Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Minint Tarptautinę slaugytojų dieną, Respublikinės Klaipėdos ligoninės vyresnieji  slaugytojai dalyvavo tarptautinėje konferencijoje

Minint Tarptautinę slaugytojų dieną, Respublikinės Klaipėdos ligoninės vyresnieji slaugytojai dalyvavo tarptautinėje konferencijoje

2018 m. gegužės 4 dieną, Kaune, LSMU Mokomojo laboratorijų korpuso akademiko ZigmoJanuškevičiaus posėdžių salėje vyko tarptautinė mokslinė – praktinė konferencija „2018 –Slaugos studijų, mokslų ir praktikos integracija: sveikata – žmogaus teisė“, skirta paminėti Tarptautinę slaugytojų dieną. Konferencijoje dalyvavo per 200 slaugytojų ir akušerių.

Į konferenciją atvyko ir sveikinimo žodį tarė Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga: „Pirmiausia, nuoširdžiai sveikinu jus su artėjančia Tarptautineslaugytojų diena. Prieš atvykdamas pasidomėjau slaugytojų diena tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje. Jūsų profesijos moterys buvo vadinamos gailestingosiomis seserimis. Humaniškumas, rūpestis žmogumi – svarbus ir šiomis dienomis. Sparčiai plėtojantis naujosioms technologijoms, vis daugiau kalbama apie robotiką ir robotus, kurie rūpinsis žmonėmis. Būtų išties liūdna, jei prie žmogaus neliktų žmogaus. Gal robotas ir mokės šypsotis, tačiau žmogaus rankų šilumos, tikro žmogiško kontakto niekas nepakeis. Žinoma, mokslo bei technologijų pažanga mums turi padėti dirbti, turėtų likti vis mažiau sunkaus fizinio darbo, kad galėtumėte daugiau laiko skirti intelektualiam darbui ir tobulėjimui. Noriu pasidžiaugti, kad ši konferencija yra ne tik šventinė, skirta paminėti Tarptautinei slaugytojų dienai, bet ir mokslinė – praktinė. Slaugytojo profesija nuėjo labai ilgą kelią ir malonu matyti pasiektą progresą. Mano komandos siekis, kadslaugytojos įgautų kuo daugiau pasitikėjimo ir turėtų galimybę augti profesiniame kelyje“, –linkėjo prof. A. Veryga.

Konferencijos dalyvius taip pat pasveikino ir Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil.dr. Renaldas Jurkevičius. „Nuoširdžiai sveikinu su praėjusia Medicinos darbuotojų diena ir suartėjančia Tarptautine slaugytojų diena. Tarptautinė šventė iki šiol primena apie tai, kokia šios profesijos prasmė ir vaidmuo šiandieninėje sveikatos priežiūros sistemoje. Kauno klinikose dirba apie 2400 slaugytojų – tai tarsi nedidelis Lietuvos miestelis. Džiugu, jog per pastaruosius metus pavyksta labiau suvienyti gydytojus ir slaugytojus. Kai šalia sėdi puikus savo darbo profesionalas, jauti malonumą ir pilnatvę savo darbe. Tokia komanda ir pacientui padeda sveikti greičiau“, – kalbėjo generalinis direktorius.

Plenarinėje sesijoje LR sveikatos apsaugos ministerijos Slaugos koordinavimo skyriausvyriausiasis specialistas Artūras Šimkus pristatė slaugos politikos gaires Lietuvoje, ekonomistė Rūta Vainienė kalbėjo apie slaugos ekonominę vertę. Ji pabrėžė, kad slaugytoja turi stovėti šalia gydytojo, jų paslauga pilnavertė, bet skirtinga. Slauga – tai vertę kurianti paslauga. Palinkėjo slaugytojoms būti pokyčiu, kurį nori pamatyti pasaulyje.

 

Minint tarptautinę slaugytojų dieną

Ekonomistė, lektorė, konsultantė Rūta Vainienė skaito pranešimą “Slaugos ekonominė vertė: kodėl ir kokia?

Daug dėmesio buvo skiriama išplėstinei slaugai Jungtinėse Amerikos Valstijose bei Europoje. NYU Rory Meyers College of Nursing profesorė Jamesetta A. Newland, prof. dr. Billie Hunter, director of Midwifery, WHO Collaborating Centre for Midwifery Development, Grace Thomas, Leed Midwife for Education and Professional Head: Midwifery School of Healthcare Science College of Biomedical and Life Sciences Cardiff University kalbėjo apie slaugytojų, akušerių darbą, savarankiškumą ir jo vaidmens svarbą motinoms, naujagimiams, šeimoms. Taip pat akcentuojamas investavimas į slaugytojo, akušerio išsilavinimą bei kvalifikacijos kėlimą ir tobulinimąsi.

