Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Chirurginę pagalbą teiks nauji specialistai

Chirurginę pagalbą teiks nauji specialistai

Respublikinės Klaipėdos ligoninės Dienos chirurgijos centro kolektyvas pasipildė naujais profesionalais. Įstaigoje pradėjo darbuotis keturi jauni plataus profilio chirurgai, teiksiantys konsultacijas bei atliksiantys dienos ir ambulatorinės chirurgijos operacijas.


Pajėgos: prie Dienos chirurgijos centro komandos prisidėjo keturi, neseniai mokslus baigę, tačiau jau spėję įgyti tarptautinės patirties, chirurgai.
Vytauto Petriko nuotr.

Operacijų atlieka vis daugiau

Dienos chirurgijos centro vadovė Svaja Kundrotienė teigė, kad gausesnė komanda leis ne tik Klaipėdos, bet ir visos Vakarų Lietuvos pacientams teikti dar platesnį dienos ir ambulatorinės chirurgijos paslaugų spektrą.

Vasario pradžioje adresu Puodžių g. 9/Bokštų g. 6 pradėjusiame veikti naujame Respublikinės Klaipėdos ligoninės padalinyje – Dienos chirurgijos centre – darbai veja darbus. Pastebimai didėja ir besikreipiančiųjų skaičius.

Kaip teigė S.Kundrotienė, šiuo metu centre patyręs medikų kolektyvas teikia oftalmologijos dienos chirurgijos paslaugas. Prie jų jau prisijungė ir dienos chirurgijos operacijas atliekantys ginekologai.

„Nuo įsikūrimo pradžios centre jau atlikta apie 900 operacijų. Iš jų – daugiau nei 550 oftalmologinių ir per 300 ginekologinių. Netrukus prie būrio chirurgų turėtų prisijungti ir savo srities dienos chirurgijos operacijas atliksiantys ortopedai traumatologai“, – kalbėjo vadovė.

Padės taupyti laiką

Prie Dienos chirurgijos centro komandos prisidėjo ir keturi, neseniai mokslus baigę, tačiau jau spėję įgyti tarptautinės patirties, chirurgai. Visi jie dirba Respublikinės Klaipėdos ligoninės Pilvo ir endoskopinės chirurgijos skyriuje, vadovaujamame Nerijaus Kaselio.

Naujų idėjų nestokojantys chirurgai – Laimis Bureninas, Donatas Černiauskas, Marijus Ambrazevičius ir Algirdas Palšis tikina, kad dienos chirurgijos paslaugos, kurios teikiamos atskirame pastate, yra visapusiškai naudingos ligoniams.

Anot jų, žmonės, kuriems būtinos nedidelės chirurginės operacijos ir intervencijos, gali daug patogiau ir greičiau gauti reikiamą paslaugą: sumažėja eilės, gerokai trumpesnė tampa pati paciento paguldymo procedūra, hospitalizacijos trukmė, žmogus ligoninėje praleidžia daug mažiau laiko.

Profesionalams – puikios sąlygos

„Jaunieji profesionalai centre konsultuos pacientus. Po pokalbio bei apžiūros bus nuspręsta, kokia pagalba žmogui būtina. Jei diagnozė reikalauja nedidelės apimties chirurginio įsikišimo, žmogus bus operuojamas mūsų centre. Jei problema yra rimtesnė, o jos apibrėžimas nepatenka į dienos chirurgijos sąvoką, didesnės apimties procedūros bus atliekamos stacionaro sąlygomis“, – kalbėjo S.Kundrotienė.

Anot jos, įstaigoje veiklą pradedantiems chirurgams suteikiamos visos reikiamos sąlygos. Šiuo metu už beveik 7 milijonus skirtų litų renovuotame apie 1 500 kvadratinių metrų patalpų pastate yra įrengtos trys modernios operacinės, jaukios palatos, erdvūs gydytojų konsultacijų ir apžiūrų kabinetai. Įsigyta moderni medicininė ir slaugos įranga. Operacinėse viskas yra nauja – operaciniai stalai, baldai, šviestuvai, narkozės aparatai, endoskopinė įranga, instrumentai.

Be to, centre įrengta pooperacinė pacientų stebėjimo palata, aprūpinta visa būtina įranga, kurioje pacientai, esant būtinumui,  po operacijos ir anestezijos bus stebimi iki pilno gyvybinių funkcijų atsistatymo.

„Visa įstaigoje esanti įranga yra nauja. Modernumu neatsiliekame ir nuo užsienio ligoninių“, – pastebėjo centro vadovė.

