Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Intervencinės onkologijos (IO) žinomumo savaitė

Intervencinės onkologijos (IO) žinomumo savaitė

Spalio 25-31 dienomis minima Intervencinės onkologijos (IO) žinomumo savaitė, kurios iniciatoriai – Jungtinių Amerikos Valstijų Intervencinės onkologijos asociacija (SIO). IO savaitė šiais metais minima pirmą kartą, tačiau tikimasi, kad kampanija taps kasmetinė.
Intervencinės onkologijos (IO) žinomumo savaitė skirta didinti informuotumą apie IO sritį ir IO terapijų naudą vėžiu sergantiems pacientams bei atkreipti dėmesį į inovatyvų, minimaliai invazyvų vėžio diagnozavimą ir gydymą.
Intervencinė onkologija yra intervencinės radiologijos dalis, vėžio problemų diagnostikai ir gydymui naudojant vaizdinimo sistemas (rentgeną, ultragarsą, magnetinį rezonansą, kompiuterinę tomografiją).
Tokios minimaliai intervencinės diagnostinės procedūras, kaip robotinės prostatos biopsijos atliekamos ir Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje. Jų pradininkas šioje gydymo įstaigoje – Radiologijos skyriaus vadovas Artūras Čiuvašovas.
Ligoninėje jau buvo atliktos ir minimaliai invazyvios mikrobangų abliacijos procedūros, kurias atliko radiologai A. Čiuvašovas ir M. Lesutis. Abliacija – minimaliai invazinės procedūros, taikomos gydant daugelio lokalizacijų navikus, dažniausiai kepenų, inkstų, plaučių. Atlikti tokias procedūras radiologams leidžia turima Respublikinės Klaipėdos ligoninės moderni įranga.