Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Dienos stacionaro lankytojams – išvyka į Mažosios Lietuvos istorijos muziejų

Dienos stacionaro lankytojams – išvyka į Mažosios Lietuvos istorijos muziejų

Artėjant Vėlinėms ir Adventui – spalio 24 ąją, VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės, Psichiatrijos filialo, Dienos stacionaro lankytojai vyko į Mažosios Lietuvos istorijos muziejų. Jame buvo suorganizuotas edukacinis užsiėmimas – „Mirusiųjų minėjimo tradicijos Mažojoje Lietuvoje“. Užsiėmimą vedė Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus, edukacijos ir ryšių su visuomene skyriaus vedėja – Diana Našutinskaitė.

Užsiėmimo metu dalyviai susipažino su mūsų protėvių – baltų apeigomis, skirtomis mirusiesiems atminti. Taip pat sužinojo, apie skirtingų laikotarpių bei skirtingų bendruomenių minėjimo tradicijas Klaipėdos krašte.

D. Našutinskaitė papasakojo, kuo skiriasi Didžiosios Lietuvos Visų Šventųjų ir Vėlinių šventės bei Mažosios Lietuvos Mirusiųjų minėjimo šventės, jų tradicijos, papročiai.

Užsiėmimo metu dalyviai galėjo ne tik išgirsti istoriją, tačiau ir sudalyvauti praktiniuose užsiėmimuose. Jų metu, kiekvienas dalyvis pasigamino sau žvakelę bei visi kartu, savo grupei nusiliejo keturias Adventui skirtas žvakes.

Dienos stacionaro socialinė darbuotoja Laura Čistaja sako, jog tokios, Dienos stacionare organizuojamos išvykos yra ne tik naudinga kultūrinė veikla, bet ir psichosocialinė reabilitacija, padedanti pacientams greičiau pasveikti.

Žvakių liejimo praktinis užsiėmimas
© nuotraukos autorius soc. darb. Laura Čistaja

Advento žvakės
© nuotraukos autorius soc. darb. Laura Čistaja