Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Moterų sveikatai – dienos chirurgija

Moterų sveikatai – dienos chirurgija

Ginekologinių problemų gali atsirasti bet kuriuo moters gyvenimo tarpsniu. Įvairios moteriškos bėdos gali sutrikdyti sveikatą, neigiamai paveikti lytinį gyvenimą ir gyvenimo kokybę. Respublikinės Klaipėdos ligoninės Dienos chirurgijos centre patyrusių specialistų kolektyvas ne tik konsultuoja ginekologiniais klausimais, bet ir padedamas moderniausios įrangos atlieka dienos ir ambulatorines chirurgijos operacijas.

Profesionalumas: ginekologines operacijas atlieka trys patyrusios specialistės – akušerės ginekologės Z.Daublienė, G.Holcmann bei R.Dargienė.

Spektras – platus

Dienos chirurgijos centre šiuo metu dirba ir moteris konsultuoja būrys ginekologų: Svaja Kundrotienė, Zina Daublienė, Rasa Valickienė, med. dr. Algimantas Fabijonavičius, Živilė Petrutienė, Geda Holcmann, Rasa Dargienė.

Dienos chirurgijos operacijas atlieka trys patyrusios specialistės – akušerės ginekologės Z.Daublienė, G.Holcmann bei R.Dargienė.

Centre atliekamos gimdos histeroskopijos, rezektoskopijos, abrazijos, gimdos kaklelio biopsijos, konizacijos, amputacijos, išorinių lytinių organų biopsijos.

„Moterims, kurioms būtinos chirurginės operacijos, į Dienos chirurgijos centrą pakliūti gali keliais būdais. Įtarus rimtesnę problemą ir gavus šeimos gydytojo siuntimą, moterys gali užsirašyti ginekologo konsultacijai. Jei medikai patvirtina, kad reikalinga operacija, chirurginė procedūra bus atlikta artimiausiu metu. Moterys taip pat gali jau turėti šeimos gydytojo ar kitos įstaigos ginekologo siuntimą, kuris iš karto nurodo, kad būtinos chirurgo paslaugos ir pas mus atvykti procedūrai“, – pasakojo Dienos chirurgijos centro vadovė Svaja Kundrotienė.

Nepastebėti tapo neįmanoma

Kaip teigė Dienos chirurgijos centro akušerė-ginekologė Z.Daublienė, įstaigoje įmanomos visos nedidelės apimties dienos ir ambulatorinės chirurgijos ginekologinės operacijos. Kadangi procedūros yra planinės, būtina išankstinė registracija.

„Viena svarbiausių ir dažniausiai atliekamų chirurginių intervencijų moterims – histeroskopija. Tai diagnostikos ir gydymo metodas, padedantis apžiūrėti bei įvertinti gimdos ertmės pokyčius ir atlikti chirurginius veiksmus joje. Histeroskopija yra reikalinga įvairiais atvejais. Pirmiausia tada, kai įvairaus amžiaus moteris vargina kraujavimas iš genitalijų. Kita priežastis – kai atliekant ultragarsinį tyrimą echoskopu, randama patologinių pokyčių gimdos ertmėje. Histeroskopija atliekama ir tokiu atveju, kai paprastu būdu nebeįmanoma pašalinti spiralės. Ši procedūra praverčia ir esant nevaisingumui, kai reikia įvertinti pokyčius gimdoje“, – vardijo Z.Daublienė.

Anot jos, visoms šioms problemoms spręsti anksčiau, o ir dabar, būdavo atliekamos gimdos abrazijos. Jų metu į gimdos ertmę būdavo įeinama specialiais instrumentais, tačiau be optinės kontrolės. Histeroskopijos ir abrazijos kokybinis skirtumas yra didžiulis. Paprastos abrazijos metu galima ir nepašalinti pakitusių audinių, minkštų išaugų ar polipų, nes kartais darinius tiesiog sunku apčiuopti.

„Tačiau, kai į gimdą įvedamas optinis prietaisas histeroskopas, nepastebėti darinių tiesiog nebeįmanoma. Mūsų centre ši procedūra yra kasdieninė rutina“, – akcentavo akušerė ginekologė.

Medikės teigimu, histeroskopas yra į teleskopą panašus plonas prietaisas. Išplėtus gimdos kaklelį, jis įkišamas į gimdą. Šio prietaiso pagalba ginekologas apžiūri gimdos kaklelio kanalą, gimdos ertmę. Vaizdas tampa aiškiai matomas specialiame ekrane.

