Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Dienos stacionaro lankytojai svečiavosi Kretingos dvare

Dienos stacionaro lankytojai svečiavosi Kretingos dvare

Psichiatrijos filialo Dienos stacionaro lankytojai tęsia pažintines, edukacines ekskursijas, kurios suteikia ne tik teigiamų emocijų, bet ir naudingų žinių.

Šį kartą jų laukė kelionė į Kretingos dvarą, kuriame laukė intensyvūs edukaciniai užsiėmimai. Jų metu Dienos stacionaro lankytojai buvo supažindinti su muilo gamyba iš augalinių riebalų, veltinių gamybos technika. Į visus kilusius klausimus Dienos stacionaro lankytojams atsakė Kretingos dvaro amatininkė – Rasa Balsevičienė. Sužinota, kada ir kaip atsirado muilas, kuo prausėsi ir skalbdavo mūsų seneliai ir proseneliai.

Edukacinio užsiėmimo metu Dienos stacionaro lankytojai susipažino ir stebėjo muilo gamybos procesą, R. Balsevičienė išsamiai papasakojo, kokiais augaliniais ar eteriniais aliejais galima praturtinti muilą, kad jis turėtų žmogaus sveikatai naudingų savybių. Kiekvienas dalyvis  turėjo galimybę pasigaminti muilą, panaudojant įvairius augalinius, eterinius aliejus, papuošti džiovintomis, kvapniomis žolelėmis. Rezultatas tikrai nustebino.

Antroje edukacinių užsiėmimų dalyje, dalyviai buvo supažindinti su vilnos vėlimo technologija. R. Balsevičienė papasakojo apie vilnos savybes, ką ir kaip galimą pasigaminti veliant vilną, kokie yra galimi vilnos vėlimo būdai ir kaip ji išgaunama. Dienos stacionaro lankytojai  turėjo galimybę pasigaminti sau Kalėdinių dekoracijų, dovanų maišelių, veliant vilną šlapiuoju būdu.

Šios išvykos metu lankytojai galėjo atrasti savo mėgstamą užsiėmimo veiklą, kuri teiktų teigiamas emocijas, o gal net taptų pragyvenimo šaltiniu.

Lankytojų emocijos ir komentarai įrodo, kad Dienos stacionaras eina teigiamų pokyčių linkme.

(Kalba netaisyta).

„Laura, rašyk į kitą išvyka ir mane”.

„Kaip fainei buva, neturu žodžiu”.

„Nu nesigailiu, kad atšaukiau tą savo vizitą pas manikiūristę, taip turiningai praleidau laika, bandysiu namie pasigaminti muilą”.

„Namie velsiu anūkei maišiuką”.

Edukaciniai Užsiėmimai Kretingos dvare
Nuotr. Laura Čistaja
Dienos stacionaro lankytojų pagaminti muilai
Nuotr. Laura Čistaja