Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Automatinis krūtų echoskopas pranoko lūkesčius, tačiau gydytojas L. Garnickas įspėja: šis tyrimas rekomenduojamas ne visoms moterims!

Automatinis krūtų echoskopas pranoko lūkesčius, tačiau gydytojas L. Garnickas įspėja: šis tyrimas rekomenduojamas ne visoms moterims!

Šių metų pradžioje Respublikinės Klaipėdos ligoninės Krūtų diagnostikos centras pasipildė nauja įranga – moderniu automatiniu echoskopu, skirtu ankstyvai krūtų vėžio diagnostikai. Nuo tyrimo senuoju echoskopu jis skiriasi tuo, kad automatiniu echoskopu skenavimą atlieka nebe gydytojas, o technologė ir tai specialistams leidžia vertinimui skirti daugiau laiko ir peržiūrėti vaizdus nuotoliniu būdu. Kadangi Vakarų Lietuvoje labai trūksta mamoradiologų (krūtų radiologų), todėl dabar yra galimybė samdyti specialistus, dirbančius kituose Lietuvos krūties diagnostikos centruose.
Radiologus džiugina ir aparato raiška.
„Raiška – nepalyginamai geresnė, negu rankinio echoskopo. Mums pavyko pastebėti ir suradom tokio mažo dydžio onkologinius darinius krūtyse, kokių iki šiol neturėjome. Jeigu anksčiau manydavome, kad surasti 6 mm onkologinius darinius yra labai ankstyva diagnostika, tai automatiniu echoskopu aptinkame per pus mažesnius. Vien per kovo mėnesį nustatėme du apie 3 mm onkologinius darinius. Tikrai – puikus aparatas “, – džiaugsmo, dėl galimybės kuo anksčiau diagnozuoti krūtų vėžinį susirgimą, neslėpė gydytojas radiologas Liudvikas Granickas.
Gydytojai džiaugiasi ir tuo, kad naujuoju echoskopu atlikti vaizdai išsaugomi skaitmeninėje sistemoje, todėl dabar yra galimybė bet kada juos peržiūrėti. Po metų ar dviejų pacientei pakartotinai atlikus echoskopiją, naujus vaizdus galima palyginti su ankstesniais. Radiologų teigimu, tai labai svarbu vertinant naujai atsiradusius pakitimus, yra galimybė konsultuotis su kitais specialistais.
Tyrimas naujuoju echoskopu trunka dvigubai greičiau, nei atliekant įprastą echoskopiją, todėl ir pačių tyrimų galima atlikti daugiau: iki 30 per dieną.
Tyrimą automatiniu echoskopu labai pamėgo pacientės, tačiau radiologas L. Granickas įspėja: kad ir koks bebūtų patogus ar geras tyrimas naujuoju echoskopu, jis rekomenduojamas ne visoms. Gydytojo teigimu, tyrimą automatiniu echoskopu turėtų rinktis tos pacientės, kurios neturi jokių nusiskundimų.
„Visa esmė tame, kad tyrimo naujuoju echoskopu vaizdus mes peržiūrime kompiuteryje, savo darbo vietoje, o atsakymą pacientė gali rasti internetiniame puslapyje esveikata.lt. Tai reiškia, kad su gydytoju pacientės nesusitinka, todėl lieka be asmeninio kontakto. Jeigu pacientė neturi jokių nusiskundimų kontaktas su gydytoju nėra reikalingas. Įvertinus vaizdus ir esant pakitimams juose, moteris pakartotinai iškviečiama atgal ir konsultuojama gydytojo radiologo arba chirurgo. Tačiau, jeigu pacientė skundžiasi skausmu arba čiuopia sustandėjimą krūtyse, išsityrusi automatiniu krūtų echoskopu lieka be gydytojo konsultacijos, kuri tokioms pacientėms – būtina“, – sako gydytojas L. Granickas.

Pasitaiko atvejų, pasak L. Granicko, kad pacientėms, turinčioms nusiskundimų, tyrimas nerodo jokio onkologinio susirgimo, bet išsityrusios automatiniu echoskopu ir neaptarusios tyrimo rezultatų su gydytoju, šios moterys nerimauja dėl savo būklės, todėl dažnai blaškosi ieškodamos pagalbos pas kitus specialistus. Tokioms pacientėms gydytojas pataria iš karto registruotis tyrimui rankiniu echoskopu, kad situaciją galėtų aptarti su gydytoju.