Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Balandžio 7-oji  Pasaulinė sveikatos diena

Balandžio 7-oji Pasaulinė sveikatos diena

Pasaulinė sveikatos diena, inicijuota Pasaulio sveikatos organizacijos, kuri yra Jungtinių Tautų organizacijos dalis, visame pasaulyje minima nuo 1950 metų. Pažymint šią dieną, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) siekia atkreipti pasaulio lyderių ir visuomenės dėmesį į kurią nors konkrečią sveikatos problemą, aktualią žmonijai.
Šiemet, minint Pasaulinę sveikatos dieną, kviečiama prisijungti prie naujos kampanijos, kuria siekiama sukurti teisingesnį, sveikesnį pasaulį.
Pasaulio sveikatos organizacija atkreipia dėmesį, kad žmonių gyvenimo kokybė pasaulyje yra nevienoda. COVID-19 pandemija parodė, kad kai kurie žmonės gyvena sveikiau ir turi daugiau galimybių naudotis kokybiškomis sveikatos priežiūros paslaugomis, nei kiti. Pastebima, kad daug kas priklauso nuo žmonių gimimo, augimo, gyvenimo, darbo ir amžiaus sąlygų, todėl pasaulyje vis dar yra žmonių, kurie negauna tinkamo išsilavinimo, susiduria su nedarbu, gyvena prastesnėmis sąlygomis, patiria didesnę lyčių nelygybę ir mažai arba iš viso negali naudotis saugia aplinka, švariu vandeniu ir oru, susiduria su maisto trūkumu, negauna kokybiškų sveikatos priežiūros paslaugų. Dėl to, PSO teigimu, daugybė žmonių suserga ligomis, kurių būtų galima išvengti arba miršta.
Pasaulio sveikatos organizacija atkreipia dėmesį, kad viso to galima išvengti, todėl šalių vadovus kviečia pasirūpinti, kad kiekvienam jų šalies gyventojui būtų sudarytos palankios sveikatai gyvenimo ir darbo sąlygas. Kartu lyderius ragina užtikrinti, kad visiems žmonėms būtų prieinamos kokybiškos sveikatos priežiūros paslaugos.
PSO rūpinasi, kad kiekvienos šalies sveikatos sistema suteiktų kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas savo šalies gyventojams. Nepamirškime, kad rūpintis savo sveikata privalo ir pats žmogus.