Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Dienos stacionaro lankytojai susipažino su Batikos rašto technika

Dienos stacionaro lankytojai susipažino su Batikos rašto technika

VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės Psichiatrijos filialo, Dienos stacionaro darbuotojai, stengiasi, kad šio stacionaro lankytojai pamatytų ir susipažintų su kuo įvairesnėmis veiklomis, praplėstų savo akiratį bei įgytų naujų, naudingų žinių.

Šį kartą, Psichiatrijos filialo Dienos stacionaro lankytojai vyko į Prano Domšaičio meno galeriją. Galerijos edukacinėse erdvėse, jie turėjo galimybę susipažinti su Batikos rašto technika bei išmėginti ją patys.

P. Domšaičio meno galerijos muziejininkė Rita Lengvenytė papasakojo, apie prieš kelis šimtus metų Afrikoje, atsiradusią Batikos rašto technikos istoriją, pasidalino idėjomis, kaip  galima šią techniką pritaikyti kasdieninėje buityje dabar.

Susipažinę su Batikos rašto technika, visi išvykos dalyviai, turėjo galimybę praktiškai ją išmėginti, dažydami ir margindami audinius.

Kiekvienam dalyviui pavyko sukurti savitus, unikalius, skirtingų raštų audinius, kuriuose atsispindėjo gamtos motyvai, įvairūs peizažai, gyvūnų ar žmonių siluetai.

Psichiatrijos filialo socialinė darbuotoja L. Čistaja teigia, kad ši išvyka turėjo savitą terapinį poveikį. Kiekvienas dalyvis atsiribojo nuo kasdienybės, gyvenimo rūpesčių, turėjo galimybę atsipalaiduoti ir atskleisti savo kūrybiškumą.

Audinių skiautelės su skirtingais raštais šiuo metu eksponuojamos Psichiatrijos filialo Dienos stacionaro užimtumo kambariuose, tad ne tik dalyvavę edukaciniame užsiėmime, tačiau ir visi Dienos stacionaro lankytojai gali apžiūrėti darbus, susipažinti su Batikos rašto technika bei galimybėmis.

Išvyka džiaugėsi ir patys dalyviai, kurie po užsiėmimo negailėjo gražių žodžių bei nestokojo teigiamų emocijų.

(Kalba netaisyta)

„Kaip aš džiaugiuosi, kad ėjau.” (R. V.)

„Turėjau neapsakomai nuostabią terapiją, neina apsakyt žodžiais, grįžusi kepsiu pyragą”. (V.P )

„Kai sprendžiu kryžiažodžius, vis būna klausimas apie tą Batiką, nu dabar tai žinosiu, kas ta Batika.” (I.R.)

„Niekada negalvojau, kad čia dieniniam skyriui taip bus.” (A.V.)

Tai tik įrodo, jog tokios išvykos yra reikalingos dienos stacionaro lankytojams, nes suteikia ne tik geras emocijas, bet turi ir praktinę naudą – naujas žinias, ugdo naujus gebėjimus.

Išvyka į Prano Domšaičio meno galeriją
Nuotr. autorė: soc. darbuotoja Laura Čistaja
Stacionaro lankytojų praktinis užsiėmimas
Nuotr. autorė: soc. darbuotoja Laura Čistaja

Stacionaro lankytojų atlikti darbai
Nuotr. autorė: soc. darbuotoja Laura Čistaja