Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Anesteziologijos – reanimacijos ir operacinė skyriai

Anesteziologijos – reanimacijos ir operacinė skyriai

Skyriuje įrengta  12 modernių operacinių, kuriose sumontuota moderni, šiuolaikiška įranga, atitinkanti ES reikalavimus.  Mūsų operacinėse teikiamos ginekologinės, LOR, neurochirurginės, plastinės rekonstrukcijos, chirurginės, urologinės, traumatologinės, ortopedinės, artroskopinės, endoprotezavimo operacijos. Prie operacinių įrengta erdvi, didelė su visa reikalinga aparatūra ir stebėjimo motitoriais šešių lovų pooperacinė palata, ligonių stebėjimui po operacijų kol išvežami tolimesniam gydymui ir slaugai į skyrių.

Rentgeno  kabinete teikiamos anesteziologinės paslaugos įvairių intervencijų metu.

Dviejose endoskopinėse operacinėse sumontuota  videotransliacinė įranga, kurios pagalba galima transliuoti ir komentuoti endoskopinių operacijų vaizdą į konferencijų salę ir personalo kambarį tiesiogiai iš operacinių operacijų metu ir bendrauti su konferencijos dalyviais.

Anestezijos pasirinkimą – vietinė, intraveninė, regioninė, spinalinė, intubacinė – įtakoja skirtingos operacinės intervencijos.

Anestezijos ir operacijos metu naudojama pažangiausia medicinos techninė įranga. Personalas įsisavinęs įvairių aparatų galimybes ir draudimus. Kiekviena operacija ir anestezija siejama su rizika, kuri priklauso nuo paciento fizinės ir psichinės būklės. Operacinis laikotarpis trunka ilgiau nei pati operacija ir anestezija, nes jam priklauso priešanestezinis, priešoperacinis, pooperacinis, poanestezinis periodai. Pasirengimo laikotarpiu nuodugniai stebima paciento būklė. Vertinama visa, kas turi reikšmės tam, kaip operacijos metu pacientas ištvers krūvį.

Viso paciento buvimo operacinėje laikotarpiu personalas sprendžia svarbias užduotis: tapatybės kontrolės, rūpinasi paciento ramybe, vertina premedikacijos efektą, stebi, ar nesivysto alergija, kontroliuoja kraujo ir plazmos poreikį, įvertina ūgį ir svorį, nes nuo to priklauso medikamentų poreikis, kontroliuoja kvėpavimą ir užtikrina dirbtinę plaučių ventiliaciją, kontroliuoja kraujo spaudimą, pulsą, širdies ritmą, kraujo ir skysčių balansą, skausmą, kūno ir operacinės aplinkos temperatūrą.

Operacijos metu pacientas guli ant operacinio stalo tokioje padėtyje, kuri techniškai yra patogiausia operuoti atitinkamus organus ir kūno dalis, todėl labai svarbus yra tinkamas paciento paguldymas ant operacinio stalo ir tinkamos padėties parinkimas. Operacijos metu personalas rūpinasi, kad pacientas nebūtų perdaug apnuogintas, pastoviai seka, kad paciento kvėpavimas ir medžiagų apykaita  nepablogėtų dėl atitinkamos padėties, rūpinasi, kad būtų išvengta raumenų ir sąnarių tempimo, naudojant šiuolaikinius antipragulinius čiužinius užtikrinama pragulų profilaktika.

Operacijos metu su pacientu yra pagarbiai elgiamasi pagal visus etikos reikalavimus. Pacientas operacijos metu yra paveiktas premedikacijos arba miega, todėl pats negali savimi pasirūpinti ir operacijos metu dalyvauti tame, kas vyksta. Jis pasitiki vertinimais ir veiksmais, kuriuos tuo metu atlieka slaugos specialistai ir gydytojai. Etikos principai yra rūpintis paciento poreikiais, kaip pacientas norėtų, jei būtų budrus. Todėl labai svarbu pacientui, kad slaugos specialistai ir gydytojai, dalyvaujantys operacijoje, supranta savo etinę atsakomybę ir stengiasi patenkinti visus pacientų poreikius.

Operacinės slaugytojos užtikrina instrumentų plovimą, dezinfekavimą, sterilizavimą bei instrumentuoja chirurgams operacijų metu. Jos rūpinasi operacinių patalpų švara, tvarka ir higienine būkle. Operacinės slaugytojų didžiausi pagalbininkai yra slaugytojų padėjėjos ir pagalbinės medicinos darbuotojos, kurios plauna operacinių patalpas, talkina operacinių slaugytojoms operacijų metu.

Atmintinė pacientams

Kaip pasiruošti planinei operacijai?

Personalas

  • Šiuo metu skyriuje dirba 22 anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytojų.
  • Operacinėse dirba 21 operacinės slaugytoja.
  • Operacinėse dirba 1 ūkio reikalų tvarkytoja, 13 slaugytojų padėjėjų ir 9 pagalbiniai darbuotojai.

Gydytojai

Galerija

Grįžti į pradinį puslapį