Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Nykščio funkcija atkuriama operacijos būdu

Nykščio funkcija atkuriama operacijos būdu

PROBLEMA.”Daug žmonių susiduria su riešinio nykščio sąnario problema – po traumų, patempimų, sunkaus fizinio darbo, reumatoidinio artrito”, – sakė gydytojas ortopedas – traumatologas Ignas Riauba.

Kelio, klubo sąnario endoprotezavimo operacijos jau tapo kasdienine ortopedų – traumatologų duona, tačiau endoprotezavimo srityje toli gražu dar ne viskas išbandyta.

Kovo pabaigoje Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje buvo atliktos pirmosios dvi riešinio nykščio sąnario keitimo operacijos. Pasak chirurgų, tai vienos pirmųjų tokio tipo operacijų ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse. Ligoninės ortopedui – traumatologui Ignui Riaubai šių operacijų metu talkino kolega chirurgas iš Prancūzijos. Operacijos buvo atliktos dviems pacientėms, darbingo amžiaus moterims.

“Daug žmonių susiduria su riešinio nykščio sąnario problema – po traumų, patempimų, sunkaus fizinio darbo, reumatoidinio artrito. Ilgainiui ima varginti didelis skausmas, žmogus nebegali normaliai paimti daiktų, pablogėja gyvenimo kokybė. Juk nykštys atlieka 60 proc. plaštakos funkcijos. Šiuo metu jau galime pasiūlyti pagalbą šiems pacientams – sąnario pakeitimo operaciją”, – sakė gydytojas I. Riauba.

Pasak ortopedo – traumatologo I. Riaubos, idėja uostamiestyje atlikti riešinio nykščio sąnario keitimo operacijas mintis kilo po stažuotės Austrijoje. “Svarbu tai, kad po tokios operacijos sąnario funkcija atsistato apie 95 proc., pati operacija – mažai invazinė, trunka apie vieną valandą, o reabilitacinis laikotarpis – maždaug 6 savaites”,- sakė I. Riauba.

Straipsnio autorius: Jolanta Beniušytė
Straipsnio šaltinis: www.ve.lt