Konferencijos metu vyko ir paralelinės sesijos tokiomis temomis: „Slaugytojo vaidmens plėtra: paciento teisė į geresnį ligos valdymą“, „Paciento teisė išgyventi kritinę būklę, kritinės būklės valdymas“, „Palanki darbo aplinka, slaugytojo teisė į gerovę darbe“ ir „Kokybiška paliatyvi pagalba: pacientų teisė ir specialistų pareiga.“

Paralelinėse sesijose buvo diskutuojama apie vieną iš esminių profesinės etikos problemų šiuolaikinėje sveikatos priežiūroje – paciento gerovės užtikrinimo ir pagarbos paciento autonomijai suderinamumą, taip pat akcentuotas ir sielovados poreikis paliatyvioje pagalboje. Nemažai dėmesio buvo skiriama slaugytojo teisės į gerovę darbe temai. Palankios darbo aplinkos užtikrinimas – viena iš strateginių slaugytojų ir akušerių vaidmens stiprinimo Europos regione krypčių.

Paralelinėje sesijoje „Slaugytojo vaidmens plėtra: paciento teisė į geresnį ligos valdymą “Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriaus pavaduotoja slaugai Andželika Zavackienė ir dar trys autoriai: Lina Gedrimė, Respublikinės Klaipėdos ligoninės dienos chirurgijos centro vyresnioji slaugytoja, Daiva Didvalė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Anesteziologijos klinikos vyresniosioji slaugytoja ir Klaipėdos universiteto lektorė dr. Aelita Skarbalienė, skaitė mokslinį pranešimą “Slaugos profesijos prestižo nuomonės tyrimas Lietuvoje”. 2018 metų sausio – vasario mėnesiais buvo atliktas kiekybinis tyrimas Lietuvos universitetinio, respublikinio ir regioninio lygmens ligoninėse, taip pat aukštojo mokslo institucijose, kuriose vykdomos sveikatos mokslų studijų programos, siekiant atskleisti Lietuvos visuomenės nuomonę apie slaugos profesijos prestižą.

Minint tarptautinę slaugytojų dieną

Andželika Zavackienė, direktoriaus pavaduotoja (slaugai) skaito pranešimą “Slaugos profesijos prestižo nuomonės tyrimas Lietuvoje”


Minint tarptautinę slaugytojų dieną

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Konferencijos akimirkos
: Andželika Zavackienė, RKL direktoriaus pavaduotoja (slaugai), prof. dr. Aurelijus Veryga, LR Sveikatos apsaugos ministras ir Lina Gedrimė, RKL dienos chirurgijos centro vyresnioji slaugytoja


Minint tarptautinę slaugytojų dieną

Konferencijos metu susipažinome su profesorėmis iš JAV ir UK:
Iš kairės prof. dr. Aurelija Blaževičienė, Slaugos ir rūpybos katedros vedėja, Slaugos fakultetas, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, prof. dr. Jamesetta A. Newland, NYU Rory Meyers College of Nursing, Lina Gedrimė, RKL dienos chirurgijos centro vyresnioji slaugytoja, prof. dr. Billie Hunter, director of Midwifery,WHO Collaborating Centre for Midwifery Development, Grace Thomas, Leed Midwife for Education and Professional Head: Midwifery School of Healthcare Science College of Biomedical and Life Sciences Cardiff University ir Andželika Zavackienė, RKL direktoriaus pavaduotoja (slaugai)


Minint tarptautinę slaugytojų dieną

Konferencijos akimirkos: iš kairės Andželika Zavackienė, direktoriaus pavaduotoja (slaugai), Lina Gedrimė, RKL dienos chirurgijos centro vyresnioji slaugytoja, Artūras Šimkus, Slaugos koordinavimos kyriaus vyriausiasis specialistas, LR SAM, Laima Janulienė, operacinės skyriaus vyresnioji slaugytoja, Vaida Karulaitienė, ūmios psichiatrijos skyriaus vyresnioji slaugytoja

 

Minint tarptautinę slaugytojų dieną

Konferencijos akimirkos: iš kairės Ziena Kavaliauskienė, diagnostinių tyrimų skyriaus vyresnioji slaugytoja, Andželika Zavackienė, direktoriaus pavaduotoja (slaugai), Milda Vitkauskaitė, RITS skyriaus vyresnioji slaugytoja, Laima Janulienė, operacinės skyriaus vyresnioji slaugytoja, Valentina Beržienė, tuberkuliozės filialo vyriausioji slaugytoja, Vaida Karulaitienė, ūmios psichiatrijos skyriaus vyresnioji slaugytoja

Dalyvavimas Tarptautinėje konferencijose suteikė galimybę sustiprinti bendradarbiavimo ryšįsu kitais slaugos specialistais, užmegsti ryšį su kitomis ligoninėmis, LSMU, slaugos profesoriais iš užsienio, įvairių temų pranešimai buvo ypač reikšmingi ir pritaikomi slaugytojo praktikoje.

 

Slaugytojams siūlome 2018 m.
“BŪTI POKYČIU, KURĮ NORI PAMATYTI PASAULYJE“