Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Klaipėdiečių grupės iniciatyva buvo pasiektas labai reikšmingas pokytis slaugos ir švietimo srityse

Klaipėdiečių grupės iniciatyva buvo pasiektas labai reikšmingas pokytis slaugos ir švietimo srityse

Klaipėdos mieste susibūrė iniciatyvinė grupė anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytojų sritis peržiūrėti. Klaipėdos miesto savivaldybės asmens sveikatos priežiūros komisijos pirmininkė doc. dr. Natalja Istomina, vyriausiasis Klaipėdos krašto chirurgas prof. Artūras Razbadauskas, VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės atstovai – direktorius Romaldas Sakalauskas ir direktoriaus pavaduotoja Andželika Zavackienė, Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytoja anesteziologė – reanimatologė Renata Paškevičiūtė, Klaipėdos valstybinės kolegijos atstovai – Sveikatos mokslų fakulteto dekanė Vida Staniulienė, Slaugos katedros vedėja, lektorė Daiva Narvilienė, Slaugos katedros lektorė, anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytoja, doktorantė Lina Šakienė, Tęstinių studijų centro vadovė Daiva Uselienė analizavo Europos šalių (Švedijos, Norvegijos, Ispanijos ir kt.) anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytojų kompetencijas ir veiklos sritis.

Pastebėta, kad užsienio šalyse kai kurios anestezijų rūšys, kuruojant gydytojui anesteziologui reanimatologui, yra patikėtos anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytojams. Kadangi Lietuvoje ši praktika netaikoma, nors slaugytojo profesinis statusas senokai pasikeitė, iniciatyvinė grupė suformulavo ir 2014 m. gegužės 30 d. LR Sveikatos apsaugos ministrui išsiuntė pasiūlymus dėl Lietuvos medicinos normos MN 60:2011 „Anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytojas. Teisės, pareigos, kompetencija ir atsakomybė“ papildymui.

Iniciatyvinė grupė prašė informuoti, kokie sprendimai buvo priimti svarstant pateiktus siūlymus. LR Sveikatos apsaugos viceministrė Laimutė Vaidelienė 2015 m. vasario 27 d. raštu informavo, kad buvo atlikta apklausa, siekiant išsiaiškinti suinteresuotųjų grupių nuostatas siūlymų atžvilgiu. Kadangi dėl minėtų slaugytojų funkcijų išplėtimo apklausos dalyvių (medicinos srities institucijų ir draugijų) nuomonės išsiskyrė, iniciatyvinės grupės atstovai buvo pakviesti pasiruošti motyvuotai diskusijai ir 2015 m. kovo 13 d. dalyvauti pasitarime.

Pasitarime buvo paaiškintas ir apgintas siūlymų pagrįstumas, aktualumas ir nauda Lietuvos žmonėms, Lietuvos sveikatos apsaugos sistemai. Po 1,5 val. karštų diskusijų pasitarimo dalyviai vieningai nusprendė pritarti Klaipėdos iniciatyvinės grupės pasiūlymams. Šiuo metu kuriama darbo grupė, kuri papildys Lietuvos medicinos normą MN 60:2011 „Anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytojas. Teisės, pareigos, kompetencija ir atsakomybė“. Normos papildymo išdavoje bus parengtos naujos kartos magistro studijų programos, orientuotos į anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytojo su išplėstomis funkcijomis praktinį parengimą. Jose galės studijuoti anestezijos ir itensyviosios terapijos slaugytojai, turintys ne mažesnį kaip 3 metų praktikinio darbo stažą.

Pasak LR Švietimo ir mokslo viceministrės dr. Nataljos Istominos, „klaipėdiečių grupės iniciatyva buvo pasiektas labai reikšmingas pokytis slaugos ir švietimo srityse“.

Šaltinis: vlmedicina.lt