Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Bendradarbiavimas – indėlis į slaugos paslaugų kokybę: psichikos sveikatos slaugytojos iš Suomijos vizitas psichiatrijos filiale

Bendradarbiavimas – indėlis į slaugos paslaugų kokybę: psichikos sveikatos slaugytojos iš Suomijos vizitas psichiatrijos filiale

Viena iš slaugos programos vadovių, lektorių apsilankė Respublikinės Klaipėdos ligoninės psichiatrijos filiale. Minna Syrjalainen-Lindberg yra psichikos sveikatos slaugytoja, slaugos magistrė. Šiuo metu skaito paskaitas, ruošia slaugos programos studentus Turku universitete Suomijoje.

Vizito tikslas – susipažinti su psichikos sveikatos sistema, psichiatrine slauga Lietuvoje, pasidalinti žiniomis, patirtimi, praktiniais įgūdžiais, užmegzti bendradarbiavimo santykius. Minna Syrjalainen – Lindberg vizito metu apsilankė psichiatrijos filialo priėmimo – skubios pagalbos, ūmios psichiatrijos, moterų, psichosomatinimame, vaikų skyriuose. Domėjosi, kaip yra slaugomi psichikos sutrikimų turintys pacientai, kokios taikomos terapijos, gydymo metodai. Buvo maloniai nustebinta vaikų skyriuje taikoma multisensorinė terapija.

Minna Syrjalainen - Lindberg vaikų psichiatrijos skyriuje multisensorinės terapijos kabinete

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Minna Syrjalainen – Lindberg vaikų psichiatrijos skyriuje multisensorinės terapijos kabinete

Daugelis slaugos, gydymo metodų yra panašūs kaip ir Suomijoje: naudojami tie patys medikamentai, stengiamasi kuo daugiau bendrauti su pacientais, siekiant juos įgalinti, motyvuoti būti atsakingais už save. Minna Syrjalainen – Lindberg akcentavo, kad Suomijoje labai plačiai išvystyta pirminė psichikos sveikatos sritis. Yra sukurtos mobilios komandos, kurios vyksta į namus padėti psichikos sutrikimų turintiems pacientams. Daug kalbėjo apie plačiai taikomas informacines technologijas. Dėka jų pacientai gali bendrauti internetu ne tik su savo gydančiu psichiatru, bet ir su psichikos sveikatos slaugytoju. Daug dėmesio skiriama ir pačių psichikos sveikatos slaugytojų pagalbai – vyksta kas dvi savaitės psichoterapiniai pokalbiai po 45 min.

Suomijoje slaugos duomenys yra suvedami į kompiuterį. Psichikos sveikatos slaugytojas gali pacientams išsiųsti atlikti į namus įvairias užduotis, testus, pildyti dienorščius.

Slaugytojai bendrauja konsultuodami Skype programos pagalba. Stacionare slaugomiems pacientams yra pravedami mokymai įvairiomis temomis, tačiau didžiausias dėmesys sutelkiamas į paciento motyvavimą, atsakomybės prisiėmimą už save, savo ligą. Yra taikomas dėmesingo įsisamoninimo (angl. minfulness) metodas, kurio esmė – valingas dėmesio sutelkimas į norimą objektą, suvokiant realybę tokią, kokia ji iš tiesų yra. Daug dėmesio skiriama psichoterapiniam bendravimui, kognityvinės terapijos taikymui.

Dėka glaudaus bendradarbiavimo tarp Respublikinės Klaipėdos ligoninės ir Klaipėdos universiteto yra sudaroma galimybė ne tik Lietuvos universiteto dėstytojams, bet ir kitų Europos šalių dėstytojams dalintis savo žiniomis, patirtimi, naujovėmis. Bendradarbiavimas suteikia galimybę žinias ir praktiką sujungti, siekiant paruošti psichikos sveikatos slaugytojus, kurie kritiškai ir plačiai mąstytų, gebėtų dirbti multidisciplininėje komandoje.

Minna Syrjalainen - Lindberg ir moterų psichiatrijos skyriaus vyresnioji slaugytoja Jolanta Vaitkuvienė

Minna Syrjalainen – Lindberg ir moterų psichiatrijos skyriaus vyresnioji slaugytoja Jolanta Vaitkuvienė


Minna Syrjalainen – Lindberg su RKL psichikos sveikatos slaugytojomis