Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Kvėpavimo ligų problemas šalies pulmonologai aptarė konferencijoje „Pulmonologijos ir alergologijos ruduo 2019“

Kvėpavimo ligų problemas šalies pulmonologai aptarė konferencijoje „Pulmonologijos ir alergologijos ruduo 2019“

Konferencija – skirta Pasaulinei lėtinės obstrukcinės plaučių ligos (LOPL) dienai, kuri nuo 2002-ųjų kasmet lapkričio 21-ąją minima daugiau kaip 50 pasaulio šalių.

Ja siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į nuolat didėjantį sergamumą šia liga.

Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenis LOPL serga daugiau kaip 0,5 milijardo pasaulio žmonių ir manoma, kad 2020 m. ši liga pagal mirtingumą bus trečioje vietoje. Lietuvos specialistų teigimu, tai labiau liečia Azijos šalis nei Europą.

Lėtinė obstrukcinė plaučių liga yra lėtinė, pažeidžianti kvėpavimo takus, pasireiškianti bronchų susiaurėjimu – bronchų obstrukcija.

LOPL sukelia ilgalaikis kvėpavimas teršalais, dažniausiai kvėpuojant tabako dūmais užterštu oru.

Lietuvos pajūryje Pasaulinei lėtinės obstrukcinės plaučių ligos dienai paminėti konferencija rengiama jau penkioliktus metus ir suburia šeimos gydytojus, kvėpavimo ligų specialistus ir slaugytojus iš visos šalies.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės, kuri yra viena iš renginio organizatorių, direktorius Darius Steponkus, sveikindamas konferencijos dalyvius, pasidžiaugė, kad medikai išlaiko tradiciją ir kasmet susitinka pasidalinti patirtimi, aptarti medicinos naujovių.

„Smagu, kad esant pakankamai sudėtingai situacijai sveikatos sistemoje, medikai rengia profesinius susitikimus. Tai – ne tik žinių gilinimas, bet ir savotiška atgaiva“, – sako D. Steponkus.

Pasak Respublikinės Klaipėdos ligoninės Pulmonologijos alergologijos skyriaus vedėjo dr. Mariaus Zolubo, Pasaulinei lėtinės obstrukcinės plaučių ligos dienai skirtoje konferencijoje aptariama ne tik ši liga, bet ir kitos kvėpavimo ligos bei temos.

Daug dėmesio konferencijoje skirta pirminės ir specializuotos sveikatos priežiūros sąveikai, diagnozuojant ir gydant kvėpavimo sistemos ligas. Apžvelgta tymų ir kitų vakcinomis valdomų ligų situacija Lietuvoje, pristatytos modernios technologijos rinito ir astmos kontrolei.

Taip pat aptarta kvėpavimo ligų diferencinė diagnostika ir šiuolaikinė kontrolė, elektrinio impedanso tomografijos galimybės pulmonologijoje, neplautinės dusulio priežastys, plaučių vėžio imunoterapija.

„Gyvenimas vietoje nestovi, šiandien LOPL išgydyti negalima, bet ieškoma būdų kaip pagerinti, prailginti žmonių gyvenimą. Keičiasi požiūris į diagnostiką, gydymo taktiką, prevenciją ir nors kasmet mus pasiekia naujausia informacija dar daug klausimų lieka neatsakytų. Tokiose konferencijose ir stengiamės spręsti aktualiausias problemas“, – sako dr. Marius Zolubas.

Alergologijos ir pulmonologijos konferencija baigėsi dalyvių diskusijomis.

 

Respublikinės Klaipėdos ligoninės informacija