Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Įspūdžiai iš Palangos gintaro muziejaus

Įspūdžiai iš Palangos gintaro muziejaus

VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės Psichiatrijos filialo, Dienos stacionaro lankytojai, šį kartą vyko į Palangos gintaro muziejų.

Dienos stacionaro lankytojus čia pasitiko muziejaus ekskursijų vadovė Julija Paškevičiūtė. Edukacinio užsiėmimo metu ji supažindino svečius su gintaro istorija ir jo savybėmis, išsamiai papasakojo, kaip ir kam gintaras buvo naudojamas tradicinėje liaudies medicinoje ar kuriant juvelyrinius dirbinius.

J. Paškevičiūtė teigė, jog pastaraisiais metais gintaras vis plačiau naudojamas kosmetikos pramonėje. Dalyviai buvo supažindinti su Lietuvos įmonių gaminamais produktais.

Dienos stacionaro lankytojai pažino gintarą ir per lytėjimo pojūčius bei įsitikino, kad kiekvienas gintaro gabalėlis įdomus ne tik savo spalva, bet ir formų įvairove.

Pasibaigus edukaciniam užsiėmimui, Dienos stacionaro lankytojai kartu su ekskursijų vadove J. Paškevičiūte aplankė atkurtų rūmų istorinių interjerų ekspoziciją ir gintaro ekspoziciją ,,Nuo gintaro susidarymo iki unikalių šiuolaikinių gintaro dirbinių”. Ekspozicijų lankymo metu svečiai buvo supažindinti su grafų Tiškevičių rūmų istorija bei gintaro ekspozicijomis. Didžiausią įspūdį paliko gintaro inkliuzų paroda.

Šios išvykos metu, lytėdami gintarą, lankytojai pajuto terapinių pojūčių, kurie leido atsipalaiduoti, atitrūkti nuo kasdieninių rūpesčių, problemų ar negatyvių minčių. Anot socialinės darbuotojos Lauros Čistajos, šios išvykos skatina visapusiškai tobulėti: domėtis Lietuvos ir pasaulio istorija, formuoti prarastus ar neįgytus įgūdžius aktyviai leisti laisvalaikį.

Pažintis su gintaru
nuotr. Laura Čistaja