Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Dienos stacionaro lankytojai – svečiuose pas Žemaitę

Dienos stacionaro lankytojai – svečiuose pas Žemaitę

Įsibėgėjus pavasariui Dienos stacionaro lankytojai vyko į Žemaitės memorialinį muziejų, Bukantės dvaro sodybą, esančią Kadaičių kaime, Plungės rajone. Atvykus, Dienos stacionaro lankytojus pasitiko muziejininkės Laimutė Arlauskienė ir Aušra Petrošienė, kurios ir supažindino  su šiuo muziejumi.

Iš pradžių Dienos stacionaro lankytojus pakvietė į dvaro virtuvę, kur jie galėjo prisiminti vaikystę bei paragauti tradicinės žemaičių virtuvės patiekalų: burnoje tirpstančio  kastinio su karštomis bulvėmis, smulkintų kanapių su sėlenomis, varškės sūrio su obuolių uogiene bei žolelių arbata. Susitikimo metu lankytojai turėjo galimybę ne tik paskanauti, bet ir patys pasigaminti – su Laimutės Arlauskienės pagalba gamino kastinį.

Vėliau, kartu su muziejininke Aušra Petrošiene, aplankė Bukantės dvarą, susipažino su to meto, kai čia augo ir kūrė rašytoja Žemaitė buitimi, gyvenimo būdu. Dienos stacionaro lankytojai turėjo unikalią galimybę prisėsti prie Žemaitės rašomojo stalo, kur skleidėsi pirmieji rašytojos kūrybiniai gebėjimai.

Taip pat svečiai apsilankė Bukantės dvaro ūkiniuose pastatėliuose, kur šiuo metu  eksponuojamos įvairios menininkų parodos, tokios kaip, memorialinė S. Riaubos  ekspozicija, Plungės krašto paveldo, tradiciniai žemaičių kryžiai – saulutės, šventųjų skulptūrėlės.

Išvykos metu, anot socialinės darbuotojos L. Čistajos pacientai nestokojo geros nuotaikos, sentimentalių jausmų bei prisiminimų – ne vienas pasijuto tarytum pas mamą ar senelius.

Dienos stacionaro lankytojams organizuojamų išvykų nauda yra neabejotina. Tai įrodo ir keletas iš daugybės pacientų išsakytų minčių bei komentarų.

„Jaučiuosi kaip trylikos, norėčiau taip dabar įbristi į ta upelį ir bėgti antai tais laukai”;

„Leiskit dar truputėlį čia pabūti ir pasėdėti”;

„Kai nieks nematė aš ten kamputį biškį nubraukiau ašarą ir negalėjau patikėti, kad tas drožėjas galėja savi išsidruožti iš medžio”.

(kalba netaisyta).

Žemaitės muziejus Dvaro virtuvė

 

Ekskursija po dvarą Žemaitės rašomasis stalas

Nuotr. L. Čistajos