Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Būsimi gydytojai praktiką renkasi atlikti Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje

Būsimi gydytojai praktiką renkasi atlikti Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje

Lietuvių patarlė byloja: žuvis ieško kur giliau, o žmogus, kur geriau. Taip buvo, taip yra dabar ir taip bus.

Praktiką Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje atliekantys Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentai, paklausti, kodėl pasirinko būtent šią uostamiesčio ligoninę, nė nedvejodami atšauna – čia labai gerai.

Paprastai praktikas studentai renkasi  gimtojo miesto ligoninėse, nes namuose  pragyvenimas pigesnis. Tačiau  LSMU penkto kurso studentė Viltė Matusevičiūtė, pereitą vasarą savanorišką praktiką atlikusi Kauno klinikose, šiemet atvyko į  uostamiestį.

„Respublikinę Klaipėdos ligoninę pasirinkau dėl dviejų priežasčių. Pirmiausia iš bendrakursių girdėjau daug gerų atsiliepimų apie šią gydymo įstaigą, gydytojus“, – sako Viltė. Kita priežastis paskatinusi studentę atvykti į Klaipėdą ta, kad šiemet pagal ES projektą studentams finansuojamos stažuotės į periferines ligonines.

Būsima gydytoja teigia, kad pasirinkimas lūkesčius pateisino. Studentė jau mėnesį, globojama krūtų chirurgės Miglės Stakytės, praktiką atlieka Plastinės  rekonstrukcinės ir krūtų chirurgijos skyriuje. Studentui, pasak Viltės Matusevičiūtės, labai svarbu  geras praktikos vadovas, kuris rūpintųsi, pasakotų, rodytų ir leistų patiems įgyti kuo daugiau praktinių įgūdžių.

„Man pasisekė“, – sako studentė. Jai teko padirbėti ambulatorinėje poliklinikoje, kur konsultuojamos  ir profilaktiškai tikrinamos moterys, teko atlikti ir biopsiją.

„Echoskopas man buvo naujas dalykas. Dabar jau visai neblogai išmokau juo dirbti“, – džiaugiasi studentė. Darbo įgūdžius ji  tobulino ir operacinėje, kur susipažino su bendra tvarka, sterilumu. Ir ne tik stebėjo kaip dirba vyresni kolegos, bet ir pati asistavo operuojančiam gydytojui, teko  siūti žaizdas.

„Labai sužavėjo aukšto lygio ligoninė, profesionalūs gydytojai, skyriuje ypatingai rami atmosfera. Tikrai rekomenduoju visiems studentams atvažiuoti į Respublikinę Klaipėdos ligoninę ir įgyti čia tikros praktikos“, – sako Viltė Matusevičiūtė. Ateitį mergina sieja su chirurgija, tačiau kurioje srityje, dar neapsisprendė.

Būtent iš vyresnių studentų, apie Respublikinės Klaipėdos ligoninės gydytojų geranorišką  pagalbą studentams sužinojo ir LSMU trečio kurso studentė Eglė Gužytė. Mėnesį praktiką mergina atliko Priėmimo – skubios pagalbos skyriuje.

„Šį skyrių pasirinkau, nes norėjau kuo daugiau pamatyti, atlikti įvairias procedūras. Labai džiaugiuosi, nes galimybės tikrai buvo didelės, kolektyvas malonus. Manau, kad ir kitąmet čia grįšiu“, teigė Eglė.

Vilnietis LSMU trečio kurso studentas Ignas Vaičiūnas pernai savanorišką praktiką atlikęs Ortopedijos traumatologijos skyriuje, šiemet grįžo į Respublikinę Klaipėdos ligoninę, tik šį kartą  į Chirurgijos skyrių.

Studentas sako, kad teoriją galima pasiskaityti bet kur ir bet kada, daug svarbiau – gera praktika. Todėl kur ją atlikti ir renkasi pagal tai, kur jos gauna daugiausia.

Vaikinas pabrėžia Klaipėdos ligoninės gydytojų kompetenciją, draugišką malonų požiūrį į studentą. Studento teigimu, čia esi  priimamas kaip lygus ir nesijauti it koks pastumdėlis.

Būsimasis gydytojas neatmeta galimybės, kad baigęs mokslus darbo ieškos būtent uostamiesčio ligoninėje. Vaikinas neslepia, kad į Klaipėdą vilioja ir  jūra.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriaus pavaduotojas infrastruktūrai Mindaugas Kundrotas pastebi, kad savanoriškos praktikos studentų kasmet daugėja. Prieš penkerius metus per vasarą ligoninė jų sulaukdavo apie dešimt, dabar – daugiau kaip pusšimčio. Norinčiųjų yra žymiai  daugiau, tačiau priimama tiek, kad studentai nesistumdytų skyriuose, o galėtų realiai įgyti įgūdžių.

Srautus reguliuoja LSMU karjeros centras. Kadangi tai yra savanoriška praktika, kiekvienas studentas pats nusprendžia kiek laiko nori dirbti ligoninėje, porą savaičių. mėnesį ar  tris.

Populiariausi, pasak direktoriaus pavaduotojo infrastruktūrai, Priėmimo – skubios pagalbos, Chirurgijos, Traumatologijos, Kardiologijos skyriai.

Nemažai studentų  Respublikinę Klaipėdos ligoninę renkasi ir internatūros praktikai, kuri privaloma po šešto kurso.

Dešimties metų patirtis rodo, kad šiai praktikai vienu metu ligoninė gali priimti apie 20 studentų. Ypač jų daug sulaukiama rudenį.

Vėliau, baigę mokslus, kai kurie studentai ir darbą renkasi būtent šioje gydymo įstaigoje. Studijų metais praktikas atlikę Respublikinėje Klaioėdos ligoninėje dabar joje sėkmingai dirba psichiatras,anesteziologas,endokrinologas ir kiti. Iš viso apie dešimt gydytojų.