Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Krūtų chirurgai kviečia moteris tikrintis krūtis: eilių konsultacijai nėra, o saugumas – maksimalus

Krūtų chirurgai kviečia moteris tikrintis krūtis: eilių konsultacijai nėra, o saugumas – maksimalus

Respublikinės Klaipėdos ligoninės krūtų chirurgai Miglė Stakytė ir Algirdas Kasiliauskas pastebėjo, kad per karantiną beveik išnyko eilės atlikti atrankines mamogramas ir kitus krūtų profilaktinius tyrimus.
“Prieš karantiną moterims tekdavo laukti kone du mėnesius, kad galėtų profilaktiškai pasitikrinti krūtis, dabar taloną mamogramai atlikti galima gauti jau po savaitės”, – sako gydytoja M. Stakytė.


Gydytoja mano, kad eilės šiam tyrimui atlikti sumažėjo, padaugėjus koronavirusinės infekcijos susirgimų atvejų. Svarstoma, kad pacientes matyt išgąsdino karantinas ir neramina menama galimybė koronavirusu užsikrėsti ligoninėje. Tačiau, pasak gydytojos M. Stakytės, tai – klaidingas mąstymas. Gydytojos teigimu, virusą greičiau galima „pasigauti“ prekybos centre, nei mūsų ligoninėje, kurioje – griežtai atskirtos gydymo skyrių ir ambulatorinio padalinio patalpos, stacionare gydomų ligonių ir konsultacijai atvykusių pacientų keliai nesusikerta. Pacientų srautai – griežtai kontroliuojami, patalpos nuolatos dezinfekuojamos, vėdinamos ir laikomasi visų kitų infekcijų kontrolės reikalavimų.
Krūtų chirurgai ragina moteris nedelsti ir registruotis konsultacijai.
Pacientės, užsiregistravusios Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje, sulaukia SMS žinutės apie vizitą pas gydytoją, kurią parodžius pareigūnui, drąsiai galima atvykti ir iš kitų savivaldybių, nepažeidžiant karantino reikalavimų. Tiesa, karantino metu ligoninėje yra pasikeitusi tvarka ir dabar pacientės konsultacijai registruojamos ne kartą per mėnesį, o kas savaitę. Jeigu, tarkim, paskambinus mėnesio viduryje bus pranešta, kad talonų nėra, tiesiog reikėtų skambinti kitą savaitę.
Dar viena naujovė – nuo šių metų pradžios užsiregistruoti per sergu.lt jau nebegalima. Tai galima padaryti registruojantis per esveikata.lt internetinę svetainę arba rkligonine.lt puslapyje paspaudę esveikata.lt nuorodą. Tačiau ši, neseniai pradėjusi veikti sistema, dar nėra tobula, dažnai joje galite nerasti laisvų vizito laikų, todėl siūlome skambinti į registratūrą.
Netrukus į RKL telefonijos sistemą bus įtrauktas atskiras numeris, skirtas norinčioms užsiregistruoti konsultacijai pas krūtų chirurgus ar profilaktiškai pasitikrinti krūtis, o dabar greičiausias ir patikimiausias būdas užsiregistruoti yra skambinant šiuo tel: 8 644 29381. Skambinti derėtų darbo dienomis nuo 8:00 iki 15:30 val.
Krūtų chirurgai primena, kad konsultacijai ar tyrimui atlikti yra būtinas šeimos gydytojo siuntimas, jo neturint, paslauga bus mokama.


Gydytojai taip pat atkreipia dėmesį, kad siuntimas gali būti išrašomas konkrečiam tyrimui, pvz. mamogramai atlikti, krūtų echoskopijai ir panašiai. Tačiau ir šeimos gydytojui, ir pacientei būtų patogiau, jeigu siuntimas būtų išrašomas krūtų chirurgui. Turėdama siuntimą mamogramai kito tyrimo pacientė negalės atlikti. Tarkim gydytojai nutars, kad diagnozei patikslint po mamogramos dar reikia atlikti ir echoskopiją, tuomet pacientė vėl turės kreiptis į šeimos gydytoją naujo konkretaus siuntimo arba reikės susimokėti. Turint bendresnį siuntimą, pas krūtų chirurgą, gydytojai jau gali savo nuožiūra skirti papildomus tyrimus ir pacientei naujo siuntimo nebereikia.
Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje palaipsniui jau atnaujinamos ir planinės operacijos.
“Onkologinės operacijos mūsų ligoninėje visą karantino laikotarpį atliekamos pilnu tempu, buvome pristabdę tik rekonstrukcines ir planines gerybinių patologijų operacijas, bet šiuo metu aktyviname operacinę veiklą ir tikimės, kad pavasarį dirbsime įprastu ritmu”, – sako krūtų chirurgė Miglė Stakytė.


Gydytojai dar kartą primena pacientėms, kad delsimas gali turėti neigiamų pasekmių, todėl ragina moteris nelaukti karantino pabaigos ir jau dabar registruotis ambulatorinei konsultacijai, tel.: .: 8 644 29381