Papildomas menu

7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

(8 46) 410 695

Atmintinė pacientui apie pasiruošimą planinei operacijai

Jūsų operacijos sėkmė priklauso ir nuo Jūsų pasiruošimo operacijai!

Jei dėl medicininių ar asmeninio pobūdžio problemų negalėtumėte atvykti numatytą dieną operacijai, maloniai prašome iš anksto informuoti skyriaus, kuriame planuojama atlikti operaciją gydytoją ar slaugytoją.

Dieną prieš atvykstant planinei operacijai
Vakare venkite sunkiai virškinamo maisto.Namie nešalinkite plaukų nuo numatomos operuoti kūno dalies vietos (jei bus būtinybė, tai atliks slaugos personalas ligoninėje prieš pat operaciją specialia medicininės paskirties kirpimo mašinėle).Plaukų šalinimas namų sąlygomis (ypač vienkartiniais skutimosi peiliukais) pažeidžia odos vientisumą ir sudaro galimybes mikroorganizmams kolonizuotis pažeistoje operuojamos kūno dalies vietoje, o pjūvio metu – patekti į operacinę žaizdą.
Atvykstant planinei operacijai būtina su savimi turėti
Asmens tapatybės dokumentą.Gydytojo siuntimą operaciniam gydymui (forma Nr.027/a).Atliktus tyrimus: elektrokardiogramą (EKG), bendrą kraujo tyrimą, bendrą šlapimo tyrimą, kraujo krešėjimo tyrimą (SPA, INR, DATL), gliukozės koncentracijos kraujyje tyrimą.Biocheminius kraujo tyrimus: K, Na, Urea, Kreatininas.Rentgenogramas (KT, MRT).Konsultacijas ir išrašus, susijusius su operacija.Jei pastoviai vartojate medikamentus (kraujo spaudimą mažinančius, cukrinio diabeto ir/ar kt.), pasiimkite juos su savimi.Chalatą, šlepetes, asmens higienos priemones.
Paskirtos operacijos dieną
Nusimaudykite po dušu, atlikite lytinių organų higieną, išsivalykite dantis.Nuolat vartojamus vaistus leidžiama išgerti tik su keliais gurkšniais vandens (prieš tai būtina pasitarti su gydytoju).Visus papuošalus, įskaitant vestuvinį žiedą, palikite namie, nes vykstant į operacinę, juos reikės palikti palatoje.Atvykite nevalgęs, negėręs, nerūkęs, nekramtęs gumos. Moterims: Nenaudokite makiažo.Jūsų nagai turi būti natūralūs ir nelakuoti.Negalimi akriliniai ir dirbtiniai nagai. Lakuoti, akriliniai ir dirbtiniai nagai trukdys ir apsunkins medicinos personalui sekti Jūsų gyvybines funkcijas operacijos metu.
Vykstant į operacinę
Pacientui neleidžiama su savimi pasiimti jokių asmeninių daiktų (piniginės, mobiliojo telefono ar kt.).Jei turite, būtina išsiimti kontaktinius lęšius, klausos aparatą, dantų protezus, numaunamas karūnėles.Būtina nusiimti visus papuošalus, įskaitant ir vestuvinį žiedą, jei juos užmiršote palikti namie.Jei dėvite peruką, būtina jį nusiimti (personalas Jums pasiūlys vienkartinę kepuraitę).Už palatoje paliekamų papuošalų, protezų, pinigų ir kitų daiktų saugojimą ligoninė neatsako.
Grįžti į pradinį puslapį