Jaučiamas chirurgų poreikis

Dienos chirurgijos centre viskas vyksta daug greičiau. Žmogui tereikia gauti šeimos gydytojo siuntimą ir jau labai greitai jį gali apžiūrėti vienas iš naujųjų chirurgų.

„Jei operacijos reikia, ji gali būti atlikta jau kitą dieną. Įstaigoje eilės yra labai nedidelės. Žmonės reikiamą pagalbą gali gauti greičiau ir patogiau“, – sakė S.Kundrotienė.

Kaip teigė centro vadovė, žmonės dažnai skambina į įstaigą ir teiraujasi, ar turime chirurgų. Šis susidomėjimas ir tapo priežastimi kolektyvą padidinti bei pradėti atlikti platesnio spektro dienos chirurgijos operacijas.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės vadovybė įsitikinusi, kad keturi nauji chirurgai pacientų problemas padės spręsti operatyviau.„Jauni, bet jau patirties įgavę specialistai turi progą su pacientu susipažinti artimiau ir dar labiau įsigilinti į jo problemas. Chirurgai pasiruošę padėti Klaipėdos ir visos Vakarų Lietuvos pacientams“, – pabrėžė ligoninės vadovybė.

Spektras – platus

Dienos chirurgijos centre nauji specialistai atliks skirtingo pobūdžio operacijas. Jiems padės ir konsultuojantis anesteziologas.

Centre bus atliekamos įvairios proktologinės chirurginės procedūros – išangės įplėšos, hemorojaus, perianalinių fistulių, polipų operacijos. Specialistai padės pasirūpinti odos ir poodžio gerybiniais navikais ar kiti dariniais, bus operuojamos pilvo sienos išvaržos. Centre bus galima atlikti ir laparoskopines tulžies pūslės pašalinimo operacijas – tačiau joms būtina griežta pacientų atranka.

„Pastebėjome, kad nemažai žmonių nežino, kur reikėtų kreiptis dėl įaugusių nagų gydymo ir operacijų. Dienos centre bus teikiama ir ši paslauga. Dėl šios problemos atvykus į ligoninę, priėmimo skyriuje, kur teikiama skubi pagalba, dažnai tenka palaukti. Centre žmonėms šią problemą chirurginiu būdu išspręsime labai greitai“, – kalbėjo naujieji chirurgai.

Dirbo ir užsienyje

Respublikinės Klaipėdos ligoninė bei jos padalinio – Dienos chirurgijos centro – vadovybė džiaugiasi pradėjusiais dirbti chirurgais.

„Specialistai neseniai baigė mokslus, bet jau spėjo patirties pasisemti užsienio medicinos įstaigose. Džiugina ir šių jaunų žmonių požiūris, noras dirbti bei padėti pacientams“, – kalbėjo S.Kundrotienė.

M.Ambrazevičius baigė Vilniaus universiteto pilvo chirurgijos rezidentūrą, stažuotis ir dirbti buvo išvykęs į Didžiąją Britaniją. Heidelbergo universitete vaikinui teko dirbti moksliniu bendradarbiu ir rinkti medžiagą disertacijai, kurią tikisi apginti šiais metais. M.Ambrazevičius domisi minimaliai invazine chirurgija, echoskopija ir endoskopija.

A.Palšis pernai Lietuvos sveikatos mokslų universitete baigė chirurgijos studijas. Vėliau metus dirbo privačiame Anglijos ligoninių sektoriuje. Darbą Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje pasirinkti A.Palšiui padėjo įstaigoje matomas progresas ir konstruktyvi skyriaus bei administracijos vadovybės veikla. Vaikiną labai domina skydliaukės patologija bei minimaliai invazinė varikozinių venų chirurgija.

L.Bureninas Lietuvos sveikatos mokslų universitete baigė bendrosios chirurgijos rezidentūrą. Į Respublikinę  Klaipėdos ligoninę medikas atvyko išgirdęs daug teigiamų atsiliepimų apie gerą įstaigos infrastruktūrą bei puikią įrangą. Vaikiną domina beveik visos chirurgijos sritys.

D.Černiauskas Lietuvos sveikatos mokslų universitete baigė chirurgijos rezidentūrą. Viena iš labiausiai gydytoją dominančių sričių – proktologija.

Autorė: Evelina Zenkutė e.zenkute@kl.lt
Nuotraukos: Vytautas Petrikas
Šaltinis: klaipeda.diena.lt