paskirs pasiruošimo operacijai periodą, kurio metu galite būti nukreipta (as) į sporto klubą audinių elastingumo stiprinimui ir/ar svorio apmažinimui iki operacijos. Po operacijos taip pat gali būti skiriama papildoma reabilitacija, masažai, sportas norint išlaikyti kūno linijas.

Riebalų nusiurbimas – tai operacija, kurios metu pro 4-5 mm pjūvį įkišamas siauras vamzdelis ir per jį nusiurbiami nepageidaujami riebalai. Šis būdas naudojamas šlaunų, sėdmenų, pilvo, pasmarkės, blauzdų riebalų sankaupoms sumažinti.

Prakaitavimo gydymas botulino toksino injekcijomis

Dažniausiai žmones vargina pažastų, delnų, padų prakaitavimas. Padidėjęs prakaitavimas ne vien estetinė problema – dėl jo pakinta oda, per ją daug lengviau gali patekti infekcija. Botulino toksino injekcijos gali būti atliekamos pažastų, delnų ir padų srityse.

Ginekomastijos (vyrų krūtų padidėjimo) chirurginis gydymas

Ginekomastija – graikų kilmės medicinos terminas, reiškiantis „panašus į moters krūtinę“. Padidėjusios krūtys vyrams gali sudaryti nepatogumų, taip pat sukelti socialinį ir psichologinį diskomfortą. Ginekomastija gali būti susijusi su nutukimu, hormoninių medžiagų apykaitos sutrikimu, kepenų liga ar vartojamų medikamentų poveikiu.

Krūtinei padidėjus dėl riebalinio audinio, operacijos metu jis pašalinamas (riebalinio audinio sankaupos išsiurbiamos). Šiai procedūrai atlikti daroma keletas iki 1 cm ilgio pjūvių. Jei krūtinė padidėjusi dėl liaukinio audinio, jis chirurginiu būdu pašalinamas kartu su riebalinio audinio pertekliumi. Operacijos metu pjūvis atliekamas pagal apatinį spenelio areolės kraštą.

Odos gėrybinių, piktybinių auglių šalinimas „Ellman Surgitron“ radiochirurginiu aparatu ir chirurginiu būdu

Plastikos chirurgų klinikoje naudojamas aparatas „Ellman Surgitron“tai aukšto dažnio radiochirurginė įranga gėrybinių odos auglių šalinimui (apgamų, papilomų ir kt.), kuri minimaliai šildo audinius (šaltas elektrodas) ir minimaliai juos žaloja, todėl šis būdas turi daug privalumų.

Rankos tunelinių sindromų, De Quervain’o ligos, Dupuytreno kontraktūros, „stringančio piršto“ chirurginis gydymas

Riešo tunelinis sindromas – vidurinio nervo užspaudimas riešo kanale (kompresinė neuropatija). Riešo kanalas – tai ankštas kaulų ir raiščių ribojamas anatominis tarpas, kuriame yra nuolat slankiojančios visų pirštų lenkiamosios sausgyslės ir vidurinis nervas. Pacientai skundžiasi riešo ir pirštų skausmais, nemaloniais jutimais delne ir pirštuose, jutimo susilpnėjimu ar net išnykimu. Labai dažnai negalavimai sustiprėja sunkiau padirbėjus ir naktį. Gydant riešo kanalo sindromą chirurginiu būdu perpjaunamas skersinis riešo raištis.

De Quervain’o liga pasireiškia skausmais dilbio apatinio 1/3 ir riešo išorinėje nugarinėje pusėje. Čia yra siauras, kaulo ir standžių plėvių ribojamas, minėto nykščio sausgyslių kanalas. Skausmas gali plisti į nykštį ir dilbį. Skausmai ypač sustiprėja maksimaliai sulenkus nykštį. Gydant De Quevain‘o ligą chirurginiu būdu perpjaunamas žiedinis raištis.

Dupuytreno kontraktūra – tai liga, kuri pasireiškia delno ar pirštų vienu ar keliais iškilusiais sukietėjimais, panašiais į gumbelius ir kietus, kaip randus. Jie trukdo delnui ir pirštams išsitiesti, tarsi „pritraukia“ pirštus prie delno. Šis randas dažnai įtraukia odą ir poodį, tačiau sausgyslių nepažeidžia. Tokia pirštų padėtis labai trukdo kasdieninėje veikloje, dirbant bet kokius darbus. Gydoma tik chirurgine operacija.

„Stringantis pirštas“ (stenozuojantis tendovaginitas arba tenosinovijitas) – piršto lenkiamosios sausgyslės ir sausgyslinės makšties lėtinis uždegimas, dėl kurio sustorėjusi sausgyslė ima strigti susiaurėjusioje piršto lenkiamosios sausgyslės kanalo vietoje. Čia galima apčiuopti skausmingą guzelį ir pajausti „spragtelėjimą“ lenkiant pirštą. Gydant „stringantį pirštą“ chirurginiu būdu perpjaunamas žiedinis raištis.

Kaip pasiruošti planinei operacijai?

Atmintinė pacientui

Konsultavimas

Konsultuoja kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį Plastinės rekonstrukcijos ir krūtų chirurgijos skyriuje, S. Nėries g. 3, D korpuse 4a. nuo 14:00 val. Išankstinė registracija telefonu (8 70) 05 00 11.

Grožio ir kosmetinės chirurgijos paslaugų (nekompensuojamų iš PSDF) kainynas

Skyriaus vertybės

 • Patenkintas pacientas – siekiama, kad mūsų pacientai liktų patenkinti ne tik rezultatu, bet ir aptarnavimu.
 • Dėmesys pacientui – mes Jus išklausome, suprantame, patariame. Mums nėra per didelės ar per mažos bėdos – skiriame vienodai dėmesio kiekvienam pacientui.
 • Sąžiningumas – sąžiningai aptariame operacijos reikalingumą, eigą, galimas komplikacijas.
 • Profesionalumas – Jūs galite būti ramūs dėl  paslaugų kokybės ir konfidencialumo.
 • Inovatyvumas – nuolat gilinamos profesinės žinios, sekamos mokslo naujovės, kurias taikydami atliekame procedūras  ir operuojame.

Skyriaus gydytojai

Grįžti į pradinį puslapį