Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

E-LINK – interaktyvi reabilitacijos sistema

E-LINK – interaktyvi reabilitacijos sistema

VšĮ Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje (S.Neries g.3) Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje pradėtas taikyti naujas kineziterapijos metodas, naudojant interaktyvią kompiuterizuotą sistemą E-LINK, skirtą viršutinių ir apatinių galūnių reabilitacijai.

E-LINK tai:

  • patrauklūs motyvuojantys užsiėmimai pacientams;
  • greitesni ir geresni reabilitacijos rezultatai.

E-LINK leidžia įvertinti pradinę raumenų veiklą, sąnarių judesius, pagal kuriuos sudaroma reabilitacijos treniruočių programa.

Pratimai – tai 36 moduliai, kurie pritaikomi individualiai pacientui pagal ištyrimo duomenis, funkcijos sutrikimą, paciento gebėjimus.

Pagrindiniai moduliai taikomi reabilitacijai po insulto, kompleksiniai ir sudėtingesni moduliai – ortopediniams, traumatologiniams ligoniams.

Indikacijos: po viršutinių ir apatinių galūnių traumų (lūžių, patempimų, operacijų ir kt.) kai yra raumenų atrofija, sąnarių kontraktūros, raumenų silpnumas, sutrikusi funkcija.

Pratimų modulį sudaro:

1. E-LINK rankos treniruoklis su grįžtamuoju ryšiu – rankos judesių lavinimui ir jėgos didinimui.
a) Aktyvūs ir aktyvūs su pasipriešinimu pratimai, skirti riešui, alkūnei ir peties sąnariui.
b) Lavinami judesiai – riešo fleksija/ekstenzija, ulnarinė/radialinė deviacija, dilbio pronacija/supinacija, alkūnės     fleksija/ekstenzija, peties fleksija/ekstenzija, peties /abdukcija/addukcija, peties vidinė/ išorinė rotacija.
c) Judesių amplitudė nustatoma 2° tikslumu, reguliuojamas pasipriešinimas, pratimo sunkumas ir greitis.

E-LINK reabilitacijos sistema E-LINK reabilitacijos sistema

2. EMG ir akselerometrijos principu pagrįstas grįštamasis ryšys (Myo-EX ir AngleX), skirtas viršutinės ir apatinės galūnės, rečiau galvos, kaklo ir nugaros sričių reabilitacijai. Myo-EX prietaisas reaguoja į raumenų veiklą su ar be judesio, leidžia treniruoti ir stiprinti viršutinės ir apatinės galūnių raumenis.

Pasitelkus E-LINK reabilitacijos sistemą greičiau ir efektyviau grąžinama sutrikusi galūnių funkcija. Lavinama judesių amplitudė, jėga, ištvermė, judesių greitis, smulkioji ir stambioji motorika. Neurologiniams pacientams – akies – rankos koordinacija, spalvų, erdvės suvokimas, koncentracija, regėjimo lauka ir kt. funkcijos.

E-LINK reabilitacijos sistema E-LINK reabilitacijos sistema

E-LINK sistemos naudojimo video medžiaga