Papildomas menu

Registratūra

(8 46) 470 000

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

(8 46) 410 695

Naujienos

Dienos chirurgijos centras dešimtmetį įprasmino konferencija

Dienos chirurgijos centras dešimtmetį įprasmino konferencija

Respublikinės Klaipėdos ligoninės Dienos chirurgijos centro įkūrimą drąsiai galima vadinti sėkmės istorija. Prieš dešimtmetį Lietuvoje startavusi naujovė ir šiandien išlieka lydere tarp panašias paslaugas teikiančių gydymo įstaigų. Sėkmingo centro plėtojimo nepristabdė net pandemijos metai.

Tapo pirmaisiais Lietuvoje

2014 metais vasario 3-iąją duris atvėręs Dienos chirurgijos centras buvo pirmoji kregždė Lietuvos padangėje. Tuomet atskirai nuo ligoninės įkurti kliniką, kur po operacijos pacientas jau tą pačią dieną išleidžiamas namo, buvo drąsus žingsnis.

Kol kiti šalies medikai diskutavo apie paslaugų saugumą ir kitus organizacinius niuansus, klaipėdiečiai pirmieji nepabūgo naujovių ir istoriškai uostamiesčiui svarbiame pastatų komplekse atidarė modernią kliniką. Ji buvo įkurta atskirai nuo ligoninės, Puodžių ir Bokštų gatvėse. Dienos chirurgijos centras iki šiol Lietuvoje yra vienintelė teritorinę autonomiją turinti tokia įstaiga.

“Tuomet daugelis galvojo, kad pacientui po operacijos privalu likti ligoninėje kokiai savaitei. Medikams situacija taip pat kėlė tam tikrą įtampą dėl tenkančios atsakomybės, – prieš dešimtmetį vyravusias nuotaikas ir diskusijas apie dienos chirurgiją prisiminė Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktorius Darius Steponkus.

Pasak ligoninės vadovo, šiandien galima pasidžiaugti puikiais rezultatais: pacientai patenkinti Dienos chirurgijos centru, o medikams sumažėjo įtampos dėl nusistovėjusios tvarkos.

„Kiekviena diena medicinoje yra iššūkis“, – sakė D. Steponkus, centro komandai dėkodamas už pasiaukojamą darbą.

Nori dalintis patirtimi

Pirmąjį reikšmingą jubiliejų klinika nusprendė įprasminti moksline konferencija, kurią surengė kartu su Klaipėdos universitetu. Ji buvo skirta visų specialybių gydytojams ir slaugytojams. Klaipėdos universiteto auditorijų korpuse Aula magna vykusioje konferencijoje žiniomis dalijosi įvairių sričių klinikoje dirbantys gydytojai ir slaugytojos, aptarti įdomesni klinikiniai atvejai.

Renginyje dalyvavo gausus būrys įvairių sričių gydytojų ir slaugytojų – dalyvių skaičius siekė 230. Tai buvo pirmoji gyvai surengta konferencija.

Pirmą kartą sukaupta patirtimi Dienos chirurgijos centras dalijosi prieš trejus metus, surengęs nuotolinę konferenciją. Joje plačiau buvo pristatyta naujai įdiegta moderni kolonoskopinė įranga, pranešimus skaitė gydytojai ginekologai ir alergologai-imunologai.

Sieja glaudus bendradarbiavimas

„Turime pakankamai patirties ir turime kuo didžiuotis, tad norime dalintis savo žiniomis, atsižvelgdami į šių dienų aktualijas, ir pateikti šeimos gydytojams naudingą informaciją“, – apie surengtą konferenciją sakė Respublikinės Klaipėdos ligoninės Dienos chirurgijos centro vadovė Svaja Kundrotienė.

Klaipėdos universiteto rektorius Artūras Razbadauskas padėkojo ligoninei už bendrystę bei erdvės pasirinkimą savo šventei. Jis paminėjo, kad ligoninės ir universiteto bendradarbiavimas yra labai svarbus Klaipėdai ir visam regionui bei jo gyventojams.

