Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Kokybiškų paslaugų garantas – moderni įranga

Kokybiškų paslaugų garantas – moderni įranga

Respublikinės Klaipėdos ligoninės (RKL) Dienos chirurgijos centras, šiemet pažymėjęs pirmųjų veiklos metų sukaktį, turi kuo didžiuotis. Centre dirba aukščiausios kvalifikacijos gydytojai, profesionaliai atliekantys įvairias operacijas, naudojama itin moderni įranga, o pacientai teigia besijaučiantys lyg privačioje klinikoje.

RKL Dienos chirurgijos centro vadovė gydytoja akušerė-ginekologė Svaja Kundrotienė džiaugėsi, kad  per pirmuosius darbo metus  padidėjo centre dirbančių specialistų kolektyvas, ženkliai išaugo  atliekamų dienos chirurgijos operacijų ir suteiktų ambulatorinių konsultacijų skaičius.

Ryškus augimas

“Centro veikla įsibėgėjo palaipsniui – pirmiausia pradėjo dirbti Akių ligų ir Konsultacinis-ambulatorinis skyriai, vėliau dienos chirurgijos operacijas pradėjo atlikti akušeriai-ginekologai, urologai ir chirurgai, o visai neseniai – ir ortopedai traumatologai. Šiuo metu specialistų turime tikrai nemažai – dirba 4 okulistai, 7 ginekologai, 4 traumatologai-ortopedai, 10 urologų, 5 chirurgai, 2 anesteziologai-reanimatologai, todėl nuosekliai daugėja tiek operacijų, tiek ambulatorinių konsultacijų skaičius”, – kalbėjo S. Kundrotienė.

Pasak pokalbininkės, šis dienos chirurgijos centras išsiskiria ir tuo, kad yra vienintelis Lietuvoje, atskirai nuo ligoninės, kuriai priklauso, veikiantis modulis. Nepaisant to, beveik visi centro gydytojai dirba ir pagrindinėje ligoninėje, turi galimybę naudotis visa įstaigos diagnostikos infrastruktūra. Centro specialistai vieningo internetinio tinklo dėka naudojasi ta pačia ligoninės informacine sistema, laboratorijos ir vaizdų archyvavimo sistemomis.

2014-ųjų vasarį Puodžių/ Bokštų gatvėje duris atvėręs RKL Dienos chirurgijos centras užima apie 1500 kv. m. renovuotų patalpų, kuriose moderniai įrengtos 3 operacinės, pooperacinė pacientų stebėjimo palata, jaukios palatos, erdvūs ir privatumą saugantys gydytojų konsultacijų ir apžiūrų kabinetai. “Dienos chirurgijos operacijos atliekamos trijose šiuolaikiškai įrengtose ir modernia įranga aprūpintose operacinėse. Pirmojoje darbuojasi okulistai, antroji skirta ginekologinėms bei urologinėms operacijoms, trečiojoje dirba chirurgai ir ortopedai traumatologai”, – vardino S. Kundrotienė.

Mažina eiles

Anot pokalbininkės, centro tikslas buvo atskirti operuojamų pacientų srautus ir optimizuoti operacinių veiklą.

“Dienos chirurgijos operacijos dažniausiai trunka neilgai, tačiau turi savo specifiką – užtrunka pasiruošimas, operacinių tvarkymas tarp operacijų, o tai apkraudavo pagrindinių ligoninės operacinių veiklą. Kai dienos chirurgijos operacijos pradėtos atlikti mūsų centre, buvo atskirti pacientų srautai,  sutrumpėjo operacijų laukimo eilės.

Į Dienos chirurgijos centrą pacientai atvyksta suplanuotoms operacijoms, o jas atlikus, po kelių valandų jau išleidžiami į namus. Kai kuriais atvejais, jei reikia ilgiau stebėti operuotų pacientų būklę, jie gali būti parai hospitalizuojami tame pačiame centre”, – aiškino S. Kundrotienė, pabrėždama, jog tokiu būdu pacientai minimaliai atitraukiami iš jiems įprastos socialinės aplinkos, gerokai sumažėja ir pooperacinių žaizdų bei hospitalinių infekcijų tikimybė.

Optimaliai suplanavus darbus kasdien atliekama net iki 25 įvairių sričių operacijų. Iš viso per pirmuosius veiklos metus RKL Dienos chirurgijos centre atlikta daugiau nei 2000 operacijų.

