Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Glaudus dviejų įstaigų bendradarbiavimas – žingsnis į pažangą

Glaudus dviejų įstaigų bendradarbiavimas – žingsnis į pažangą

Vienas iš sėkmingiausių žingsnių per pastaruosius metus Respublikinei Klaipėdos ligoninei -pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Klaipėdos universitetu.
“Visada maniau, kad partnerystė su akademine bendruomene – svarbus veiksnys siekiant pažangos. Abiejų institucijų bendradarbiavimas yra augimo ir tobulėjimo pagrindas. Tai – aktualu ir miestui bei visam regionui, nes universitetas yra miesto kokybės ženklas”, – sako Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktorius Darius Steponkus.

Aptardami poros metų bendradarbiavimą, bendrų projektų vykdymą bei ateities planus, gydymo įstaigos ir universiteto vadovai pasidžiaugė partnerystės sėkme praneša Klaipėdos universiteto atstovai.
„Džiaugiamės, kad jūsų vadovaujamoje įstaigoje mūsų studentai turi galimybes atlikti praktikas. Sėkmingai įgyvendiname bendrą tarptautinį projektą. Ką tik baigėme drauge rengtus kvalifikacijos kėlimo kursus, skirtus endoskopijos ir echoskopijos specialistams, ir jie, Sveikatos ministerijos sprendimu, galės būti rengiami ateinančius 5 metus. Dėl to uostamiestyje ir regione dirbantys gydytojai turės galimybę tobulintis čia pat, neišvykdami toli nuo namų, neatsitraukdami nuo darbų. Pandemija parodė, koks svarbus yra medikų darbas ir kaip jų trūksta. Turime vienytis ir regione formuoti stiprų universitetinį centrą, pajėgų įveikti galimus ateities iššūkius – naujas pandemijas ar kitokio pobūdžio grėsmes“,- sakė prof. dr. A. Razbadauskas.
„Akivaizdu, jog pavieniui su tokiomis grėsmėmis nepakovosi. Reikia vienytis ir tegul ta vienijančia ašimi tampa vis stiprėjantis Klaipėdos universitetas“,- pritarė Respublikinės Klaipėdos ligoninės vadovas Darius Steponkus.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės ir Klaipėdos universiteto bendradarbiavimas apima įvairias kryptis – nuo švietėjiškos veiklos, studentų praktikos, dėstymo, kvalifikacijos kėlimo kursų iki viešų paskaitų moksleiviams, bendruomenei. Sutartimi įsipareigota rengti ir vykdyti bendrus tarptautinius ir nacionalinius projektus, bendradarbiauti tobulinant studijų programas, sudaryti galimybę universiteto studentams įstaigoje ir jos padaliniuose atlikti praktiką, teikti praktines rekomendacijas specialistų ruošimo klausimais ir kita.
Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje jau ne vienerius metus praktiką atlieka Klaipėdos universitete ruošiami bendrosios praktikos slaugytojai, kineziterapeutai, socialiniai darbuotojai, radiologijos technologai.
„Pagrindinis mūsų gydymo įstaigos tikslas yra, kad siekiantys aukštojo mokslo bendrosios praktikos slaugytojai ir kiti studijuojantys Sveikatos mokslų fakultete teorines žinias gebėtų pritaikyti praktikoje, gebėtų kritiškai mąstyti ir atsirinkti esminę informaciją, būtiną konkrečiame darbe, gebėtų atlikti visas manipuliacijas, kurias kasdien atlieka ligoninėje dirbantys slaugytojai. Siekiame, kad studentai jaustųsi saugūs, pilnaverčiais tarpdisciplininės komandos nariais ir karjeros galimybės mūsų įstaigoje jiems būtų patrauklios“, – sako RKL direktoriaus pavaduotoja slaugai Andželika Zavackienė.
„Klaipėdos universitete – stipri praktinė mokymo bazė, praktiką atliekantys studentai atsineša naujų žinių, kurias pritaiko slaugydami pacientus, gerindami paslaugų kokybę. O universitete dirbantys specialistai yra priversti nuolat tobulėti, dėl to partnerystės nauda – abipusė“, – pastebėjimais dalinasi Lina Gedrimė, RKL Dienos chirurgijos centro vyr. slaugytoja.
Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje praktikuojantys slaugytojai ir gydytojai, kurie dėsto universitete yra sukaupę klinikinės patirties, kurią su teorinėmis žiniomis perteikia studentams.
„Man yra labai prasminga savo sukaupta klinikine patirtimi pasidalinti su tobulinimosi kursuose dalyvaujančiais medikais ir studijuojančiais studentais. Mūsų ligoninėje yra sudarytos visos sąlygos studentams atlikti praktiką, medikams tobulintis, darbuotojams būti dėstytojais. Trumpai tariant, ligoninės ir universiteto bendradarbiavimo dėka yra sukurta puiki platforma, suteikianti visiems neribotas galimybes tobulėti“, – sako Respublikinės Klaipėdos ligoninės Dienos chirurgijos centro pilvo chirurgas, endoskopuotojas doc. dr. Dainius Šimčikas. KU Sveikatos mokslų fakultete Slaugos katedroje gydytojas dėsto chirurginę slaugą.
Mūsų ligoninėje dirba keliolika šalyje garsių medicinos mokslo daktarų, docentų. Mokslu besidomintys specialistai, susipažįsta su pažangiomis naujovėmis medicinoje, kurias stengiasi įdiegti ir mūsų gydymo įstaigoje, pakeldami paslaugų kokybę į aukštesnį lygį.
Ligoninė ir universitetas kartu vykdo, ir įvairius nacionalinius bei tarptautinius projektus. Vienas iš tokių – 2019-2021 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos projektas: „Krūties ir storosios žarnos vėžio prevencinių priemonių skatinimo pasienio teritorijose“, kurio tikslas – pagerinti onkologinių susirgimų (krūties ir storosios žarnos) ankstyvąją diagnostiką, bendradarbiaujant su kolegomis iš Rusijos. Kartu su Respublikine Klaipėdos ligonine ir Kaliningrado centrine miesto klinikine ligonine projektą įgyvendina ir Klaipėdos universitetas. Projektą finansuoja Europos Sąjunga.
„Įgyvendinant šį projektą įsigyta moderni įranga – automatinis echoskopas ankstyvai krūtų vėžio diagnostikai bei kolonoskopijų įranga. Ja siekiama atlikti daugiau tyrimų, pagerinti storosios ir tiesiosios žarnos ikivėžinių ir ankstyvųjų pakitimų diagnostiką ir sumažinti sergamumą kolorektaliniu vėžiu. Tai aktualu mūsų pacientams, kurie į mūsų ligoninę atvyksta iš regiono bei visos šalies“, – sako Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriaus pavaduotojas M. Kundrotas.
Vykdant projektą buvo rengiami mokymai gydytojams ir slaugytojams, metodinės rekomendacijos, konferencijos. Viena jų organizuojama kitą savaitę. Kovo 31 dieną vyks nuotolinė konferencija „Ambulatorinių paslaugų ir dienos chirurgijos aktualijos“, skirta visų specialybių gydytojams, šeimos gydytojams, išplėstinės praktikos bei bendrosios praktikos slaugytojams, akušeriams. Konferencijoje pranešimus skaitys Respublikinės Klaipėdos ligoninės medikai.
„Akademinė veikla mūsų ligoninėje yra būtina ir mes tikimės jos proveržio. Gydytojai, vykdantys akademinę veiklą gali save realizuoti ne tik skaitydami paskaitas studentams, bet ir dalyvaudami moksliniuose tyrimuose ar siekdami mokslinio laipsnio. Tai atveria didžiules perspektyvas, nes KU bendradarbiauja su kitais pasaulio universitetais ir turi jungtines programas, kurias studijuodami studentai įgyja tarptautinį diplomą“, – sako Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktorius Darius Steponkus.
Direktorius pažymėjo, kad mūsų ligoninės ir universiteto partnerystė- tarsi šviesos spindulys šiame kovidiniame periode. Jam pasibaigus, tikimasi dar glaudesnio bendradarbiavimo, realizuojant naujus bendrus projektus, vystant mokslinę veiklą.