Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Inkstų vėžys jau įveikiamas be skalpelio

Inkstų vėžys jau įveikiamas be skalpelio

ATEITIS. Pasak gydytojo urologo Evaldo Gražio, tiek inkstų, tiek kepenų, plaučių, prostatos ir kitų organų piktybiniai augliai ateityje bus gydomi nauju moderniu metodu – skalpeliu nepažeidžiant aplinkinių audinių, o sunaikinant patį auglį mikrobangomis.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Respubikinės Klaipėdos ligoninės Urologijos skyriuje buvo išgydyta pacientė, serganti inkstų vėžiu, gydytojams pritaikius unikalų, niekuomet prieš tai nenaudotą gydymo būdą.

“78 metų pacientei buvo nustatytas kairiojo inksto piktybinis auglys netoli stambiųjų inksto kraujagyslių, jo dydis buvo maždaug 3×3 cm. Ši diagnozė nustatyta atlikus pilvo organų kompiuterinės tomografijos tyrimą, o vėliau patvirtinta ir po auglio audinio biopsijos histologijos tyrimo”, – pasakojo gydytojas urologas Evaldas Gražys.

Pasak gydytojo, įprastai tokie inkstų navikai gydomi atliekant chirurginę intervenciją – inksto rezekciją, kurios metu pašalinamas auglys, stengiantis išsaugoti kuo daugiau sveiko inksto audinio.

Kai dėl įvairių priežasčių tokios operacijos atlikti negalima, tuomet atliekama nefrektomija – viso inksto (kartu su augliu) šalinimo operacija. E. Gražio teigimu, šio gydymo neigiamos savybės susijusios su tuo, jog tai yra itin žmogų žalojanti operacija.

“Vienas naujausių inkstų vėžio gydymo metodų – tumoro abliacija mikrobangomis.

Kontroliuojant echoskopu įvedama speciali adata ar keletas adatų į auglį, jos prijungiamos prie specialaus mikrobangų generatoriaus ir, parinkus reikiamo dydžio energiją bei trukmę, auglys sunaikinamas išsaugant sveiką inksto audinį. Procedūra užtrunka iki 15 minučių, nereikia atlikti jokio pjūvio, nėra kraujavimo ir didelio pooperacinio skausmo.

Po šios pirmosios operacijos mūsų pacientė jautėsi puikiai, neturėjo jokių nusiskundimų, o praėjus anestezijos poveikiui galėjo laisvai judėti, valgyti ir gerti. Pilvo organų tyrimas po dviejų dienų parodė, jog auglys yra visiškai suardytas”, – apie operaciją papasakojo ją atlikęs E. Gražys.

Operuoti jam padėjo gydytojas radiologas Mantas Trakymas iš Vilniaus onkologijos instituto.

Pasak E. Gražio, tumoro abliacija – saugiausias ir daug ateityje žadantis piktybinių auglių gydymo būdas be chirurginės operacijos. Jis ypač tinka pacientams, turintiems kitų sunkių ligų, kuomet įprastas operacinis gydymas yra labai rizikingas. Urologo nuomone, šis gydymo būdas ateityje visiškai pakeis iki šiol taikomus metodus panašaus dydžio ir lokalizacijos piktybiniams augliams gydyti – ne tik inkstų, bet ir kepenų, plaučių, prostatos ar kitų organų navikų.

Straipsnio autorius: Jolanta BENIUŠYTĖ
Šaltinis: www.ve.lt