Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Atnaujinta diagnostinė įranga LOR ir Akių ligų skyriuose

Atnaujinta diagnostinė įranga LOR ir Akių ligų skyriuose

Respublikinė Klaipėdos ligoninė, norėdama pacientams pasiūlyti aukštą diagnostinį lygį ir žengdama koja kojon su naujausiais technikos pasiekimais, nuolat atnaujina medicinos įrangą.

Ausų, nosies, gerklės ligų skyriuje atnaujintos dvi otorinolaringologo darbo vietos, įdiegtas  vokiečių gamintojo Otopront, Smart modelis su lanksčiu nasofaryngolaryngofibroskopu, turinčiu  darbinį kanalą, kuris leidžia nustatyti mažiausius audinių pakitimus. Modernizavus darbo vietą, dabar pacientus LOR gydytojai gali ne tik apžiūrėti, bet ir patys atlikti biopsiją, t.y. paimti mažą dalelę audinio navikiniam susirgimui nustatyti. Anksčiau ši procedūra buvo atliekama bendrinėje nejautroje. Kai kuriais atvejais dėl pakitimų kvėpavimo takuose, pasak gydytojos otolaringologės Jūratės Diržauskienės, intubuoti ligonį – sunku. Su nauja įranga tai galima atlikti vietinėje nejautroje.

Senąsias otorinolaringologo darbo vietas planuojama perkelti į Priėmimo skyrių, todėl naktį atvykusius pacientus specialistai galės apžiūrėti vietoje.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės Dienos chirurgijos centre Akių ligų skyriuje  – naujas optinis koherentinis tomografas. Japonų TopCon  firmos tomografas skirtas akies vidinei struktūrai ištirti. Tyrimas atliekamas skenuojant lazeriu, neliečiant akies ir per trumpesnį laiką. Jo metu įvertinamas ir tiksliai išmatuojamas regos nervo diskas, tinklainės sluoksniai ir jų storis. Akių ligų gydytojos Jūratės Jurgutienės teigimu, tai svarbu diagnozuojant ir sekant glaukomą, tinklainės ligas.

Moderniu tomografu taip pat galima ištirti tinklainės, gyslainės kraujotaką ir nenaudojant kontrastinių medžiagų, kurios kai kuriems pacientams gali sukelti alergines reakcijas.

Akių ligų gydytoja Aistė Mankauskienė teigia, kad modernus optinis koherentinis tomografas palengvina diagnostiką. Jis naudojamas diagnozei patikslinti po kitų atliktų tyrimų. Anksčiau, kai kuriais atvejais diagnozei patikslinti, pacientai buvo siunčiami į kitas gydymo įstaigas.

Dienos chirurgijos centre Akių ligų skyriuje pradėtos leisti intravitrialinės (į akies obuolį) injekcijos, todėl naujas optinis tomografas yra būtinas tokių pacientų gydymo efektyvumui įvertinti.

Akių ligų skyriuje tyrimai atliekami ir senuoju tomografu todėl per dieną dabar galima  ištirti daugiau pacientų nei anksčiau.