Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Iki Prostatos magnetinio rezonanso Kompetencijos centro – vos vienas žingsnis

Iki Prostatos magnetinio rezonanso Kompetencijos centro – vos vienas žingsnis

Sausio – vasario mėn. iš kursų Radboudo  universitete, kuris yra vienas iš didžiausių prostatos mokslinių tyrimų centrų Europoje, kuriantis, tiriantis ir vystantis inovatyvias prostatos vėžio diagnostikos ir gydymo metodikas, grįžę Respublikinės Klaipėdos ligoninės specialistai – Tomografijų skyriaus vedėjas Artūras Čiuvašovas, gydytoja radiologė Agnė Mačiūnienė ir technologai – Paulina Gustytė bei Vilius Lazauskas – džiaugiasi, kad iki Kompetencijų centro įkūrimo mūsų ligoninėje liko visai nedaug.

Technologai Radbaoudo universiteto kursuose

Technologai Radbaoudo universiteto kursuose

„Respublikinė Klaipėdos ligoninė dalyvauja Radboudo universiteto  projekte, pagal kurį Prostatos magnetinio rezonanso kompetencijos centrai steigti  visoje Europoje ir pasaulyje. Juose prostatos MRT tyrimai būtų atliekami ir vertinami pagal vieną, įrodymais pagrįstą, europinį standartą“, – pasakoja gydytojas radiologas A. Čiuvašovas.

Tokie centrai jau veikia Nyderlanduose, Anglijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje taip pat Jungtinėse Amerikos Valstijose, Azijos šalyse. Iš viso virš 30 šalių. Jie ne tik atlieka prostatos MRT tyrimus pagal aukščiausius reikalavimus ir naujausias Radboudo universiteto mokslininkų rekomendacijas, bet ir bendradarbiauja tarpusavyje, esant būtinybei konsultuojasi tarpusavyje.

„Esame paskutiniame etape – po mokymų etapo, kurį sėkmingai praėjome, laukiame akreditacijos. Šiuo metu laukiame programinės įrangos, kuri leistų užkoduotus prostatos tyrimų vaizdus saugiai perduoti į Radboudo universitetą, pakartotinam vertinimui. Kiekvienas iš mokymuose dalyvavusių ligoninės radiologų, kurie vertina prostatos MRT tyrimus, privalo nusiųsti  po 100-ą tyrimų, kad juos pakartotinai peržiūrėtų ir universiteto mokslininkai. Tai – tarsi egzaminas. Jis – būtinas, kad ligoninė būtų sertifikuota ir galėtų steigti Kompetencijos centrą“, – sako gydytojas A. Čiuvašovas.

Sertifikatas suteiks garantiją, kad Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje įkurtas centras atitinka aukščiausius reikalavimus ir atlieka kokybiškus prostatos MRT tyrimus, kaip ir analogiški centrai pasaulyje.

„Prostatos vėžys yra vienas iš dažniausiai diagnozuojamų susirgimų vyrams, o nuo tikslios diagnozės priklauso nepaprastai daug. Per pastaruosius 5-7 metus prostatos vėžio diagnostikoje vyksta didelės permainos, keičiasi požiūris ir į gydymą. Jeigu anksčiau vėžys nebuvo matomas ir nustatomas tarsi apčiuopom bei neretai skiriamas per agresyvus gydymas, tai diagnostikai tobulėjant ir atliekant MRT tyrimą, praplečiamos galimybių ribos – mažiau praleistų atvejų, laiku pradėtas gydymas, o tam tikrais atvejais atsisakoma operacijos arba ji atidedama paliekant stebėjimą. Taip kartais saugiau ir padaroma mažesnė žala sveikatai, nei be reikalo operuojant“, – sako gydytoja radiologė A. Mačiūnienė.

Pačias naujausias technologijas prostatos vėžio diagnostikai Respublikinės Klaipėdos ligoninės radiologai pradėjo taikyti prieš septynerius metus, įsigijus trijų Teslų magnetinio rezonanso aparatą, o nuo praėjusių metų pavasario atlieka ir prostatos biopsijas magnetinio rezonanso kontrolėje.

Prostatos magnetinio rezonanso Kompetencijos centras Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje tikimasi turėtų atsirasti po pusmečio. Tai būtų pirmasis toks centras ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.