Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Bus modernizuotas pagrindinis Vakarų Lietuvoje tuberkuliozės gydymo centras

Bus modernizuotas pagrindinis Vakarų Lietuvoje tuberkuliozės gydymo centras

Siekiama, kad tuberkuliozė, nuo kurios Lietuvoje kas penktą dieną miršta žmogus, būtų diagnozuojama kuo anksčiau, o kokybiškas gydymas taptų dar labiau prieinamas visiems šalies gyventojams. Tuo tikslu pagrindiniam tuberkuliozės gydymo centrui Vakarų Lietuvoje – Respublikinei Klaipėdos ligoninei – iš Europos Sąjungos (ES) fondų lėšų skirta beveik milijonas eurų.

Už juos numatyta atnaujinti infrastruktūrą, įsigyti naujos medicininės įrangos, taip pat planuojama modernizuoti tiesiogiai stebimo trumpo gydymo kurso (DOTS) kabinetą bei šviesti visuomenę.

Nors tuberkuliozės paplitimas Lietuvoje 2018 m., palyginti su 2015 m., sumažėjo atitinkamai nuo 51,9 iki 40,7 atvejo 100 tūkst. gyventojų, pagal šios pavojingos užkrečiamosios ligos paplitimą ES išliekame vieni pirmaujančių.

Dėl to, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, reikalingos kompleksinės priemonės, tad atnaujinamos diagnostikos ir gydymo bazės, plečiamos ištyrimo galimybės.

„Kiekvienas žingsnis, kuriuo kuriamos galimybės efektyvesnei diagnostikai ir kokybiškesniam gydymui, yra labai svarbus. Tad džiaugiuosi pagreitį įgaunančiu tuberkuliozės gydymo centrų modernizavimu ES fondų lėšomis. Neabejoju, kad šios klastingos ligos valdymui teigiamos įtakos turės ir jau priimti sprendimai Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis finansuoti greitąjį molekulinį genetinį tyrimą visiems pacientams, kai tam yra indikacijų, taip pat įsigyti vaistus, kurie iki šiol Lietuvos pacientams negalėjo būti skiriami“, – sako ministras A. Veryga. 

Numatyta, kad, įgyvendinant projektą, už skirtas lėšas bus atnaujinamos Tuberkuliozės filialo patalpos, perkama medicinos įranga. Be to, numatyta modernizuoti DOTS kabinetą, kuris skirtas tuberkuliozės gydymo kursui, kai pacientas vaistus nuo tuberkuliozės išgeria stebint specialistui. Taip pat suplanuota įsigyti automobilį, kuris bus naudojamas mobiliosioms konsultacijoms teikti.

Anot Respublikinei Klaipėdos ligoninės direktoriaus Dariaus Steponkaus, įgyvendinus šį projektą, ligoninėje bus atnaujinta ir sukurta saugi, moderni ir šiuolaikinius gydymo nuo tuberkuliozės poreikius ir standartus atitinkanti infrastruktūra.

„Bus modernizuojama dezinfekcinė kamera, nupirktos slaugos priemonės, lovos, rentgeno, ultragarsinės diagnostikos aparatai, defibriliatorius ir kita medicininė įranga. Paprastai tariant, visa įranga, kuri reikalinga, kad tuberkulioze sergantiems pacientams būtų teikiamos aukščiausio lygio paslaugos, reikalingos ne tik pagrindinei ligai gydyti, bet ir lėtinėms patologijoms valdyti“, – sako ligoninės vadovas D. Staponkus. 

Šis projektas – vienas iš 12, skirtų kovai su tuberkulioze. Visiems jiems įgyvendinti skirta 19,23 mln. eurų ES investicijų ir valstybės biudžeto lėšų.

Tuberkuliozė – tai infekcinė liga, pažeidžianti įvairius organus. Pagrindinis infekcijos šaltinis – žmogus, sergantis atvira plaučių tuberkuliozės forma, ligos sukėlėjai plinta per orą – kalbant, kosint ar čiaudint.

Sveikatos apsaugos ministerijos Spaudos tarnyba