Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Klaipėdos miesto gydymo įstaigos suderino skubios pagalbos teikimo grafiką

Klaipėdos miesto gydymo įstaigos suderino skubios pagalbos teikimo grafiką

Keturių uostamiestyje veikiančių ligoninių (RKL, KJL, KUL ir vaikų ligoninės) bei greitosios medicininės pagalbos vadovai pasirašė susitarimą, kuriame numatytas skubios pagalbos teikimo planas-grafikas.
Skubios pagalbos teikimo veiksmai tarp gydymo įstaigų buvo koordinuojami ir iki karantino, vadovaujantis paskutiniu prieš 15 metų pasirašytu susitarimu, kuris jau turėjo būti peržiūrėtas ir adaptuotas pasikeitus šiandienos sąlygom.

Susitarime numatytos konkrečios savaitės dienos, kuriomis į kurią ligoninę greitosios pagalbos tarnyba gabens skubios pagalbos pacientus. Grafikas sudarytas atsižvelgus į konkrečios ligoninės teikiamą paslaugų profilį ar teikiamos pagalbos pobūdį. Tai leis kiekvienai gydymo įstaigai geriau planuoti savo pajėgas, budėjimo dienomis priimti daugiau pacientų.

„Džiaugiuosi, kad šiuo sunkiu, įtemptu periodu per gana trumpą laiką pavyko rasti bendrą sprendimą tarp skirtingo pavaldumo gydymo įstaigų. Tai nuteikia viltingai dėl bendradarbiavimo ne tik teikiant skubią pagalbą. Tikiuosi, kad mūsų susitarimas taps pagrindu ateities projektams, siekiant pagerinti sveikatos priežiūros paslaugų teikimą Klaipėdos ir Vakarų Lietuvos pacientams“, – sako Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktorius Darius Steponkus.

„ Respublikinės Klaipėdos ligoninės ekstrinės pagalbos teikimo dienos yra – antradienis ir šeštadieniais. Traumatologijai ir urologijai – skirtas antradienis, ketvirtadienis ir šeštadienis, o LOR specialistams – visos savaitės dienos. Tai reiškia, kad mūsų budėjimo dienomis yra sustiprinamos įvairių specialistų pajėgos: gydytojų, slaugytojų, laboratorijų, radiologijos tarnybos, kad galėtumėm suteikti kokybišką skubią pagalbą ne tik miesto, bet ir viso krašto žmonėms“, – sako direktoriaus pavaduotojas medicinai Zigmas Juzumas.

Skubios pagalbos teikimo Klaipėdos miesto daugiaprofilinėse ligoninėse grafikas:

Bendroji chirurgija, vidaus ligos, ginekologija, neurologija – pirmadienį, trečiadienį, penktadienį, sekmadienį – Klaipėdos universitetinė ligoninė, antradienį, šeštadienį – Klaipėdos Respublikinė ligoninė, ketvirtadienį – Klaipėdos Jūrininkų ligoninė.
Urologija, traumatologija – pirmadienį, trečiadienį, penktadienį, sekmadienį – Klaipėdos universitetinė ligoninė, antradienį, ketvirtadienį, šeštadienį – Respublikinė Klaipėdos ligoninė.
Traumatologija – pirmadienį, trečiadienį, penktadienį, sekmadienį – Klaipėdos universitetinė ligoninė, antradienį, ketvirtadienį, šeštadienį – Respublikinė Klaipėdos ligoninė.
Otolaringologija – visomis savaitės dienomis Respublikinė Klaipėdos ligoninė.
Neurochirurgija, politraumos, akušerija, oftamologija, krūtinės chirurgija, veido žandikaulių chirurgija, infekcinės ligos, vaikų infekcinės ligos, hemoraginiai insultai – visomis savaitės dienomis Klaipėdos universitetinė ligoninė.
Širdies, kraujagyslių chirurgija, išėminiai insultai, infarktai, kraujo ligos – visomis savaitės dienomis Klaipėdos Jūrininkų ligoninė.
Psichiatrija, tuberkuliozė – visomis savaitės dienomis Klaipėdos Respublikinė ligoninė.
Vaikų ligos (išskyrus infekcines ligas) – visomis savaitės dienomis Klaipėdos vaikų ligoninė.
Skubi odontologija – visomis savaitės dienomis Sveikatos apsaugos skyriaus nurodyta įstaiga.
Atkreipiamas dėmesys, kad planiškai Respublikinės Klaipėdos ligoninės (RKL) ir Klaipėdos jūrininkų ligoninės (KJL) centruose hemodializuojami pacientai, esant poreikiui skubiai hemodializei, vežami tik į savo centrą nepriklausomai nuo skubios pagalbos dienų pasiskirstymo. Hemodializuojamiems pacientams su kita ūmia patologija teikiama skubi medicinos pagalba pagal skubios pagalbos dienų pasiskirstymą, o ją suteikus jie perkeliami į savo centrus.
Savo ligoninių (RKL, KJL) pacientai, gydomi RKL ir KJL filialų skyriuose, nepriklausomai nuo skubios pagalbos dienų pasiskirstymo, pirmiausia vežami ištyrimui (ar tolimesniam gydymui) į savo pagrindines ligonines. Nustačius susirgimus ar traumas, kurios negydomos RKL ar KJL pagal teikiamų paslaugų profilius, suderinus pervežami tolimesniam ištyrimui ar gydymui į ligoninę pagal SMP teikimo grafiką.
Pacientai iš reabilitacijos ligoninės po chirurginių intervencijų, sąnarių implantacijos ar reabilituojami po kitų ligų, pablogėjus būklei vežami į tą ligoninę, kurioje prieš tai buvo teiktos paslaugos, nepriklausomai nuo skubios pagalbos dienų pasiskirstymo, pacientai iš kitų ligoninių – pagal SMP teikimo grafiką.
Į tuberkuliozės ligoninę vežami pacientai su anksčiau nustatyta paūmėjusia tuberkulioze nepriklausomai nuo skubios pagalbos dienų pasiskirstymo.
Kiti terapiniai profiliai (išskyrus klasterinius) – atskirai neišskiriami ir pacientai vežami pagal vidaus ligų dienų pasiskirstymą.
Skubi oftalmologinė pagalba teikiama KUL darbo dienomis 8-16 val. III korpuso priėmimo skyriuje, 16-8 val.ir savaitgaliais bei šventinėmis dienomis – I korpuso priėmimo skyriuje.
Priklausomai nuo COVID – 19 ligos situacijos pokyčių, infekcinėmis ligomis sergantys pacientai gali būti gydomi ir kitose ligoninėse, vidaus ligų gydytojo medicinos normoje numatytais atvejais.
Grafiką derino ir jo laikymosi kontrolę vykdys: Klaipėdos universitetinės ligoninės, Klaipėdos vaikų ligoninės, Respublikinės Klaipėdos ligoninės, Klaipėdos jūrininkų ligoninės, Greitosios medicininės pagalbos stoties, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyriaus vadovai. Susitarimas įsigalios nuo š. m. balandžio 1 d.m. balandžio 1 d.