Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Medicinos technologijos-geresnei pacientų gydymo kokybei

Medicinos technologijos-geresnei pacientų gydymo kokybei

Medicinos progresas neatsiejamas nuo ligų diagnostikai bei gydymui skirtų technologijų vystymosi. Naujoves  gamintojai pristato įvairiose tarptautinėse parodose, gydytojų kongresuose. Viena tokių – kasmet rudenį Vokietijoje vykstanti pasaulinė medicinos technologijų paroda „Medica“.

Joje medicininės įrangos gamintojai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Europos, Azijos ir kitų šalių eksponuoja naujausias technologijas:nuo smulkių medicinos priemonių iki įvairios diagnostinės, gydymo ir sterilizacinių įrangos.

Parodoje galima susipažinti ne tik su medicinos rinkoje esančia moderniausia informacinių sistemų įranga, bet ir technologijų vystymosi tendencijomis bei perspektyvomis.

Dabar stebimas spartus technologijų vystymasis robotikos, dirbtinio intelekto produktų diegimas medicinoje.

Į šią rinką sparčiai veržiasi medicininės įrangos gamintojai iš Azijos: Taivano, Indijos, Pakistano, Turkijos ir kitų šalių.

Endoskopinės įrangos rinkoje 3D technologijos tampa rutina. Nuo HD raiškos vaizdų pereinama prie 4K vaizdavimo.

Operacinių šviestuvų rinkoje dominuoja LED šviesos diodų technologijos.

Daugėja įrangos, tinkamos naudoti branduolinio magnetinio rezonanso aplinkoje, kuri  praplečia diagnostines galimybes.

„Tikrai verta ten pabuvoti, susipažinti su pažangiausia ir naujausia medicinos įranga“,-sako Respublikinės Klaipėdos ligoninės Medicininės aparatūros priežiūros skyriaus vadovė Gintarė Kazlauskė, atsakinga ne tik už naujos medicininės įrangos įsigijimą, bet ir efektyvų panaudojimą, techninę priežiūrą bei remontą.

Naujos įrangos įsigijimas reikalauja nemažų investicijų, tačiau siekdama gerinti pacientų gydymo kokybę, Respublikinė Klaipėdos ligoninė įrangą nuolat atnaujina.

2018 metais įsigyti du nauji mobilūs rentgeno aparatai. Jie yra kompaktiškesni, pacientas gauna mažesnę apšvitą.
Ausų, nosies ir gerklės skyriui nupirkta didelės raiškos vaizdo endoskopinė sistema, kuri duoda kur kas ryškesnį natūralų gerklų vaizdą.

Taip pat įsigyta nauja moderni endoskopinė-gastroskopinė įranga, fizioterapijos prietaisai, laparoskopinės aukštos raiškos 3D bei kita įranga.

Nuo šių metų vasario tyrimai ligoninėje atliekami nauju moderniu kompiuteriniu tomografu, kuris pasižymi gerokai išaugusiomis diagnostinėmis galimybėmis. Pagrindiniai privalumai – mažesnė paciento apšvita ir itin trumpas tyrimo laikas.

Naujasis kompiuterinis tomografas tinkamas pacientui pagal savo dizainą – nekelia klaustrofobijos, nes neturi tunelio efekto, anga ir stalas yra platūs. Galima ištirti pacientus iki 250 kg svorio. Pacientą galima skenuoti be išankstinio vaizdų paruošimo.

Respublikinė Klaipėdos ligoninė tokio tipo kompiuterinį tomografą įsigijo pirmoji Lietuvoje. Šis modernus ketvirtos kartos kompiuterinis tomografas yra itin populiarus Europos mokymo ir gydymo centruose.

Kita moderni įranga, kuria džiaugiasi ir gydytojai, ir pacientai yra branduolinio magnetinio rezonanso aplinkoje naudojamas robotas prostatos vėžiui diagnozuoti. Ši naujovė leidžia itin tiksliai diagnozuoti onkologinę ligą.

LOR skyriuje šiemet atnaujintos dvi otorinolaringologo darbo vietos. Įdiegtas vokiečių gamintojo Otopront, Smart modelis su lanksčiu nasofaryngolaryngofibroskopu, turinčiu darbinį kanalą, kuris leidžia nustatyti mažiausius audinių pakitimus.

