Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Medikai prieš psichologinį smurtą

Medikai prieš psichologinį smurtą

Žinia apie spalio pabaigoje nusižudžiusį gydytoją traumatologą, dviejų vaikų tėvą sukrėtė ne tik medikų bendruomenę, bet ir šalies visuomenę.

Po skaudžios nelaimės gydytojo kolegos prabilo apie darbo aplinką – ilgą laiką trukusį „terorizavimą“, kuris ir galėjo jauną gydytoją pastūmėti savižudybei.

Po šio skaudaus atvejo šalies medikai atvirai prakalbo apie Lietuvos ligoninėse vykstantį psichologinį smurtą – mobingą (sisteminis, ilgesnį laiką pasikartojantis kolegų elgesys darbovietėse, kurio dažniausias tikslas – pažeminti, apjuokti kurį nors kolegą, sumažinti vertę, eliminuoti arba net atjungti darbuotoją nuo bendradarbių) taip pat perdegimą bei nusivylimą.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės vadovybė, reaguodama į šalies medikų  išsakytas problemas, su ligoninės skyrių vedėjais ir administracija aptarė jautrią situaciją ir pažymėjo, kad psichologinis smurtas, žeminimas ir patyčios Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje nebus toleruojami. Ligoninės direktorius D. Steponkus pabrėžė, kad sieks, jog ligoninės medikai darbe jaustųsi saugūs ir pažymėjo, kad pagarba vienas kitam bei kolegiškas bendradarbiavimas – svarbus faktorius darbo aplinkai gerinti bei kokybei užtikrinti.

Medikai atkreipia dėmesį ir į psichologinį spaudimą iš pacientų ir jų artimųjų, kuris taip pat neigiamai veikia darbo aplinką ir labai apsunkina medicinos personalo galimybę priimti geriausią sprendimą dėl paciento gydymo.

Medikai prašo pacientų ir jų artimųjų pasitikėti gydytojais ir jų sprendimais, gerbti gydytojo profesiją ir medikų pastangas padėti žmogui.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės informacija