Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Dienos stacionaro lankytojai vyko į „Kretingos dvaro saldaininę“

Dienos stacionaro lankytojai vyko į „Kretingos dvaro saldaininę“

Artėjant Šv. Kalėdoms, visi jaučia pakilias nuotaikas ir laukia gražiausių metų švenčių. Na, o kad laukimas nebūtų toks ilgas, Psichiatrijos filialo Dienos stacionaro lankytojai turėjo galimybę grįžti į gražiausius vaikystės prisiminimus.

Šį kartą lankytojai vyko į Kretingos dvaro muziejaus Tradicinių amatų centrą, kuriame jų laukė edukacinis užsiėmimas – „Kretingos dvaro saldaininė”.

Užsiėmimą vedė Asta Norvaišienė, sertifikuota tautinio paveldo produkto – saldainių gamintoja. A. Norvaišienė papasakojo, kuo šis edukacinis užsiėmimas siejasi su Kretingos dvaru. Anot jos, buvusio dvaro malūno patalpose saldainius gamindavo patys grafai Tiškevičiai.

Dienos stacionaro lankytojai išgirdo ne tik įdomių istorijų, bet ir turėjo galimybę dalyvauti saldainių gamybos procese.

Praktinio užsiėmimo metu A. Norvaišienė supažindino su saldainių gaminimo tradicijomis, Dienos stacionaro lankytojai patys gamino ir pakavo įvairių formų karamelinius saldainius.

Psichiatrijos filialo socialinė darbuotoja Laura Čistaja teigia, jog ši išvyka leido dalyviams atskleisti savo kūrybines galias, o saldainių gaminimas pareikalavo vikrumo bei kruopštumo.

Teigiamos emocijos išvykos dalyvius nukėlė į gražiausius vaikystės bei jaunystės prisiminimus.

Po išvykos Dienos stacionaro lankytojai pasidalino savo mintimis (kalba netaisyta):

„Turėsiu kuo nustebint per šventes anūkus”.

„Ačiū už išvyką, kuri kvepėjo vaikyste”.

„Gaminsiu namie”.

„Tas skuonis primen kaip per atlaidus iš prekybiniku pirkdavom pypkes ir bambonkes gražiai įpakuotas”.

 

Edukacinis užsiėmimas „Kretingos dvaro saldaininė“
Nuotr. Socialinės darbuotojos Lauros Čistajos.