Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Europos vadovų asociacijos kongresas

Europos vadovų asociacijos kongresas

Rugsėjo 10-13 dienomis Belgijoje Gento mieste vyko kasmetinis Europos vadovų asociacijos (EDHM) kongresas, kuriame dalyvavo lyderiaujančių Europos gydymo įstaigų vadovai, tarp jų ir Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos delegacija (LGVS).

Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos delegacija

Pasak, gydytojų vadovų sąjungos Tarybos pirmininko, Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriaus Dariaus Steponkaus, kongresas – puiki galimybė susipažinti su inovatyviomis naujovėmis, gerąja kitų šalių patirtimi bei užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Europos ligoninių vadovais.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktorius Darius Steponkus ir EAHM prezidentas Philipea Blua

Gydymo įstaigų vadovų kongresas Belgijoje sutraukė per tūkstantį ligoninių vadovų iš įvairių Europos šalių.

Pastebima, kad dėl sparčiai šalyje gerėjančio medicinos lygio, Lietuva tapo lygiaverčiu partneriu pristatant informaciją, organizuojant panašaus pobūdžio renginius.

Lietuvos gydytojų vadovų sąjunga vertinama, kaip rimtas ir patikimas partneris, todėl neatsitiktinai per artimiausius metus Europos gydymo įstaigų vadovų kongresą planuojama surengti ir mūsų šalyje.

Pagrindinė tema, kuriai Belgijoje vykusiame kongrese buvo skirtas didelis dėmesys – inovacijos sveikatos sistemoje.

Pasak, Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriaus D.Steponkaus, tai platus spektras, kuris apima inovacijas ne tik informacinių technologijų srityje, bet ir vadyboje bei ekonomikoje.

Kadangi dalyvių buvo labai daug, minėtos temos aptartos darbo grupėse, lankytasi ne vienoje gydymo įstaigoje.

Pastebima, kad kaip ir Lietuvoje, taip ir Belgijoje, ligoninių lygiai – skirtingi, tačiau kai kuriose jų, modernios technologijos taikomos labai plačiai.

„Teko lankytis viename iš didžiausių Europoje robotikos centrų, kuriame yra 15ą robotinių operacinių sistemų. Gaila, kad mūsų šalyje vis dar kyla diskusijų dėl vienos tokios sistemos reikalingumo“,- apgailestavo D.Steponkus.

Kitose gydymo įstaigose kongreso dalyviai supažindinti su moderniu kompiuterizuotu slaugytojo vaistų dalinimo vežimėliu, kuriame surinkta visa informacija apie pacientą, vaistų dozes ir pan. Ten, pasak direktoriaus, tai – įprastas darbo įrankis.

Kai kuriose ligoninėse kompiuterizuota ir valytojo darbo vieta.

Itin aukšto lygio – gydytojų darbo vietos. Pažangiose gydymo įstaigose paciento istorija valdoma per mobilaus ryšio priemones, todėl informacija apie gydymą akimirksniu pasiekia visus to skyriaus medikus.

„Taip tikrai yra saugiau, greičiau ir paprasčiau“,- pastebi Respublikinės Klaipėdos ligoninės vadovas.

Be informacinių technologijų kongrese dėmesys skirtas ir vadybos klausimams.
Diskutuota apie referencinių centrų steigimą, pacientų srautų valdymą, ligoninių tinklų organizavimą ir pan.

„Užsienyje minėti procesai vyksta senai, todėl pažangiose Europos ligoninėse prioritetas skiriamas būtent pacientui. Panašiais principais dabar sveikatos sistemą rengiamasi pertvarkyti ir Lietuvoje“,- sako D.Steponkus.

Kongrese diskutuota draudiminės medicinos bei žalos atlyginimo pacientui klausimais.

Nepamiršta etikos svarba tarp pacientų ir gydytojų bei pacientų ir vadybininkų.

„Europos gydymo įstaigose – įprasta praktika turėti vadybininką, kuris pacientui padeda susiorientuoti ne tik pačioje ligoninėje, bet ir ligoje. Pataria kur kreiptis papildomos konsultacijos ir pan. Tai specialiai parengti žmonės dirbti su pacientu, kad šis jaustųsi saugiau“,- sako D.Steponkus.

Ligoninės direktorius pabrėžia, kad panašūs kongresai, konferencijos, kuriose medikai ir vadovai turi galimybę sužinoti apie inovatyvias technologijas, susipažinti su gydymo naujovėmis ir jas vėliau pritaikyti savo praktikoje, yra svarbus ir skatintinas dalykas.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės informacija