Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Naujas minimaliai invazyvus operacinis gydymo  būdas inkstų akmenligei gydyti

Naujas minimaliai invazyvus operacinis gydymo būdas inkstų akmenligei gydyti

VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės Urologijos skyriuje nuo 2011 m. balandžio mėn. įdiegtas naujas operacinis inkstų akmenligės gydymo metodas – perkutaninė nefrolitotomija, kai konkrementai –  smulkūs ir stambūs koraliniai  akmenys iš inkstų pašalinami mažai invazyviu būdu, minimaliai traumuojant inkstą bei aplinkinius audinius.

Operacinėje pradėta naudoti nauja moderni medicininė įranga, kuri reikalinga šiai operacijai atlikti: rentgeno C-lankas, nefroskopas ir ureteroskopas su video sistemomis, ultragarsinis litotriptorius ir kita reikalinga aparatūra.

Per 1,5 metų atliktos 43 tokios operacijos. Šių operacijų daugėja: per pirmuosius metus atlikta 21, tuo tarpu per paskutinius 6 mėnesius – 22 tokios operacijos. Pastaruoju metu atvyksta gydytis ne tik Klaipėdos miesto ir apskrities gyventojai, bet ir iš Tauragės, Telšių, Šiaulių apskričių bei užsienio – Rusijos bei Ukrainos gyventojai.

Taikant šį metodą, yra galimybė išsaugoti inkstą, kai konkrementai yra daugybiniai, ypač dideli. Tokiais atvejais atliekant atvirą inksto operaciją,, belieka vienintelė išeitis – inksto šalinimas.

Lyginant su atvira inksto operacija, šis gydymo metodas turi daugybę kitų privalumų:

  • dėl mažai invazyvaus operacijos pobūdžio ir mažesnio traumuojančio poveikio audiniams ženkliai trumpesnis ir mažiau skausmingas pooperacinis periodas, todėl pacientui reikalingas gerokai mažesnis anestetikų ir analgetikų kiekis narkozės metu ir pooperaciniu periodu,
  • nelieka plačių pooperacinių randų, bei su tuo susijusių problemų: ilgo pooperacinio gijimo, skausmo, pooperacinių išvaržų, kosmetinių defektų;
  • ženkliai trumpesnis gydymo stacionare laikas;
  • gerokai mažiau infekcinių komplikacijų;
  • mažesnis kraujavimas;
  • paprastesnė galimybė šią operaciją atlikti pakartotinai, jeigu vėl susiformuoja konkrementai. Po atviros inksto operacijos pakartotiną intervenciją dažnai apsunkina plačios pooperacinės sąaugos bei randai.

Mažiausias pašalintas konkrementas buvo 16 mm, didžiausias – apie 83 mm. Operacijos trukmė nuo 40 iki 270 min.

Gydytojai urologai operacijos metu

Nuotraukoje:
Gydytojas urologas Evaldas Gražys
Urologijos skyriaus vadovas Gerardas Fabijonavičius