„Jūs esate pirmieji Lietuvoje, kurie pradėjo vystyti dienos chirurgiją ir iki šiol išliekate lyderiais. Jūsų ligoninės direktorius ir centro gydytojai yra mūsų universiteto lektoriai“, – pasveikinęs gausiai susirinkusią auditoriją bei linkėdamas tolesnio glaudaus bendradarbiavimo sakė A. Razbadauskas. Rektorius juokavo, kad net saulėtas oras specialiai užsakytas centro jubiliejui.

POŽIŪRIS. Pasak vadovės Svajos Kundrotienės, įstaigos stiprybė ir jėga yra darbuotojai. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.POŽIŪRIS. Pasak vadovės Svajos Kundrotienės, įstaigos stiprybė ir jėga yra darbuotojai. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Prikėlė naujam gyvenimui

„Buvome pirmieji, kurie 2014 metais atidarė naujo modelio ligoninės padalinį – ambulatorijos ir dienos chirurgijos skyrių – tuomet vienintelį tokį, atskirai nuo ligoninės. Drįstu teigti, kad jis iki šiol toks – vienintelis“, – gydymo įstaigos pradžią prisiminė S. Kundrotienė.

Įstaiga įsikūrė pastatų komplekse, kuriam priklauso vienas seniausių ir vertingiausių uostamiesčio pastatų – pirklio namas. Prieš 200 metų statytame name ir jam priklausančiuose pastatuose sovietmečiu veikė karo ligoninė. Vėliau pastatai buvo gerokai apleisti. Naujam gyvenimui juos prikėlė Respublikinė Klaipėdos ligoninė.

Vidiniame kieme yra įkurtas Dienos chirurgijos operacinių korpusas, o Puodžių klinikoje viskas atkurta pagal autentiškas detales: sraigtiniai laiptai, pagrindines duris puošiančios liūto galvos, senosios langinių konstrukcijos ir kitos.

„Tam, kad pastatai būtų tinkamai išnaudoti, kelerius metus intensyviai dirbo atsakingi ligoninės darbuotojai. Panaudotos dviejų Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos. Laiku gimus gerai idėjai ir glaudžiai bendradarbiaujant ligoninės įvairių sričių specialistams, atsirado tinkama vieta ir finansavimas. Šie pastatai dabar – tikra dovana miestui ir bendruomenei“, – kalbėjo padalinio vadovė.

Valstybinėms įstaigoms – pavyzdys

Dienos chirurgijos centras įsikūrė 1500 kv. m patalpose, kur buvo įrengtos trys modernios operacinės, palatos, apžiūros kabinetai. Nuo pirmos darbo dienos, kai įžengė pirmieji pacientai, klinikos komanda gerokai išaugo – tuomet dirbo 14 žmonių, šiandien jų skaičius perkopė 70.

2014 metais centre dirbo penkių specialybių gydytojai: oftalmologai, urologai, ginekologai, chirurgai ir anesteziologai-reanimatologai. Iki 2015 metų pabaigos komandą padidėjo iki 23 darbuotojų. Tais metais prisijungė gydytojai ortopedai traumatologai, o ginekologai pirmieji Lietuvoje pradėjo naudoti inovatyvią įrangą – „Bigatti“ šeiverį – padedančią saugiau, greičiau ir efektyviau atlikti gimdos endoskopines operacijas.

2016 metais gydytojų komandą papildė 2 okulistai, pradėti naudoti modernūs lazeriai glaukomai ir kitoms akių ligoms gydyti. Po metų, pastebėjus esant didžiulį šios srities gydytojų poreikį ir gerinant paslaugų kokybę, įsigyta nauja akių ligų įranga. 2019 metais oftalmologai geltonosios dėmės patologiją pradėjo gydyti medikamentinėmis injekcijomis į užpakalinę akies kamerą.