Alternatyva – gimdos pašalinimui

„Kita labai svarbi centre atliekama chirurginė procedūra – rezektoskopija. Tai labai efektyvi endoskopinė gimdos operacija, kurios metu iš gimdos ertmės elektro peiliu pašalinamos miomos, augančios į gimdos ertmę (submukozinės), didelės polipoidinės išaugos, kurių neįmanoma pašalinti abrazijos ar histeroskopijos metu, vidinės gimdos sąaugos ir kiti nenormalūs dariniai gimdos erdvėje“, – paaiškino Z.Daublienė.

Anot jos, dėl endoskopinių operacijų – histeroskopijų ir rezektoskopijų – pacientės dažnai išvengia gimdos šalinimo operacijos. Gimdoje esant kad ir nedideliems dariniams, vaistai nepadeda, ir yra būtinas chirurginis įsikišimas.

Operuoja gimdos kaklelį

Z.Daublienė teigė, kad viena dažniausių problemų, dėl kurių moterys kreipiasi į ginekologą, yra gimdos kaklelio patologija.

„Žinoma, pirmiausia įvairioms gimdos kaklelio problemos diagnozuoti yra pasitelkiamos visos neintervencinės priemonės – onkocitologiniai tepinėliai, kolposkopijos. Tačiau kai diagnozę reikia patikslinti, būtina biopsija, kurios metu iš gimdos išpjaunamas gabalėlis audinio. Jeigu yra diagnozuojama gimdos kaklelio displazija, t.y. aptinkami ikivėžiniai pakitimai, būtinas tolimesnis chirurginis gydymas – tam tikros gimdos kaklelio operacijos“, – pasakojo pašnekovė.

Technologijos: Dienos chirurgijos centre ginekologinės operacijos atliekamos pačia moderniausia įranga.

Gimdos kaklelio operacinis gydymas reikalingas ir kitais atvejais. Pavyzdžiui, pokyčius gimdos kaklelyje gali sukelti gimdymas, kurio metu įvyksta plyšimai, kurie ne visada sugyja. Chirurginė intervencija reikalinga ir onkologinių susirgimų diagnostikai. Šiais ir kitais atvejais atliekamos gimdos kaklelio biopsijos, konizacijos, amputacijos. Dienos chirurgijos centre atliekamos ir išorinių lytinių organų biopsijos.

Padeda išvengti rimtų bėdų

Z.Daublienė priminė, kad chirurginių procedūrų metu pacientei taikoma bendrinė nejautra, todėl operacijos metu skausmas nejaučiamas. Prieš operacijas pacientę konsultuoja ir anesteziologas.

Dienos chirurgijos centre atlikus chirurginę intervenciją, moteris ilsisi pooperacinėje palatoje, kurioje stebima jos būklė. Jei viskas gerai, pacientė dar tą pačią dieną gali keliauti namo. Jei būtinas tolimesnis sveikatos būklės stebėjimas, moteris perkeliama į ligoninės stacionarą.

„Dienos ir ambulatorinės chirurgijos operacijos atliekamos labai įvairaus amžiaus moterims – nuo 18 metų iki senyvo amžiaus. Patologijos yra labai skirtingos ir gali kamuoti įvairiais gyvenimo tarpsniais. Tačiau pastebime, kad mūsų centre atliekamos operacijos nesignalizuoja apie moterų aplaidumą ir nesirūpinimą sveikata. Priešingai, atliekamos dienos chirurginės intervencijos dažniau kaip tik yra būdas moterims padėti anksčiau – kol neprireikia didelės išplėstinės operacijos“, – pabrėžė Z.Daublienė.

Specialistų – vis daugia

Kaip teigė Dienos chirurgijos centro vadovė S.Kundrotienė, šiuo metu įstaigoje patyręs medikų kolektyvas teikia ne tik ginekologijos, bet ir oftalmologijos bei urologijos srities dienos chirurgijos paslaugas.

„Nuo įsikūrimo pradžios centre jau atlikta apie 900 operacijų. Iš jų – daugiau nei 550 oftalmologinių ir apie 300 ginekologinių. Darbą centre pradėjo plataus profilio chirurgai, teikiantys konsultacijas bei atliekantys dienos ir ambulatorinės chirurgijos operacijas. Netrukus prie būrio chirurgų turėtų prisijungti ir savo srities dienos chirurgijos operacijas atliksiantys ortopedai-traumatologai“, – kalbėjo vadovė.

Už beveik 7 milijonus skirtų litų buvo renovuota apie 1 500 kvadratinių metrų patalpų, kuriose moderniai įrengtos trys operacinės, pooperacinė pacientų stebėjimo palata, jaukios palatos, erdvūs gydytojų konsultacijų ir apžiūrų kabinetai. Įsigyta moderni medicininė ir slaugos įranga.