Papildomas menu

Registratūra

(8 46) 470 000

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

(8 46) 410 695

MRT tyrimai Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje

MRT tyrimai Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje

Nuo 2013 metų, ligoninei įsigijus naują, 3 teslų galios MRT aparatą, radiologinė diagnostika radikaliai pakito. Turimas Siemens firmos, aukščiausios klasės aparatas buvo pirmas tokios galios įrenginys Lietuvoje (šiuo metu, analogiškos galios MR aparatą turi tik Santariškių klinikos Vilniuje). Savo vaizdų kokybe, našumu jis ženkliai pranoksta Lietuvoje dažniausius 1,5T aparatus.

Aparatūros atnaujinimas, radiologijos personalo papildymas (įkurtas Tomografijų skyrius) leido reikšmingai padidinti atliekamų magnetinio rezonanso (MR) tyrimų skaičių. Prasiplėte ir atliekamų tyrimų spektras.

Skyriuje atliekami visi rutininiai tyrimai – galvos smegenų, stuburo, kaklo, pilvo, dubens, sąnarių tyrimai.

TyrimaiBe šių kasdieninių tyrimų, atliekami specializuoti, specialių metodikų ir specifinių žinių reikalaujantys tyrimai. Dėka turimų pažangių programų, MR tyrimo metu galima įvertinti ne tik anatominius pakitimus, bet ir funkcinius pokyčius. Esant poreikiui, taikoma MR spektroskopija – tiriamos srities sudėtį parodanti metodika. Vertinant pakitusių audinių kraujotaką atliekamas perfūzijos arba dinaminio kontrastavimo metodas. Galvos smegenų, regos nervų nervinių skaidulų vertinimui taikoma traktografija. Išskirtini apatinio žandikaulio-smilkinkaulio (temporomandibulinio -TM) sąnarių tyrimai, kurių kokybiškam ištyrimui reikalinga specifinė metodika ir aukšti techniniai aparatūros reikalavimai.

Mūsų įstaigoje atliekamas prostatos daugiaparametrinis MRT tyrimas – kompleksinis prostatos ištyrimas keliomis MR metodikomis, nustatant prostatos vėžį. Šiam tyrimui pacientus į mūsų įstaigą siunčia ne tik mūsų krašto, bet ir Kauno klinikų, Marijampolės, Utenos ir kt. miestų urologai.

Krūtų tyrimasNuolat vertinamas naujų tyrimų poreikis mūsų krašte. Nuo 2015 lapkričio mėnesio, įsigijus specialią ritę, atliekami krūtų MR tyrimai. Esame pirmieji atliekantys šį reikalingą tyrimą vakarų Lietuvos regione. Derinyje su turimu moderniu mamografu su biopsiniu priedu, specializuotu krūtų echoskopijos aparatu (su elastografijos programa) mūsų įstaiga vienintelė Klaipėdoje gali atlikti pilną specializuotą krūtų ištyrimą.

Skyriuje surinkta kompetetinga, motyvuota darbuotojų komanda. Savo profesines žinias mokymuose, konferencijose Lietuvoje ir užsienyje tobulina ne tik gydytojai, bet ir technologai. Aukštą profesinį lygį ir įvertinimą atspindi jų skaitomi pranešimai respublikinėse konferencijose, straipsniai moksliniuose recenzuojamuose žurnaluose.

Pacientų patogumui, MRT aparatas pastatytas atskirame priestate, su jaukiu laukiamuoju ir atskira registratūra Tomografijų skyriaus pacientams. Turėdami sutartis su visomis teritorinėmis ligonių kasomis, tyrimus atliekame visos Lietuvos gyventojams. Papildomai teikiamos mokamos paslaugos pacientams neturintiems soc.draudimo, be tinkamos formos gydytojo siuntimo ar norintiems tyrimą atlikti ne eilės tvarka.

Didžiuojamės galėdami pasiūlyti aukščiausio lygio radiologinės diagnostikos paslaugas Klaipėdos krašto ir visos Lietuvos gyventojams ir sieksime ateityje dirbti vadovaujantis savo šūkiu – nauja, moderni aparatūra ir profesionalų komanda – visa tai mūsų pacientų gerovei bei sveikatai!

P. S. Tyrimai atliekami Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje (S. Nėries g. 3, įėjimas iš Nėries gatvės pusės) pagal išankstinę registraciją telefonu 8 46 40 44 29 arba registratūroje.

Grįžti į pradinį puslapį