Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Netekome klaipėdiečio gydytojo psichiatro Algirdo Narinkevičiaus

Netekome klaipėdiečio gydytojo psichiatro Algirdo Narinkevičiaus

Respublikinės Klaipėdos ligoninės bendruomenės šviesuolio, ilgamečio Psichiatrijos filialo vadovo, Klaipėdos ilgamečio psichiatrijos gydytojo A. Narinkevičiaus gyvybę sausio 10 dieną pražudė koronavirusas. Gydytojas mirė nesulaukęs 72 metų.

Gyvybė ir mirtis – dvi pačios didžiausios skirtybės. Tačiau tarp jų yra tiltas, kurį nutiesiame mes, prisimindami ir rašydami apie tuos, kurių jau nebėra. Atmintis ir Žodis – tarsi du poliai, jungiantys tiltą tarp amžinybės ir dabarties.
Algirdas Narinkevičius kilęs iš Biržų. Šeima buvo inteligentiška, kartu augo sesuo. Dažniau minėdavo mamą – mokytoją.
Mokėsi Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijoje. Baigęs ją iškart įstojo į tuometį Kauno medicinos institutą. Po studijų ir internatūros Kauno psichiatrijos ligoninėje 1974 m. A. Narinkevičius atvyko į Klaipėdą ir pradėjo dirbti gydytoju psichiatru Psichoneurologijos dispanseryje (taip tada vadinosi Klaipėdos psichiatrijos ligoninė), vėliau ir skyriaus vedėju. Gerai užsirekomendavusį gydytoją įvertino tuometis vyr. gydytojas A. Vinkšna, 1973–1979 m. vadovavęs šiai įstaigai.

Dirbdamas domėjosi moksline veikla, ruošėsi studijuoti aspirantūroje. Dar studijų metais lankė mokslinį būrelį, kuriam vadovavo prof. A. Lapytė.
Nuo 1983 m. vadovavo Psichiatrijos ligoninei, o reorganizavus įstaigą nuo 2008-ųjų tapo Psichiatrijos filialo vadovu Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje.

Laikoma, kad ir A. Narinkevičiui teko nelengvas uždavinys, Lietuvai atgavus nepriklausomybę, kurti nepriklausomą psichiatriją.

Pats medikas per savo 70-mečio paminėjimą kolegoms yra kukliai sakęs, kad be kolektyvo, kuriame dirba 170 žmonių, jo pasiekimai būtų nieko verti.
Ne viena karta jį prisimins kaip puikų, savo profesijai atsidavusį, rūpestingą ir atsakingą gydytoją, pacientų ir medikų bendruomenės gerbiamą, inteligentišką, tikrosioms žmogaus vertybėms neabejingą, nuoširdų žmogų.
Kolegos atsimena nepaprastą principingą jo poelgį: būdamas komisijoje nacionalinio didvyrio R.Kalantos veiksmams įvertinti, nebijodamas pasekmių pripažino jį esant psichiškai sveiką.
A. Narinkevičius tobulinosi Lietuvos bei užsienio psichiatrijos klinikose, tarptautinėse mokslinėse konferencijose, kongresuose ir simpoziumuose, domėjosi transakcine analize, kognityvine – elgesio terapija, buvo įgijęs gydytojo psichoterapeuto sertifikatą.
Domėtis psichiatrijos naujovėmis jis skatino ir savo jaunesnius kolegas. Visada skaitė užsienio leidėjų literatūrą, niekada nesumenkindavo kito kolegos, gal mažiau suprantančio ar kitaip mąstančio.
Nuo studijų laikų domėjosi krepšiniu, žaidė instituto komandoje, mėgo diskutuoti apie krepšinį iki dabar, jaudindavosi dėl „Žalgirio” pralaimėjimų.
Mėgo literatūrą, cituodavo poeziją. Mikė Pūkuotukas kartais būdavo pritaikomas pacientams pamokyti, pasitelkiamas šmaikštaujant su draugais.

A. Narinkevičius jautriai bendravo su pacientais.

„Nereikėtų pykti ar nervintis. Priešingai,– reikia padėti tokiems žmonėms. Liga yra liga, ji keičia. Jeigu žmogus bus gydomas, jam galima pagelbėti. Juk ir nesergantys visaip pasielgia“, – tai šio mediko požiūris.

„Asmenybė, palanki kitiems. Buvo empatiškas, linksmas, jį labai mylėjo pacientai, nes mokėjo išklausyti ir suprasti. Kuklus, atlaidus, neilgai pykdavo susiginčijęs, suprasdavo kitų skausmą“, – nuoširdžiai apibūdino išėjusį amžinybėn kolegą bendradarbiai.

Norisi pacituoti šiltus jo gydytų žmonių atsiliepimus:

„Geras specialistas, maloniai priėmė konsultacijai, dėkoju už patarimus, išklausymą ir manau, kad A.Narinkevičius tikrai išmano savo darbą.“
„Puikus daktaras. Jo akys gydo! Dėmesingas paciento išsakytoms problemoms. Nuoseklus gydymo eigoje. Kilnaus bendravimo. Kantrus. Dėkinga.“
„Vien jo geri padrąsinantys žodžiai ir nuoširdi šypsena gydo geriau už vaistus.“

„Netekome gydytojo ir puikaus žmogaus. Tai buvo senosios gydytojų kartos atstovas, dirbęs iš pašaukimo, visa širdimi atsidavęs pasirinktai profesijai. A. Narinkevičius buvo ne tik geras gydytojas, kurį gerbė ir mylėjo pacientai ir kolegos, bet ir puikus vadovas. Jis rūpinosi filiale dirbančiais žmonėmis, ne vienam yra pagelbėjęs, padrąsinęs ar paguodęs“, – su liūdesiu sekmadienį pareiškė Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktorius Darius Steponkus.
2012-aisiais A. Narinkevičiui buvo suteiktas Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardas, buvo apdovanotas Garbės ženklu, o po metų jis buvo paskirtas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vyriausiuoju specialistu Klaipėdos kraštui. Buvo ilgametis Lietuvos psichiatrų asociacijos (LPA) bei jos valdybos narys.

Respublikinės Klaipėdos ligoninė