Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Jungtinėse Amerikos Valstijose vyksiančioje pasaulinėje slaugytojų konferencijoje – ir Respublikinės Klaipėdos ligoninės slaugytojos pranešimas

Jungtinėse Amerikos Valstijose vyksiančioje pasaulinėje slaugytojų konferencijoje – ir Respublikinės Klaipėdos ligoninės slaugytojos pranešimas

Lapkričio 14-15 dienomis JAV, San Franciske vyks pasaulinė slaugytojų konferencija tema „Slaugos naujovės ir tyrimai praktikoje“.

Pranešimus joje skaityti kviečiami slaugytojai iš viso pasaulio. Pristatyti pranešimą tema „Pacientų informacijos poreikiai prieš ir po virškinamojo trakto operacijos“ pakviesta ir Respublikinės Klaipėdos ligoninės, Ambulatorinės ir dienos chirurgijos centro vyresnioji slaugytoja Lina Gedrimė.

„Tiesą sakant, nustebau iš organizatorių sulaukusi žinios, kad mano pranešimas priimtas ir esu kviečiama dalyvauti pasaulinėje konferencijoje. Nelabai tikėjau, kad juos sudomins maža šalis, bet labai džiaugiuosi “, – sako Lina Gedrimė.

Slaugytojos sprendimu pasaulinėje slaugytojų konferencijoje bus stendinis Linos Gedrimės pranešimas, kuris bus publikuotas ir konferencijai skirtame leidinyje.

Dienos chirurgijos centro vyr. slaugytoja Lina Gedrimė, baigusi magistro studijas Klaipėdos universitete, slaugos doktorantūrą dabar studijuoja Suomijos Turku universitete.

Siekdama mokslinio laipsnio, ji yra paruošusi ne vieną pranešimą, kuriuos skaitė daugelyje Europos šalių. Pasaulinėje slaugytojų konferencijoje  L.Gedrimės pranešimas bus pristatytas pirmą kartą.

„Tiesiog pabandžiau nusiųsti savo darbo rezultatus ir juos tai sudomino. Tema „Pacientų informacijos poreikiai prieš ir po virškinamojo trakto operacijos“, kuri daugiau orientuota į paciento edukaciją, yra viena iš mano baigiamojo darbo temų“, – sako Lina Gedrimė.

Baigiamajame darbe slaugytoja akcentuoja, kad pacientams trūksta informacijos apie gydymą, slaugą bei išskiria dažniausiai pacientų užduodamus jiems rūpimus klausimus apie kuriuos, pasak Linos Gedrimės, dirbdami kasdienį darbą net nesusimąstome.

„Prieš operaciją  pacientus kamuoja vienos baimės ir rūpesčiai, po operacijų – kitos. Pvz., pacientas domisi ar per operaciją nepabus iš narkozės, ar nejaus skausmo. Po operacijos dažniausiai pacientai teiraujasi apie reabilitaciją“, – sako Lina Gedrimė.

Pacientų informacijos poreikis prieš ir po operacijos, pasak Linos Gedrimės, dabar akcentuojamas daugumoje Europos šalių.

Slaugytoja pastebi, kad keičiasi požiūris ir į problemas atskirose, ypač mažose šalyse. Dabar, pasak Linos Gedrimės, rašant mokslinį darbą, skatinama jungtis ir lyginti atskirų šalių duomenis. Todėl kitą mokslinį tyrimą ir publikaciją Lietuvos slaugytoja jau yra numačiusi rašyti su Kolumbijos atstovu.