Taip pat įsigytas optinis koherentinis tomografas, nauji ultragarsiniai diagnostikos aparatai, o centralizuotos sterilizacijos skyriuje įsigytas garo sterilizatorius.

„Neretai informacijos apie modernius aparatus, leisiančius pagerinti diagnostines ar gydymo galimybes, suteikia ligoninės gydytojai grįžę iš  konferencijų, forumų ar kongresų. Jei tokia įranga reikalinga, tiriame rinką ir išsirenkame geriausią. Tačiau žiūrima ar visomis modernios įrangos funkcijomis naudosis gydytojai. Kai kurios funkcijos yra perteklinės, todėl renkamės optimalų  variantą“, – sako ligoninės Medicininės aparatūros priežiūros skyriaus vadovė.

G.Kazlauskė pastebi, kad vidutiniškai medicininė įranga tarnauja apie dešimt – penkioliką metų.

„Dažni gedimai – signalas, kad baigiasi aparatūros tarnavimo laikas. Tuomet sprendžiamas klausimas dėl naujos modernios įrangos įsigijimo. Atnaujinti technologiją svajoja kiekvienas skyrius, tačiau žiūrime į prioritetus. Dabar planuojame investuoti į sterilizacinės, kuri yra gydymo įstaigos širdis, atnaujinimą. Joje operacijoms ruošiami medicinos prietaisai.
Taip pat norime įsigyti modernią įrangą naujai įrengtai pooperacinei palatai, kurioje pacientui būtų suteiktos dar kokybiškesnės pooperacinio gydymo ir slaugos paslaugos“, – sako G.Kazlauskė.

Visą  įrangą, esančią Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje, prižiūri technikos specialistai: Edvardas Tuzikas ir Tadas Stabingis.

„Jie atlieka pirminę techninę įrangos apžiūrą: įvertina ar aparatas yra tvarkingas ir tinkamai veikia. Jei nustatomi gedimai įrangos viduje, kreipiamasi į ją atstovaujančią firmą. Tuomet gedimus šalinti atvyksta firmos inžinieriai“, – sako G.Kazlauskė.

„Kiekvienas aparatas – sudėtingas mechanizmas, tačiau jei gedimas nesunkus ir turime detalių, kartais pakanka firmos atstovo konsultacijos telefonu, viską padarome patys. Mums svarbu, kuo greičiau pašalinti gedimą, kad gydytojai galėtų tęsti darbą, pacientas nepatirtų nepatogumų. Ypač tai svarbu operacinėje ir reanimacijoje“, – sako Medicininės aparatūros priežiūros skyriaus vyr. specialistas Edvardas Tuzikas.

Be techninės įrangos priežiūros ir remonto, specialistas Tadas Stabingis yra atsakingas už metrologinę įrangos saugą.

„Čia kalbame apie teisinę metrologiją. Gali pasitaikyti netikslumų dėl pacientams atliktų įvairių tyrimų ar matavimų, todėl prietaisams nuolat ir laiku turi būti atlikta metrologinė patikra, jei kiltų ginčų “,- sako T.Stabingis.

Rentgeno aparatai, tomografai skleidžia jonizuojančią spinduliuotę. Tiesa, medicininė spinduliuotė, pasak specialistų, yra pagrįsta. Pvz., padarius plaučių nuotrauką, pacientas gauna maždaug tokį radiacijos kiekį, kiek jos surenka per savaitę būdamas lauke. 

Pasak, už radiacinę saugą atsakingo Medicininės įrangos priežiūros skyriaus medicinos fiziko Dainiaus Burdulio, nuolat tikrinama ar jonizuojančios spinduliuotės įranga, pagal gamintojo rekomendacijas ir mūsų šalies reglamentuojančius teisės aktus, atitinka jonizuojančios spinduliuotės normas. 

Medicinos prietaisai, kuriuos, pasak Medicininės aparatūros priežiūros skyriaus vadovės Gintarės Kazlauskės, remontuoti ekonomiškai nebenaudinga, parduodami aukcionuose.

Pasitaiko, kad  kai kuri įranga prikeliama ir antram gyvenimui. Pvz., kartą aukcione narkozės aparatus įsigijo kino studija, kuri juos panaudojo kurdama kino filmus.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės informacija