Kaltą iškeitė į modernią įrangą

Respublikinės Klaipėdos ligoninės Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos skyriaus gydytojas Vytautas Jankūnas  skuba į operacinę. Pacientei, kuriai dėl kreivos nosies apsunkintas kvėpavimas, numatyta atlikti osteotomiją, suformuojant tiesų, be kuprelės anatomiškai taisyklingą nosies kontūrą.

Nosies operacijos nėra retos. Gydytojas V.Jankūnas per metus jų atlieka iki pusantro šimto.

Atliekant nosies trumpinimo, ilginimo, tiesinimo ar defektų šalinimo operacijas, tenka laužyti kaulą.

Įprastinėje nosies chirurgijoje, tam naudojami medicininis plaktukas ir kaltas. Tai – klasikiniai instrumentai, tačiau pasak gydytojo Vytauto Jankūno, jais sunku kontroliuoti kaulo lūžimo liniją.

„ Dažniausiai kaulas lūžta ten kur reikia, tačiau pasitaiko, ypač operuojant potraumines nosis, kad jis lūžta bet kur, nes nosies kaulai yra ploni ir trapūs “,- sako chirurgas.

Todėl Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje kaltai, galima sakyti, jau –  praeitis. Daugiau kaip pusmetį nosies operacijos čia atliekamos naudojant modernią įrangą – pjezotomą.

Tai – kompaktiškas ir  efektyvus prietaisas, leidžiantis tiksliai koreguoti kaulą.

„Nosies operacijos – milimetrų chirurgija ir būtent pjezotomu tuos milimetrus galima tiksliai išmatuoti. Ji leidžia atlikti numatytus pataisymus be nepageidaujamų lūžių “, – sako plastikos chirurgas Vytautas Jankūnas.

Kad moderni įranga žymiai palengvina darbą džiaugiasi ir Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos skyriaus vedėjas Rokas Bagdonas.

Be tikslumo, pjaunant ar šlifuojant nosies kaulą, užtikrinamas ir maksimalus saugumas. Įrangoje įmontuotais keraminiais žiedais (mažais pjūkleliais) veikiant kietą audinį, išsaugomi – minkštieji.

Plastikos chirurgai pastebi, kad  pjezoelektrinė metodika yra lengva,greitai išmokstama, o rezultatai – labai geri.

„Pacientų, po nosies operacijos, visada prašau atvykti pasirodyti po trijų mėnesių. Pastebėjau, kad  mėlynių ir edemų, naudojant pjezotomą, būna žymiai mažiau, o pacientai atsigauna kur kas greičiau “, – sako gydytojas V.Jankūnas.

Pasaulyje pjezotomas dar – naujovė. Nosies chirurgijoje užsienio kolegos ją pradėjo naudoti prieš dešimtmetį, o kitose chirurgijos srityse – vos prieš kelerius metus.

Pirmoji Lietuvoje šią modernią įrangą įsigijo Respublikinė Klaipėdos ligoninė.