Papildomas menu

Registratūra

(8 46) 470 000

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

(8 46) 410 695

Naujienos

Gydytoja ginekologė Zina Daublienė:  Dienos chirurgijos centre atradau nišą, kurioje galėjau vystyti tausojančią mediciną

Gydytoja ginekologė Zina Daublienė: Dienos chirurgijos centre atradau nišą, kurioje galėjau vystyti tausojančią mediciną

Respublikinės Klaipėdos ligoninės Dienos chirurgijos centro ginekologė Zina Daublienė gydytoja dirba jau 47 metus. Šiandien ši miela, žavinga ir neišsenkančia energija trykštanti gydytoja švenčia garbingą jubiliejų. Užauginusi du vaikus, dabar meilę, dėmesį ir rūpestį skiria anūkams ir, žinoma, pacientėms.


„Savo amžių priimu gerai ir jį išnaudoju, kiek tik galiu. Dirbdama negailėjau savęs, nes atiduodama save jaučiuosi gerai“, – sako gydytoja ginekologė Zina Daublienė.


Gydytoja prisimena, kad pirmuosius medikės žingsnius žengė ką tik atidarytoje tuometinėje Miesto ligoninėje. Iškart, po studijų Kauno medicinos institute, ji pateko į 60 lovų Ginekologijos skyrių. Svajojusi į darbą įsitraukti palengva, gydytoja privalėjo stačia galva nerti, kaip pati sako, į tikrą darbinį „pragarą“. Pirmą mėnesį teko 14 budėjimų, buvo sunku, trūko darbuotojų, bet dabar medikė sako, kad sunkumai ją tik užgrūdino.


Nuo 2003 metų pradėjusi dirbti Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje, Zina Daublienė sėkmingai vadovavo Ginekologijos skyriui, o nuo 2014 metų dirba vyr. ordinatore Ambulatorinės ir dienos chirurgijos centre. Dvi kadencijas gydytoja buvo LAGD (Lietuvos akušerių ginekologų draugija) Klaipėdos krašto pirmininke, organizavo mokslines konferencijas. Ilgus metus buvo Klaipėdos zonos vyr. ginekologe, Sveikatos apsaugos ministerijos Darbo grupės eksperte ginekologe.


„Per ilgus darbo metus labai daug kas keitėsi medicinoje, ne išimtis ir ginekologija, kuri sparčiai žengia į tausojančią mediciną (minimalizmą) ir būtent Dienos chirurgijos centre atradau nišą, kur galėjau vystyti šią sritį. Labai džiaugiuosi, kad esu čia“, – sakė ginekologė Z. Daublienė.


Anksčiau moterims, kurioms nustatydavo nors ir nedideles miomas gimdos ertmėje, tekdavo šalinti gimdą, kitos išeities nebuvo. Dabar, pasak gydytojos Z.Daublienės, ši operacija yra dienos chirurgijos – miomos mazgelis pašalinamas iš vidaus (be pjūvio) ir dar tą pačią dieną pacientė išleidžiama namo. Gydytoja džiaugiasi ir ankstyvos diagnostikos pažanga, pvz., kaklelio patologijos, kuri leidžia, naudojant modernią įrangą, nustatyti ankstyvas ligos stadijas. Nuo to priklauso gydymas.


Dienos chirurgijos centro vadovė Svaja Kundrotienė apie gydytoją Z. Daublienę atsiliepia, kaip apie profesionalę, puikiai įvaldžiusią daugelį ginekologijos profilių operacijų. Gydytoja yra parengusi daug jaunų medikų sėkmingam operaciniam darbui, aktyviai dalyvauja šviečiamojoje ir mokslinėje veiklose, publikuoja straipsnius, ruošia pranešimus.


Gydytoja taip pat teikia ambulatorines konsultacijas. Mylima kolegų, mėgstama pacienčių, išsiskiria savo profesionalumu ir kompetencija. Gydytoja Zina Daublienė savo profesionaliu darbu daugeliui Klaipėdos krašto moterų yra sugrąžinusi pilnatvę ir gyvenimo džiaugsmą.


„Mes visi žavimės jūsų energija, darbštumu, pareigingumu, mokėjimu bendrauti ir su pacientėmis, ir su kolektyvu. Manau, kad ligoninei yra didžiulė garbė, kad jūs dirbate pas mus – jūs ją puošiate ir garsinate“, sveikindama kolegę kabėjo Dienos chirurgijos centro vadovė Svaja Kundrotienė.


„Žinant, kad medikai šiaip nėra į dideles kalbas besileidžiantys žmonės, o kai tiek daug iš širdies pasakyta žodžių, turbūt atvejis yra neeilinis. Aš pasakysiu taip, man dar didesnis džiaugsmas ir garbė, kad jūs, miela gydytoja Z.Daubliene, esate Klaipėdoje. Jūs esate šio krašto šviesulys, tą įrodęs ne svarbiomis pareigomis ar titulais, o pirmiausia bendravimu su žmonėmis, pacientais, kolegomis. Labai džiaugiuosi būdamas jūsų šventėje ir nežinau apie kokius skaičius čia kalbama, bet atrodote nuostabi, žvali, jaunatviška, kupina energijos, kupina gero sveiko pozityvaus optimizmo. Linkiu jums sveikatos, to gero sveiko žmogiško užtaiso, kuriuo jūs taip dosniai dalijatės su visais kitais“, – gydytoją Z. Daublienė sveikino Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.


„Labai daug gražių ir šiltų žodžių buvo pasakyta apie jus ir manau, kad daktarės sėkmė yra kolektyvo sėkmė, o kolektyvo sėkmė yra tai, kad turi tokį narį. Man jūs – puiki kolegė, gydytoja linkiu tokia ir išlikti“, – sveikindamas gydytoją sakė ligoninės vadovas Darius Steponkus.


„Žavimės jūsų profesionalumu, energija, jūs mums visiems esate pavyzdys. Išlikite tokia, kokia esate ir kaip šitame paveiksle yra pavaizduotas nušvitimas, linkiu dažnesnių nušvitimų jūsų gyvenime ir tos gražios šviesos. Ačiū jums“, – sveikindami gydytoją sakė direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Kundrotas ir Vidaus medicininio audito skyriaus vadovė Salvinija Misikonienė.


Dienos chirurgijos centro kolektyvas gydytojai Zinai Daublienei skyrė poetės Anastazijos Grigaliūnienės eiles.