Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Gera žinia – pagrindinėje Respublikinės Klaipėdos ligoninėje atnaujinamos ambulatorinės konsultacijos, didinamos stacionarinių paslaugų apimtys

Gera žinia – pagrindinėje Respublikinės Klaipėdos ligoninėje atnaujinamos ambulatorinės konsultacijos, didinamos stacionarinių paslaugų apimtys

Rudenį, sergamumui koronavirusine infekcija šalyje šovus į neregėtas aukštumas, pajėgas gydymo įstaigos mobilizavo sergančiųjų koronavirusine liga pacientų gydymui. Todėl ambulatorinės konsultacijos (išskyrus onkologinių pacientų, krūtų chirurgų, kai kurie tyrimai: mamografija, kompiuterinė tomografija) pagrindinėje Respublikinės Klaipėdos ligoninėje S. Nėries g. 3 buvo sumažintos arba sustabdytos.
Pagalbinis personalas, slaugytojos, gydytojai, pasak direktoriaus pavaduotojo Zigmo Juzumo, iš kitų ligoninės skyrių, filialų ar padalinių buvo sutelkti į ligoninės kovidinį skyrių. Vienu metu 123 pacientai, sergantys koronavirusine liga, buvo gydomi penkiuose ligoninės skyriuose.
Mažėjant šalyje sergamumui koronavirusine infekcija, gydymo įstaigos palengva grįžta prie iki karantininio darbo ritmo.
Pagrindinėje Respublikinės Klaipėdos ligoninėje pastaruoju metu gydoma apie 30 pacientų, sergančių koronavirusine liga. Tai, pasak direktoriaus pavaduotojo Z. Juzumo, leidžia mažinti kovidines erdves pagrindinėje ligoninėje, daliai personalo, kuris buvo perkeltas dirbti į kovidinį skyrių, grįžti į įprastas savo darbo vietas ir tuo pačiu didinti stacionarinių paslaugų apimtis, atnaujinti ambulatorines konsultacijas.
Todėl nuo kovo 1 d. pagrindinėje Respublikinės Klaipėdos ligoninėje, S. Nėries g. 3 jau teikiamos visų sričių specialistų ambulatorinės konsultacijos. Pacientus konsultuoja ortopedai – traumatologai, chirurgai, LOR, nefrologai, kardiologai, echoskopuotojai bei kiti specialistai.

Vidaus ligų diagnostikos Dienos stacionaro, kuriame pacientams lašinami intraveniniai vaistai, paslaugas planuojama atnaujinti kiek vėliau.
Atkreipiame dėmesį, kad ligoninės padaliniai: Konsultacinės poliklinikos Taikos pr. 103 ir H. Manto g. 49 bei Dienos chirurgijos centras Puodžių g. 9/Bokštų g. 6 per visą karantino laikotarpį dirba pilnu pajėgumu. Kai kuriuose padaliniuose ambulatorinių konsultacijų ar planinių paslaugų suteikta daugiau, nei iki karantino.
Paslaugų apimtys palengva didinamos ir Skuodo filiale, kuriame per karantiną buvo sumažintas Dienos stacionaro bei ambulatorinių paslaugų teikimas, tačiau hemodializės paslaugos teikiamos pilnai.
Kad pacientų patekimas pas gydytojus būtų kuo efektyvesnis, veikia išankstinė pacientų registracija. Registratūros vadovė Aurelija Gricienė atkreipia dėmesį, kad registracija dabar vyksta per internetinę svetainę esveikata.lt arba rkligonine.lt puslapyje paspaudus esveikata.lt nuorodą.


Nauja ir tai, kad užsiregistravus pas gydytoją, registraciją patvirtinanti žinutė nebesiunčiama. Likus 24 val. iki vizito, pacientas gauna priminimą apie vizitą pas gydytoją į kurį prašoma būtinai atsakyti: TAIP arba NE. Registruotis galima ir telefonu.
Pacientai, kuriems gydymas paskirtas stacionare, turi pasidaryti viruso SARS CoV 2 tyrimą. Remiantis SAM ministro nurodymu, jį galima atlikti bet kuriame mobiliajame punkte, taip pat ir mūsų ligoninėje.
Užtikriname, kad ligoninė daro viską, jog paslaugos pacientams būtų saugios. Didžioji dalis personalo yra paskiepyta nuo koronavirusinės infekcijos, specialistai dirba su asmens apsaugos priemonėmis ir laikosi visų epidemiologinių reikalavimų.
Specialistų teigimu, daug didesnė rizika kyla dėl pavėluoto kreipimosi į gydymo įstaigą, nei joje užsikrėsti koronavirusine infekcija.