Moderni įranga palengvina darbą

Dienos chirurgijos centro vedėja akcentavo, jog dienos chirurgijos operacijos nėra lengvos ar nesudėtingos, kaip gali atrodyti. Savo esme jos yra tausojančios, mažai invazinės, todėl labai svarbūs faktoriai yra kruopštus, kvalifikuotas gydytojų ir slaugytojų darbas bei moderni medicininė įranga. “Įrengiant Dienos chirurgijos centrą buvo ruošiamasi teikti kuo kokybiškesnes paslaugas, todėl turime tokią įrangą, kokios nėra net pagrindinėje ligoninėje”, – šypsojosi S. Kundrotienė.

Gydytojas ortopedas traumatologas Mindaugas Grikšas labai džiaugiasi modernia firmos “Arthrex GmbH” artroskopine įranga “Synergy HD3”.

“Šios aparatūros dėka matome kiekvieną mažiausią menisko įtrūkimą, menkiausius degeneracijos požymius, galime greičiau identifikuoti sąnario struktūrų problemas, todėl ženkliai pagreitėja operacijų atlikimo laikas ir manipuliacijų kokybė”, – pasakoja gydytojas M. Grikšas. Jam antrinęs RKL direktoriaus pavaduotojas gydytojas ortopedas traumatologas Mindaugas Kundrotas pabrėžė dar vieną įrangos funkcionalumą – vaizdas gali būti „gyvai“ transliuojamas interneto ryšiu, jį galima stebėti bet kuriame ligoninės tinkle esančiame monitoriuje ar netgi planšetiniame įrenginyje, naudojantis bevieliu ryšiu.

Įranga leidžia stebinčiąjam bendrauti su operatoriumi, konsultuotis, užduoti klausimus. Tai gali būti efektyviai panaudota mokymo, tobulinimosi tikslais, rengiant specialistų konferencijas.Pasak šios įrangos platintojų Lietuvoje UAB “Gameda” projektų vadovo Audriaus Barkausko, “Synergy HD3” įranga dėl itin funkcionalių savybių šiuo metu pasaulyje naudojama itin plačiai. Tačiau Lietuvoje kol kas tėra tik du tokie aparatai – RKL Dienos chirurgijos centre ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto klinikose Kaune.

“Tai, kad Respublikinė Klaipėdos ligoninė pirmoji Vakarų Lietuvoje įsigijo tokį aparatą, parodo įstaigos vadovybės požiūrį į gydytojus ir į patį gydymo procesą. Ši aparatūra yra viena naujausių ir moderniausių Ji valdoma planšetiniu kompiuteriu, į monitorių  šviesolaidžiu iš operuojamos srities transliuojamas itin aukštos kokybės vaizdas – gydytojai tiksliai mato, kur yra problema, pakanka nedidelės intervencijos. Šis aparatas unikalus tuo, kad šviesolaidis, kameros lizdas ir dokumentavimo įrenginys sumontuoti vienoje konsolėje, taip sutaupoma ir nemažai vietos”, – aiškino A. Barkauskas.

“Šiai dienai “Synergy HD3″ rinkoje analogų neturi, tai – vienas rimčiausių pagalbininkų gydytojams dar geriau atlikti savo darbą”, – pabrėžė “Gamedos” atstovas.

Pokalbininkų teigimu, investicijos į technologines naujoves medicinos srityje kartu yra ir investicijos į efektyvesnį specialistų darbą bei į esamų ir būsimų pacientų sveikatą.

”Modernios aparatūros dėka matome kiekvieną mažiausią menisko įtrūkimą, menkiausius degeneracijos požymius, galime greičiau identifikuoti sąnario struktūrų problemas, todėl ženkliai pagreitėjo operacijų atlikimo laikas ir manipuliacijų kokybė“.

Mindaugas GRIKŠAS, gydytojas traumatologas ortopedas

PATOGU. Moderni “Synergy HD3” artroskopinė įranga užtikrina itin aukštos kokybės vaizdą, gydytojai gali aiškiau identifikuoti pažeidimo lokalizaciją, apimtį ir pobūdį, operacija tampa trumpesnė ir labiau tausojanti.

 

 

 

 

BET KUR. Technologinės naujovės operuojančiam gydytojui suteikia galimybę operacijos metu konsultuotis su kolegomis – nuotoliniu būdu internetu galima stebėti operacijos eigą, bendrauti su operacinėje dirbančiu personalu.

@ Eimanto CHACHLOVO nuotr.

 

 

 

Straipsnio autorius: Vaida Jankauskaitė
Šaltinis: „Vakarų ekspresas“, 2015-04-14