2018 metais Puodžių klinikoje įsikuria alergologai-imunologai, kurie konsultuoja vaikus ir suaugusiuosius, taip pat atidarytas dienos alergologijos stacionaras. Tais pačiais metais pacientus pradeda konsultuoti gydytojai endokrinologai ir echoskopuotojai, įsigyjama moderni lazerinė įranga mažai invazyvioms hemarojinių mazgų operacijoms, kurias pradėjo atlikti gydytojas Žilvinas Pavilionis.

Šios operacijos įprastai atliekamos tik privačiose gydymo įstaigose. Centras yra vienintelė valstybinė gydymo įstaiga, kur šios operacijos privalomuoju sveikatos draudimu draustiems pacientams atliekamos be priemokų.

Pasiūlė daug naujovių

„Kasmet didėjantis atvykstančių pacientų srautas įrodė, kad mūsų centras yra žinomas, populiarus ir reikalingas, o pacientai palankiai vertina slaugytojų ir gydytojų darbą“, – pasidžiaugė S. Kundrotienė.

Skirtingai nei kitos gydymo įstaigos, klinika per pandemiją išvengė nuosmukio. Atvirkščiai, tai nesutrukdė plėtoti įvairias veiklas: per pirmąjį karantiną įstaiga tapo vienintele Vakarų Lietuvoje, teikusia skubią oftalmologinę pagalbą, kai buvo uždarytas kitos ligoninės Akių ligų skyrius.

2021 metų didžiausia naujovė – gydytojas pilvo chirurgas dr. Dainius Šimčikas pradėjo atlikti kolonoskopijos procedūras taikant bendrinę nejautrą. Tam įrengta dar viena moderni endoskopinė operacinė. Po metų pacientams pasiūlyta kita naujovė – kojų venų varikozės gydymas chirurginiu lazeriu. Šios operacijos taip pat dažniausiai atliekamos privačiose gydymo įstaigose, o centre jos daromos be priemokų.

Sėkmės raktas – darbuotojai

Praėjusieji metai buvo gausūs naujovių. Endoskopuotojai įsigijo pagalbininką – naujos kartos kolonoskopą su integruotu dirbtiniu intelektu. Toks aparatas – pirmasis Vakarų Lietuvoje. Modernizuotos endoskopinių instrumentų plovimo ir saugojimo erdvės, operacinėse pradėtas naudoti išmanusis sandėlis, įrengta jau penktoji operacinė.

“Operacinių veikla nukreipta į ankstyvą ligų diagnostiką ir gydymą, atliekamos tausojančios, mažai invazinės operacijos, užkertančios kelią ligų vystymuisi ir apsaugančios nuo organo pašalinimo. Nuo pirmųjų dienų stengiamės žengti koja kojon su mokslo ir technikos naujovėmis, taikyti naujus gydymo metodus ir procedūras, atnaujinti medicinos įrangą, skatinti specialistų tobulėjimą.

Nuolat vertiname pacientų atsiliepimus ir naudojame juos kaip pagrindą centro veiklai tobulinti. Dienos chirurgijos centras yra tikra sėkmės istorija. Tos istorijos raktas – čia dirbantys žmonės, jų profesionalumas, šiltas kolegų bendravimas ir bendradarbiavimas – tai mūsų stiprybė ir jėga”, – pasidžiaugė centro vadovė S. Kundrotienė.

Dienos chirurgijos centro pokyčiai:

2014 metais 2023 metais

Atlikta operacijų 1 400 beveik 5 tūkst.

Specialybių gydytojai 5 11

Ambulatorinės konsultacijos 15 tūkst. daugiau kaip 38 tūkst.

Per 10 metų atlikta per 30 tūkst. operacijų, suteikta per 250 tūkst. konsultacijų.

Straipsnio šaltinis: dienraštis “Vakarų ekspresas” , 2024 02 06